Adaptace (2002)

Problém filmu je, že sám nevie, čím chce byť. Chvíľu je štúdiou filmu vo filme, chvíľu riešením Kaufmanových problémov (alter ego, hanblivosť), chvíľu zas filmom o kvetine, či je to možné, chvíľu drámou autorky knihy a jej problémov, chvíľu počúvame problémy zberateľa orchideí a nakoniec sa nám dostane dráma, kde sa všetky tieto aspekty spoja. Film je zo všetkého niečo a pritom zo všetkého nič

V Bruggách (2008)

Príjemná dramatická, psychologicky vytríbená gangsterka okorenená anglickým humorom. Dostala ma najmä veta: Bruggy sú prdel sveta, veď aj trpaslíci tu musia užívať koňské drogy :). Prvá polovica trochu nudná, ale po telefonáte sa jazda môže začať. Škoda skazeného záveru (nie toho, aký bol, lebo bol logický, ale to prevedenie). Inak film, ktorý neurazí nikoho, poteší milovníkov nenápadných miest, Colina Farrella (mimochodom, perfektný výkon spolu s dvomi hlavnými hrdinami), rovnako európskych neblockbusterových filmov

Transformers (2007)

Pozerať sa na hračky, ako sa bijú, to nie je pre mňa to pravé orechové...Neviete, komu máte fandiť, pri všetkých tých robotoch, ktorých mená zabudnete za chvíľu neviete, ktorí sú tí dobrí a ktorí zlí. Veľa postáv, dosť nelogických, ich psychológia tiež dosť kríva. P.S. A tento poznáte? Vyjdu dvaja transformery z baru a jeden hovorí druhému: Neposkladáme sa na taxík? :)

Equilibrium (2002)

Zaujímavý film s námetom prevzatým z viacerých filmov, najmä Matrix je evidentný a takisto 1984. Béčkovitosť a malý rozpočet je však vidieť. Odstrániť zopár nelogických vecí a bolo by to fajn. Aby som nebol len kritický: zopár myšlienok z filmu stálo za to, rovnako aj bojové umenie a takisto Bale. Nebyť prehnaného záverečného útoku na Otca, možno by som jednu prihodil, takto sú to len lepšie tri. Stojí však za pozretie

Mrtvý muž (1995)

Ja ani neviem prečo, ale sa mi to proste páčilo. Rozmýšľam, ako rozmýšľam, ale neviem prečo. Možno pre atmosféru, pre pomalosť rozprávania (ktorá ma inokedy ruší a lezie na nervy) alebo žeby pre excelentný hudobný doprovod? Možno, neviem. Proste, bolo to iné, originálne. Typ filmu, kde chápem akékoľvek hodnotenie, či 5* alebo aj jednu

Pýcha a předsudek (2005)

Formálne stránky filmu boli úžasné! Nádherné exteriéry, interiéry, vykreslenie Anglicka bolo krásne. Krásne dlhé zábery má na svedomí výborná kamera, najmä zábery na plesoch, kde prechádza po viacerých postavách a vráti sa k pôvodnej som si vychutnával. Rovnako zaujala aj hudba. Ústredná dvojica je takisto presvedčivo zahratá a páčil sa mi aj otec, Donald Sutherland. Príbeh ako taký mi však veľa nehovoril. Milá love story, ktorá neurazí, vlečie sa však typicky anglicky, prináša síce zvraty, ale žeby ma to extra zaujalo, to sa povedať nedá. Napriek tomu, lepšie 3*. Ak ste žena, kľudne pridajte v hodnotení

Nevěrná (2002)

Trochu otrepaný námet, i keď zahraný celkom dobre. Bol som sám, ktorý mal sto chutí vlepiť jedno zaucho Lane? Sakra, tak má muža, nič nerobí, doma decko, stretne nejakého dilinka a hneď sa do neho zamiluje? Typická Amerika. Čo sa mi páčilo, v druhej polovici to napätie, keď ani jeden nemohol vyjsť von zo svojou pravdou, lebo obaja niečo skrývali, jeden horšie ako druhé

Čekej do tmy (1967)

Príklad, ako veľa sa dá vyťažiť z minimalizmu. Zopár postáv, jedna miestnosť, zaujímavý námet a napriek (alebo vďaka tomu?) vyťažené maximum. Začiatok bol trochu nezáživný a nudný, ale ako sa dej presunul do bytu, už to išlo. Skvelá gradácia, hutná atmosféra, výborné herecké výkony, to všetko činia film zaujímavý a dobrý. Super bola záverečná scéna, tak si predstavujem vygradovaný dej. Len tú slepú ženu som príliš Audrey neveril.

Zpívání v dešti (1952)

Keď som sa prvýkrát púšťal do pozretia tohoto filmu, veľké očakávania som nemal. Predsa len, muzikál, rok 1952...Po pozretí som však nemohol uveriť tomu, že mi film doslova vyrazil dych. Pozitívny príbeh, veselé piesne, skvelé tanečné vystúpenia, ktoré naladia každého do správnej nálady. Titulnú pieseň som si pozrel a vypočul ešte veľakrát, len tak, keď som sa chcel rozveseliť. A tie skvelé dlhé zábery, dnes by na vtedajší jeden záber potrebovali minimálne päť strihov. Druhé pozretie je trošku slabšie, nič to však nemení na mojom plnom hodnotení

Mejdan v Las Vegas (2008)

Pozrel som si to druhýkrát a nemôžem povedať, že ide o zlý film. Romantické komédie ma extra nelákajú, práve naopak, mám voči nim averziu, lebo skĺznu do klišé a trápností. Táto bola však celkom príjemná, svieža, aj dosť romantická, rovnako aj trochu komédia. Ani druhé pozretie nesťahuje moje hodnotenie. A ešte niečo - Cameron veru stará nie je (schválne, keby ste nevedeli jej vek, 97% jej tipne menej, ako má, takže neriešim). Niekto si asi potrebuje liečiť svoje komplexy, pre mňa je dobrou voľbou pre danú rolu, pôsobí mlado, svieži a sexy