Ples příšer (2001)

Pomaly plynúci dej je v tomto prípade devízou. Divák si má možnosť vychutnávať jednotlivé pasáže, rozmýšľať o nich a pomaly, ale intenzívne ho zasahujú. Stále aktuálny scenár, navyše vyrozprávaný s ľahkosťou a pútavosťou. Rozhovorov tiež nie je síce veľa, ale už keď sa nejaké to slovo utrúsi, stojí to za to. A ticho je tiež forma výpovede, viď záverečná scéna. Erotická scéna sa takisto podarila a je z nej cítiť presne to, čo chcel autor povedať. Oba herecké výkony na úrovni a mne sa páčil aj P.Diddy, čo nevidím u nikoho, že by ho pochválil. A keď som pri pochvalách, tak klobúk dolu pred kamerou a strihom

Sexy 40 (2009)

Áno, oddychovka to je. Netreba pri tom veľmi premýšľať, len sa nechať unášať filmom, ktorý neprináša nič nové. Šablónovitosť až to bolí, klasicky hlavnej hrdinke všetko vychádza (nájsť si zázračne prácu na prvom pohovore), dej sa zauzlí, príde zvrat a idylický koniec, ktorý to kazí. Páčilo sa mi cestovanie hlavného hrdinu po svete, možno aj preto, že to je asi jediný úsek, kde vyniká Mansellova hudba.

Odplata (1999)

Kedysi jeden z mojich obľúbených filmov s cool Gibsonom ala zabijákom, ktorému ide len a len o princíp. Špička, nadupaná akcia s kúskami humoru. Vyraďovačka ako má byť

Fighter (2010)

Veľké prekvapenie. Film zaujal autentickosťou a hlavne príbehom, uveriteľným a silným. Rodinná dráma a v pozadí box. Tiahne to samozrejme Bale, ktorý je fakt skvelý, Wahlberg taký jednotvárny, ale mám pocit, že jeho postava si to priam vyžadovala. Veľa silných emotívnych scén (zápas cez telefón, návrat z väzenia, pozeranie TV v base a následné uvedomenie si samého seba v podaní Balea..). Inak, ktohovie, koľko silných príbehov je ešte vo svete boxu...

Na tuhle nemám (2010)

Oceňujem realizmus vo väčšej časti filmu. Trebárs bodovanie alebo to, že desiatka (a Alice desiatkou je) nemôže chodiť s päťkou (áno, Baruchel je päťka). Bohužiaľ, ale je to tak. Nech si každý hovorí čo chce, ale dvaja ľudia musia byť aj vzhľadom vo svojej lige, inak vznikajú problémy. V jednom z mnoha prípadov sa sa možno dajú dokopy, ale otázkou je, koľko im to potom vydrží. A ešte sa mi páčilo správanie sa bývalky, keď si chalanisko našiel holku, krajšiu ako ona. Presne ako zo života :) Inak film mimo moju misu

Báječný svět shopaholiků (2009)

Išli sme so ženou na svadobnú cestu a do notebooku som nahádzal dosť filmov. Polovicu "jej", takže romantických komédií a polovicu mojich. SNM prišiel na radu ako prvý. Mne, ako človeku, ktorý nemá problém kúpiť si prvé topánky, ktoré vidí a vyskúša si, to bolo dosť nepochopiteľné. Beriem nápad a tajne dúfam, že autor chcel skritizovať dnešnú konzumnú spoločnosť. V tom prípade to beriem. Bojím sa však opaku. A tak vznikol ďalší hollywoodský neoriginálny bulšit, nudný a šablónovitý. Potešila len Isla Fisher. No čo, aspoň sa to páčilo žene, v tomto presne opačnej ako som ja...

Všemocný (2011)

Prvá polovica ohromne dobrá, prerod hrdinu od skrachovanca na hviezdu sa dobre pozeral. Zbesilé tempo napomáha dynamickosti samotného filmu, rozprávanie plynie ako voda, sem tam nejaká ta plytkosť, ale inak super. V druhej polovici to už nie je úplne ono, i keď paradoxne, gradácia je slušná. Až príde trochu slabší záver, bohužiaľ. Inak nápad dobrý, rovnako aj prevedenie, vizuálne úchvatné

Zeptej se prachu (2006)

Ako povedala manželka, zvláštny film. Súhlasím, nie je to obyčajná love story. Rozdelil by som ho na dve časti, prvá polovica je fajn, ale tá druhá, tam to upadá, ako krásna Salma prvýkrát zakašle, je to len klišé, ktoré sa skončí tak, ako každý čaká.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

videl som len zopár dielov, ale tak potenciál tam je a koľkokrát som ani nechcel pozerať, ale prišlo mi to také zaujímavé, že som proste musel vedieť, čo sa stane, ako sa to rozlúskne

Swordfish: Operace Hacker (2001)

Tak niekto si tu hrá na Matrix...Efektné, ale efektívne ani nie. Ako píše väčšina prispievateľov, problémom je slabý scenár, veľa vecí je nedomyslených. Vravím, režisér hrá príliš na efekt, nevravím, že sa mu to nedarí, niektoré scény sú super (spomaľovačka po výbuchu), ale stráca sa to, čo tiahlo matrix - intelektuálne debaty o niečom. Trochu filmu pomáha ústredná trojica, najviac zo svojho umenia (a nielen toho:)) ukázala klasicky Halle. Už len kvôli nej sa to oplatí vidieť. A ešte sa do filmu hodila aj hudba