Musíme si pomáhat (2000)

Pomalší rozjazd, ale ten záver, keď dej gradoval, tak to bola paráda. Pekne vykreslené postavy, rovnako aj dobre zahrané. Výstižne podaná doba. Komédia ani je, skôr mrazivo silná dráme

Poslední píseň (2010)

Až teraz po vzhliadnutí pozerám, že to je z pera toho istého autora, čo napísal Dlouhou cestu. to vysvetľuje všetko. To len mne to pripadalo úplne, ale úplne rovnaké? Až na pár detailov samozrejme, čo sú drobnosti. Inak typický klišéovitý film, keď sa deje presne to, čo sa musí diať (hlavná hrdinka príde presne vtedy, keď je o nej reč...). Žiadna uveriteľnosť

Sedm životů (2008)

Ťažko hodnotiť...Prvá pol hodina, to som sa nevedel zorientovať. Keď som sa do toho dostal, tak to ušlo. Príjemný film, trochu predvídateľný, ktorý mohol byť kratší. A viac sa zamerať aj na ostatných ľudí, nielen na jednu, ďalšie dve okrajovo a je to vybavené. Posledných 20 minút je v pohode, i keď sa mi zdá, že sa príliš tlačí na pílu. Tri alebo štyri? (mimochodom, dokopy to je sedem:)). Toto je moja dilema po vzhliadnutí filmu až doteraz. Nebudem uberať, tak slabšie štyri, i keď nabudúce Vám to pán Muccino neodpustím! :)

Vetřelec (1979)

Kombinácia sci-fi + horor nepatrí medzi tie, ktoré vyhľadávam. Túžba vidieť kult, 35. najlepší film na csfd, zvedavosť a voľné miesto pri hodnotení tohoto filmu ma však posadili pred tento film. Nič mi to však nedalo, nudil som sa, jediné, čo ako tak stojí za pozornosť, je atmosféra a prítomnosť strachu, ktorý sa režisérovi podarilo docieliť. Túžobne som čakal na koniec, ktorý sa mi hrozne vliekol. Uvidíme, aká bude odpoveď Camerona

Uprchlík (1993)

Keď som videl Utečenca v minulosti (keď som nevedel, o čo ide a v podstate som to zazrel náhodou), nemohol som z toho spustiť oči. Po rokoch nestráca film nič z toho, čo ho robí perfektným. Hutná atmosféra, dej šľape ako hodinky, nedá vám ani na chvíľku vydýchnuť. Hra na mačku a myš prevedená perfektným spôsobom. Jednoducho genialita

(K)lamač srdcí (2010)

Vanessa má medzierku medzi zubami, ktorá nie je sexy, film má zas medzery tiež, ktoré sexy veru nie sú. Taká priemernosť medzi romantickými komédiami, ktorá ale neurazí a aspoň sa snaží prísť s niečím novým. Ten záver to však totálne pokazil. Slabšie 3*

Machete (2010)

Keď som prišiel na to, že to je vlastne paródia (a prišiel som na to sám, som dobrý :)), začalo to dávať zmysel a bral som to s nadhľadom. Herecké obsadenie je najlepšou stránkou filmu, parodujú nielen príbeh a akciu z 80 rokov, ale aj samých seba. Príslušníci násilia a tí, ktorým nevadia hektolitre krvi valiace sa z obrazovky budú nadšení. Potešili aj ženy, príjemne sa na nich pozerá, dokonca aj Lohan bola v pohode :)

Já, legenda (2007)

Úvodné zábery filmu, kde nám kamera predstavuje vyľudnený NY, z ciest vyrastajúca zeleň dávajú tušiť, že toto nebude len taký obyčajný snímok. A veru ani nie je. Atmosférou, komornosťou je to skvelé, z celého filmu postupne sála skľúčenosť, ktorú cítite a prežívate spolu s hlavným hrdinom. Toho stvárnil stále lepší a lepší Will Smith, ktorému veríte všetko, až na toho vedca a fandíte mu do poslednej chvíle. Trošku sklamali zombíci, ono to mali byť ľudia nakazení rakovinou a nie zombíci zo silou Herculesa. Páčila sa mi scéna v tme, keď sa prvýkrát dostávajú na scénu, spomínaná skľúčenosť z nej priam sičí. Potešil Shrek, najmä imitácia zo strany Smitha. Tak v podvedomí som si prial, aby sa na scéne neobjavili ďalší ľudia, lebo sa to určite pokazí a stratí zo svojho tempa. Tak trochu sa aj stalo, ale nie natoľko, aby to degradovalo celý film. A na záver poklona druhej legende, konkrétne Bobovi Marleymu!

Blade Runner (1982) odpad!

Šialene nudné, rozťahané, bez deja. Sci - fi nie je môj žáner a Blade Runner to len potvrdil. Ďakujem, neprosím. Ale dopozeral som to až do konca, i keď s vypätím všetkých síl

Impuls (2008)

Prvá polovica filmu šlape, ale akonáhle príde k zvratu, je to oveľa slabšie. Príčinou je scenár, ktorý je deravý ako ementál, rovnako aj záver. Objektívne to je za 2, ale za krásny kus ženy Willy Ford jedna navyše. Popravde, tie sexuálne scény sú asi najlepšie, aj to vďaka nej