• Thriller

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska (2006) (seriál)

Najlepší diel jednoznačne je desiaty - "Vražda bezdomovců (1997)". Toľko neskutočnej brutality narvať do 25 minút... Ešte si pamätám ako mi z toho bolo na riť, keď som mal asi 14 rokov.

Bohem zapomenuté město (2008)

Časopisy jako Paranormal lze jen těžko brát vážně... Veru aj tento film lze brát jen těžko vážne. Neuveriteľne slabý herci, ktorých by som nedal hrať ani bábkové divadlo. Dej tiež nič moc, klasická tuctová ducharina. Aspoň, že prostredie je trochu nápadité, aj keď nevyzerá celkom realisticky. Na začiatku ma trochu zamrazilo, tak hodnotím viac, ako si film zaslúži.

Zeroka no onna: Akai wappa (1974)

Miestami fakt drsný japonský exploiťák. Ani som nedokázal uveriť ako dej rýchlo odsýpal a zrazu už bol koniec. Gore efekty fanúšika veľmi nenadchnú, ale krvavé sú dosť. Hlavná hrdinka je žena na svojom mieste, či už nahá zabíja kurvičku, alebo niekoho zachraňuje. Trápilo ma trochu, že film sa dal pokryť oveľa väčším množstvom hudby.

Sežráni zaživa (1976)

Po prvej vražde som bol z filmu dosť sklamaný. Bol to taký štýl vraždy, ktorý zrovna nemusím. Ale ako pribúdali ďalšie, tak sa mi to začalo dosť páčiť. Film mi pripadá ako šialená zmiešanina Psycha a krokodílieho hororu. Celé to má super atmosféru a k tomu sa to odohráva v jednu noc. Krokodíl nevyzerá našťastie príliš umelo. Hlavný záporák je fakt riadny šialenec, ale vo filme sa nájde viac (všetky) postáv, ktoré vyzerajú, alebo sú šialené. Na TCHSM to určite nemá, ale je to vynikajúci exploitation horor s atmosférou 70. rokov.

Znamení vlka (1972) (TV film)

Obyčajná kriminálka s trochu mysterióznym záverom, v ktorom sa všetko pekne vyjasní. Herecké výkony trochu zvyšujú kvalitu filmu. V podstate je to príjemný film, ktorý vás ničím neprekvapí a o pár dní si na neho ani nespomeniete.

Ženská věznice (2006)

Je to fakt veľmi slabý film. Ale môžete to brať aj tak, že sa na ňom budete zabávať. Veď herecké nevýkony sú tak úbohé, že hodnotiť ich nemá vôbec zmysel (Hlavne, že ukázali cecky a piče). Dialógy nie sú ani stupídne, ale keď sa nad nimi zamyslíte, tak vám dojde, že ani tie nedávajú veľký zmysel. K tomu, film nemá prvú hodinu absolútne žiadny dej, proste nuda. Potom prichádza poľovačka, kde môžme vidieť pár vydarených gore efektov, ale ti sú dobré iba na mŕtvych telách. Ak sa niečo krvavé deje so živou postavou je to hrôza. Ale z filmu sa dá aj niečo naučiť. Napríklad, že z jednohlavňovej brokovnice sa dá bez prebitia vystreliť až šesť krát...

Dravci (1999)

Mňa tento film zase až tak nenadchol ako niektorých ľudí. Herecké výkony sú síce perfektné a aj hudba je vynikajúca, ale ako keby mi vo filme niečo chýbalo. Myslím, že každému je jasné, že v krízových situáciách sa človek uchýli ku kanibalizmu. Legenda o Windigovi ma nejako nedostala a ani pointa filmu nebola nič moc. Niektoré scény síce stáli za to, medzi nimi aj tá posledná, ale vadilo mi komické prevedie iných scén.

Maskhead (2009)

Po Vogelovoej trilógii August Underground (2001) / Mordum (2003) / Penance (2007) som od tohoto filmu očakával naozaj viac. Nemyslel som si, že Vogel by mohol vo filme vyprodukovať toľko blbých, nudných, stupídnych, (jebnutých) dialógov a tak málo krvi (samozrejme tej krvi je tam málo vrámci Vogelových filmov). No keď tak uvažujem ani násilné scény a gore ma nejako nenadchli. Buď je gore dobrý a herecký výkon k tomu hrozne slabý, alebo je herecký výkon vynikajúci a gore zle spravený. K tomu sú tie gore scény krátke. Zaujímalo by ma kto by si kupoval snuff, kvôli dvom minútam mučenia... asi nikto. Filme je pre mňa dosť veľkým sklamaním, som, ale zvedavý na ďalšie.

Lidská stonožka (2009)

Konečne som sa dočkal tohoto filmu, na ktorý som sa tak tešil. A mal som sa prečo! Je dobré vedieť, že aj v tejto dobe sa ešte natáčajú odporné, oplzlé a hnusné exploiťáky, ktoré sadnú len zopár ľuďom. Mne sadol dokonale. Za tú stopáž 90 minút som sa vynikajúco bavil. Film má veľmi rýchli rozjazd, 10 minút, ani sa nenazdáte a dievčatá už ležia u záporáka v dome. Fakt neviem, kde pán režisér toho záporáka zohnal, ale ja by som do jeho domu nevstúpil, ani keby vonku padali valašky. Potom okrem toho hnusného nápadu, ktorý je veľmi pekne odprezentovaný záporákom prichádza aj scéna, kde je kopec napätia. No Ďalej už nebudem prezrádzať, ale je to fakt sila. úplne som sa počas filmu vžil do úlohy každej postavy ("článku") a ostal som maximálne znechutený. K tomu je koniec ešte presne taký ako ho mám ja rád, veď sami uvidíte. Čo sa týka hudby, tak sa mi páčila, nevtieravá, len taká podvedomá, ale dobrá. Herecké výkony sú dosť rozmanité, najlepší bol samozrejme záporák a s ostatnými postavami je to horšie. Tento film môžem jednoznačne doporučiť!

L'ultimo treno della notte (1975)

Táto talianska verzia teraz už kultového Rape and Revange exploitation Last House on the Left, The (1972) / (2009), rozhodne nedosahuje jeho kvalitu. Zo začiatku extrémne pomalé, nudné, samé vykecávačky. Potom keď už príde na samotné násilie a znásilňovanie tak sa to pozerať dá. Ale stále mi to nepripadá tak šokujúce a hrozné ako v LHotL. Veľmi sa mi vo filme páčila atmosféra nočného vlaku. To bola fakt pecka, v noci vlakom už nikam nepôjdem. Film sa aj ku koncu prekvapivo drží svojej predlohy, takže asi viete čo bude nasledovať. Mohlo to byť natočené o 10 minút kratšie, bez začiatku a hneď by to bolo lepšie.