Svět podle Prota (2001)

V podstate sa stotožňujem s externou recenziou POMA. Prvá polovica nádherná, ľudská, normálne sála z filmu niečo príjemné, ani neviem pomenovať čo, ale strašne dobre sa na to pozerá. Ale po tom zážitku to začína byť...Neviem, vytráca sa to čaro a už to nie je na tej najvyššej úrovni. I keď som s napätím čakal, ako sa to vyvinie a skončí. A skvelý Spacey, to nemôžem samozrejme zabudnúť

Hlava nad vodou (1996)

Asi tak, ako napísal Cival, tej prekombinovanosti je trošku moc a len som čakal, kedy sa to zapletie tak, že to nerozpletie asi nikto :) z potenciálu sa dalo vymačkať ešte trochu viac

Láska a jiné závislosti (2010)

Prvá polovica bola super, spoznávanie sa ústredného páru, harašenie v posteli, to všetko dokonale autentické. Zhruba v polovici sa to zlomí a začínajú sa riešiť vážne veci, čo je trochu krok späť. Začína to byť typicky hollywoodské a to sa mi nepáči, i keď boli predostreté vážne témy. Ale to riešenie, čo nebolo v prvej polovici, prichádza v druhej - klišé. Gyllenhaal - Hathaway na výbornú, veril som im úplne všetko a páčila sa mi ich súhra. Aj tie erotické scény tomu pomohli, Anne je fakt sladučká s tými veľkými očami a brčkavými vlasmi. A ešte jedna pochvala za hudbu

Skleněné peklo (1974)

Popravde, čakal som o kúsoček viac. Možno za to môže prílišná stopáž, rozťahanosť filmu, niektoré zbytočné scény, kde film stráca grády, možno pre mňa slabo uveriteľné triky a takisto nelogickosti, neviem, možno zo všetkého kúsok. Každopádne, nápad super, s prižmúreným okom aj prevedenie. A viac sa mi páčil McQueen

Zkrocená hora (2005)

Nechytilo ma to za srdce. A SH je presne ten typ filmu, že vás musí chytiť a rozmačkať na cucky. Bohužiaľ, po väčšinu filmu ma nechal chladným. Fajn, zobrazenie toho, že tí dvaja (inak perfektné herecké výkony) niečo k sebe cítili a riešili tento rozpor medzi ratiom a citom, ale to je tak všetko. Ešte aj tá neúmerná stopáž, takisto rozťahanosť niektorých scén

Květ pouště (2009)

Film určený primárne pre ženské publikum, ale fanúšikov si nájde aj medzi mužmi. Najmä kvôli pálčivému problému a v neposlednom rade kvôli peknej tváričke hlavnej hrdinky (mimochodom, herecký výkon na úrovni!). Silný námet, ktorý podfarbuje príjemná hudba. Toľko k pozitívam. Čo sa mi však nepáčilo, scény boli ako keby náhodne postrihané, v niektorých momentoch nezapadali do seba. Zdalo sa mi, že režisérka chce toľko toho povedať, tak si vybrala z každého niečo. Vyzerá to však potom tak, že jednotlivé problémy nie sú dotiahnuté do konca, sú len naznačené. Takisto aj hlavná téma obriezky sa občas objavila, aby sa na ňu nezabudlo a popritom sa riešili iné veci. Flashbacky mohli byť takisto lepšie použité

Videodrom (1983)

Potenciál fajn, hlavná téma a problém naznačené, ale bohužiaľ, nedotiahnuté do konca. Obrovská škoda, lebo vravím, malo to niečo do seba, nápady tam boli (televízia je viac, ponorenie sa do TV, ovládanie človeka ňou...). Prvá polovica nezaujímavá, dej sa pomalinky rozbieha, keď príde k samotnému problému, ktorým sa chce film zaoberá a poukazuje na neho, je v podstate len naznačený a slabo dotiahnutý. Béčkovosť je vidieť

Marley a já (2008)

Tiež som pristupoval s menšími predsudkami k filmu. Začiatok mi ich jemne potvrdil, ale keď sa mi film začal rozkladať v hlave, vytvoril celkom fajn mozaiku rodinného života. Milé, som rád, že sa nepodstatné veci vystrihli a nekazili dojem filmu, ktorý bol o súžití rodinky so psom, neskôr s deťmi, skĺbenie rodiny s prácou a pod. Páčil sa mi celkom dojemný záver, ktorý pridáva hviezdu navyše u mňa. Tu ide poklona aj režisérovi. Psíčkari prihoďte si jednu, dve hviezdy navyše

Ospalá díra (1999)

Budem sa asi opakovať, ale pri Burtonových filmoch ma napadá stále to isté. Výborná atmosféra, ešte lepšie vizuálna stránka filmu. Ako vždy som uchvátený pán režisér. Tentokrát sa však k tomu všetkému pridal aj dobrý a zaujímavý príbeh, ktorý je na jednej strane strašidelný, na druhej dobre zapletený a pútavý. Netreba zabúdať ako vždy na skvelého Elfmana