Jako štvaná zvěř (1995)

Nie príliš originálne, ale zas nie také zlé, ako to tu líči väčšina užívateľov. Fajn tempo, dobrá stopáž, ktorá zaručuje, že vo filme nie sú hluché miesta, akcie je dosť, aj nejaká tá ľahká erotika (Cindy je hot!). Samozrejme, logické nedostatky film má, ale napriek tomu, utieklo mi to. A Cindy tiež nebola až taká hrozná. Škoda, že Salma Hayek mala takú malú roličku. Slovo k Baldwinovi: ten chlap sa má, ničí Rusov, ako na bežiacom páse, nič sa mu nestane, obrába Cindy (alebo sem Sharon Stone), no čo viac si chlap môže priať :)

Strach a hnus v Las Vegas (1998) odpad!

Tak najprv pozitívum: dopozeral som to do konca! A to som mal neuveriteľné chcenie to po desiatich minútach vypnúť. Len som čakal na Cameron Diaz. Tá sa ukázala asi na 49 sekúnd a koniec. Po tomto som to mal chuť vypnúť každé 3 minúty. Pretrpel som to však do konca. Nanešťastie (pre autora), našťastie pre mňa, som však nebol sfetovaný, takže mi to nič nevravelo, ale vôbec nič. A keď sa mi to pozretí filmu (pred začiatkom mi to nejako vypadlo) ukázalo, že tam hrali Depp + Del Toro (vôbec som ich nespoznal), tak žasnem ešte viac. Nič v zlom, ale toto asi natočil pán Gilliam v stave, akom boli obe hlavné postavy, inak si to neviem vysvetliť. Pre mňa silný ašpirant na jeden z najhorších filmov, aké som kedy videl. A nebudem zvyšovať hodnotenie, len kvôli tomu, že tam hrá Depp, režíruje to Gilliam

Velký útěk (1963)

Priznám sa, že ma od pozretie si tohoto kúsku odrádzali dve veci: stopáž a vojnová tematika. Po zhliadnutí musím konštatovať, že minutáž mi ubehla jedna radosť a vojna je vo filme len okrajovo. V tomto spokojnosť teda. Takisto s námetom, hercami, réžiou, hlavným hudobným motívom...Rovnako oceňujem, že sa film neskončil útekom z tábora a boli ukázané aj osudy (ne) úspešných utečencov. Viac sa mi však páčilo prostredie tábora, i keď tu by som vytkol pár vecí, ako bolo už napísané, ale nedá mi to nespomenúť (benevolentnosť dozorcov, Bronsonova klaustrofóbia, i keď predtým vykopal nekonečné množstvo tunelov, slepota, keď päť minút pred tým videl ešte dobre). Inak ale veľmi dobrý film, silné 4 *

Neznámý svůdce (2007)

Až také zlé to nebolo. Ako píšu viacerí: príliš chladné. Chýba tomu to iskrenie (to sa mohla Berry trochu viac posnažiť), tempo. Záver sa mi však páčil, bol originálny a dobrý. Trochu viac som od toho čakal, chcelo to trochu viac pridať a efekt by bol lepší. Celkovo však film neurazil

Děcka jsou v pohodě (2010)

Decká sú možno v pohode, ale to asi preto, že sa objavujú menej vo filme ako ich traja rodičia. V pohode nie je scenár, resp. jeho prevedenie, preťahované a ukecané a v podstate o ničom. Ambície film má, všetko je však akési načrtnuté, nedotiahnuté

Někdo se dívá (1993)

Béčkovitý thriller so slabým scenárom, atmosférou celkom fajn, takisto herci (má zmysel písať opäť ódy na Sharon?). Pár dobrý scén (nohavičky v reštaurácii), takisto sexuálne scény boli husté, ale to okolo - priemer. Sklamal odfláknutý záver

Třinácté patro (1999)

Námet dobrý, bohužiaľ, to je asi tak všetko. Spracovanie dosť kríva. Prílišná prekombinovanosť, v ktorej sa stratí divák, záver a odhalenie tiež sklamalo. Málo kyberpunku a keď naň príde, odflákne sa dvomi tromi vetami. Škoda

Vyhnání z ráje (2001) odpad!

Možno to má hlbší zmysel, možno to má aj dej, možno nám tým chcela autorka niečo povedať, ale mne sa tieto veci ani za svet nepodarilo nájsť. Našiel som len nudu, film o ničom, zmes natočených záberov, hercov, teda ľudí, ktorí podľa mňa ani sami nevedeli, čo a ako majú robiť. Pre mňa odpad, nič mi to nedalo. Keby tam bolo aspoň viac pekných nahých báb a nie jedna, možno dve

Nehýbej se (2004)

Čakal som trochu niečo iné, dostala sa mi dráma o mužovi, ktorý nevie, čo chce. Začiatok bol fakt otrasný, dokiaľ som sa spamätal a rozkukal, už bola druhá polovica filmu, ktorá mi prišla o niečo zaujímavejšia, ale stále to nebolo ono. Škoda, potenciál tam bol. Časové skoky tiež neprospeli plynulosti a pozeratelnosti filmu

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Kuchár Donner to tentokrát nezvládol. Myslel, že keď dá osvedčené ingrediencie (Gibson + Glover), dá do osvedčenej formy (naháňačka tých zlých, v ničom sa nelíšiaca od predošlých dielov), dodá kus ukecanosti zbytočnej (Rock), všetko to zmieša s čínou (i keď kvalitnou - Jet Li), nemusí to znamenať automaticky úspech. Celkový efekt je potom riedky, zbytočný, vleklý, bez hlbšieho obsahu a niektorým sa môže aj znechutiť. A čo je ešte horšie, nemáte ho chuť ani dojesť a keď sa vám to podarí, ostane vám v ústach taká pachuť, s pocitom, že niečo tam bolo zlé...