Poslední smích (1995)

Príjemná konverzačka, ktorá otvára celkom zaujímavé a podnetné filozofické otázky. Škoda, že to začína byť stereotypné a po čase nudí. Zakončenie však sadlo. Chcelo by to viac komédie, viac napätia, proste zo všetkého trochu viac. Ale námet fajn. Ozaj, vy by ste toho Hitlera zabili? Ja by som ho tiež najprv skúsil odhovoriť

Střihoruký Edward (1990)

Jeden z najkrajších výpovedí o človeku, ktorý paradoxne bol len "poločlovekom". O výprave, vytvorení atmosféry, hudbe sa nemá zmysel ani vyjadrovať, to by bolo nosenie dreva do lesa

Total Recall (1990)

Môj obľúbený námet (sen, realita, pamäť) poňatý v štýle prelomu 80 a 90 rokov. Treba povedať, že na svoj pôvod vzniku dobré. Triky slabé, príbeh fajn, človek niekedy naozaj nevie, čo je naozaj a čo nie - tak to však má byť. Presne vystihnuté - Matrix svojej doby, to ma napadlo pri pozeraní. A ozaj, pochváliť musím SS (Sharon Stone :))

Zná ji jako svý boty (2005)

Prvá polovica fakt super. Utečie, poteší, nenudí. Čo sa však stalo v druhej polovici, keď sa dej presťahuje na Floridu? Začína to byť klišé, nudí, prichádzajú obohrané veci, ktoré boli riešené už ohromne veľa krát a tu sú riešené a vyriešené otrepaným spôsobom. Inak si v podstate celý film kradne svojím telom Cameron, "podívaná" to je fakt pekná :) Škoda prehnanej stopáže, film je tak rozťahaný. Inak ak sa nemýlim, vo filme je aj odkaz na Rockyho :)

Alvin a Chipmunkové (2007)

Videl som to v krčme, jedným okom, našťastie, pretože to bolo desné. Deťom sa to možno páči, ale mne teda nie. Typický americký film pre celé rodiny, ktoré teda nemusím

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Celkom milá rozprávka, ktorá má svoje publikum na rozhraní medzi detským a dospeláckym. Trošku kreativity a nápaditosti. Btw, Jima Carreyho som ani nespoznal, hanbím sa :) Tradične skvelý a páčila sa mi Emily Browning, dobre zahraná rola a raz z nej bude určite kočka

Rozchod! (2006)

Po tej spoločnej večeri na začiatku som mal sto chutí to vypnúť s blenom v ústach. Potom sa to začalo pomaly rozbiehat a celkom to ušlo. Za realičnosť zobrazenia vzťahu dvoch ľudí dávam jednu navyše, takto nejako vyzerá vzťah so všetkými hádkami. Pekne zobrazené, každý má svoju pravdu, svoj uhol pohľadu na vzťah, svoje priority. Záver bol trochu rozťahaný, ale záverečná scéna sa mi páčila, taká nekonvenčná, otvorená

A co když je to pravda? (2005)

Nič nové na poli romantických komédií. Povrchnosť, predvídateľné. Tieto dve slová ma napadli v polovici filmu a vystihujú ho fakt dobre. V tomto žánre sa ťažko prináša niečo originálne, ale obsah by sa dal sfilmovať určite tak, aby to bolo pútavejšie. Možno trochu viac komédie, ale takto to upadá do šedého podpriemeru

Otevři oči (1997)

Tak v prvom rade, bohužiaľ, videl som skôr Vanilkové nebo, čo trošku zráža celkový dojem z Otvor oči. Remake doslova kopíruje jeho predchodcu. Každopádne, oba filmy majú veľa do seba, nápad, atmosféra, pointa, celkové zobrazenie. Ústredná dvojica je fakt dobrá. Ak som dal Vanilkovému nebu 5, bolo by nespravodlivé, ak by som tak neučinil aj pri Otvor oči. A ešte k tomu si to aj zaslúži. Viem si predstaviť, že ak by som tento videl ako prvý, ako ošiaľ by to vo mne vyvolalo..P.S. Ten Massive na diske bol dobrý. P.S2. Aj vám pripomínal Noriega Rafaela Nadala? :)

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tak, dopozeral som túto sériu konečne do konca. Nebyť posledného kúsku, tak ešte prižmúrim oči, ale táto časť k nej patrí asi iba nasilu. Prvé tri diely to pripomína hlavnou herečkou a prítomnosťou aliena. Inak je to béčkový horor, ktorý doslova nudí, teda aspoň mňa. Trúfam si povedať, že nebyť toho, že film parazituje na mene a prítomnosti Aliena, jeho hodnotenie je oveľa oveľa horšie. Čo sa mi ako tak páčilo, bola scéna pod vodou, inak nuda, Alien už nemá čo ponúknuť, teda takto nie. Jeunet neprináša prakticky nič nové