• Thriller

Šokující Asie 3: Po setmění (1995)

Tento dokument jasne prepískol svoju stopáž a to z neho robí z veľkej časti nudnú sračku. Vždy keď sa povie nejaká zaujímavá informácia, nasledujú tri minúty už nie tak zaujímavých záberov. Človek potom uvažuje o tej ponúknutej informácii až dôjde k tomu, či ta informácia bola hlúposť, alebo veľká hlúposť. Vynechaním aspoň minúty, by mal dokument dokopy 80 minút a bolo by to oveľa záživnejšie. Ale ináč to bolo celkom zaujímavé, úchylnosť v ázii fakt nepozná hraníc, no teraz v roku 2010 už transvestitizmus nie je tak veľkým tabu, ako pred 15 rokmi.

Koncert hrůzy (1990)

Do Fulciho tvorby sa vôbec nevyznám a aj keď som vedel, že toto je také netypické dielo tak som si ho pustil. Ak mal teda, pán režisér skutočne takéto halucinácie, tak to mu veľmi nezávidím. V skutku sa mi to celkom páčilo. Kopec vrážd krvi, celkom akčné a po technickej stránke na dosť vysokej úrovni. Dej tu veľmi hľadať nemá zmysel, takže to je dosť mínus a k tomu niekedy ma dialógy neuveriteľne nudili.

Bloody Christmas (2002)

Celkom zábavná "podívaná" na 12 minút. Ale mňa aj tak animáky niekdy veľmi nebrali...

100 Tears (2007)

Ty vole! Tak toto bol fakt gore nárez. Vynikajúci exploitation / slasher miestami hraničiaci až so splatterom. Vrážd je tu fakt požehnane, veľká väčšina veľmi dobré spracovaná, no nájde sa aj zopár, trápnych, teda skôr nerealistických. K tomu aj príbeh stojí za to, vlastne kriminálka kde vyšetrujú dvaja žurnalisti. Film vďaka množstvu vrážd (krvi) rýchlo odsýpa a nakoniec si poviete len, "kurva! ja chcem ďalšiu vraždu". Ale na filme je aj badateľná veľká amatérskosť a digitálna kamera to tiež nezlepšuje, ale ja som sa kurevsky bavil!

Clownhouse (1989)

Jediné, čo stojí z filmu za zmienku sú klauni. Tých mám fakt rád odkedy som čítal Kingovo TO. No a ešte treba spomenúť atmosféru 80. rokov. Človek zo začiatku čaká na nejakú vraždu, fakt dlhý rozbeh, a keď tá vraždy príde, je absolútne mimo kameru. A samozrejme aj zopár tých ďalších, čo prídu za ňou. Takto znechutený som už dlho nebol. K tomu som nepocítil ani žiadnu hororovú atmosféru, možno trošku napätia. Za 80 minút to bolo pekne veľa nudy!

Démoni hrůzy (Kanibalové, upíři a satanisti) (2008) (seriál)

Nechápem nízkemu hodnoteniu tohoto viac-menej neznámeho dokumentu. Ako obsah napovedá, je rozdelený na tri časti. Na začiatku každej je daná tématika trochu predstavená a potom sa rozoberajú skutočné prípady vrážd. 1. Satanismus a čarodějnictví: Najslabšia časť, plno nepresný informácií, alebo takých, o ktorých som už vedel. Do satanizmu sa ako tak vyznám a tu bolo povedané kopec sračiek. 3* 2. Upíři a kanibalové: Táto časť samozrejme rozoberá vapirizmus a kanibalizmus, ako psychické poruchy, nie ako nejaké mýty. Určite sa jedná o najzaujímavejšiu a pre mňa tiež veľmi poučnú časť. Trochu to pripomínalo o niečo lepší dokument Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (2001). 5* 3. Sexuální zločiny: Škoda, že táto časť je venovaná hlavne pedofílii, o ktorej vie skoro každý, mohli sa zamerať na menej známe sexuálne poruchy. Je tu spomínaný napr. aj fetišizmus, žranie fekálií, SM, transvestitizmus atd. 4*

Down to Hell (1997)

S vynikajúcim filmom Versus, ktorý tomuto snímku nasledoval, to má spoločné len to, že sa to odohráva v lese a sú tam zombieci (teda jeden). Najviac mi na to vadilo, že ten film nebol farebný, no ani čiernobiely. Proste bol niečo medzi tým a vôbec sa to k nemu nehodilo. A ešte k tomu hrozné herecké výkony, gore efekty tiež nič moc. Ale má to akúsi svojskú atmosféru a (našťastie) krátku stopáž.

Sekkusu hantâ - sei kariudo (1980)

Dievča prichádza do nejakej baletnej školy. Učiteľka má záujem o jej talent, no nie ten baletný. Baba pomaly zisťuje, že v tejto škole je každý úchyl a zažíva svoje prvé, nedobrovoľné sexuálne skúsenosti. No je to fakt namakané pinku eiga, ktoré ku koncu zachádza až do roman poruna. Niektoré scény sú fakt bizarné a človek nevie, či sa má pri nich smiať, alebo plakať. K tomu vo filme nejde len o také bohapusté znásilňovanie, ale celý stojí na príbehu, ktorý sa pomaly vyjasňuje a nakoniec vrcholí. Dievča si zo začiatku užilo svoje a dôjde aj na zvezovaie, či bičovanie, ale neskôr sa poddáva a začína ten nudnejší záver. Ale nevadí, herecké výkony super, herečka pekná, dobrý príbeh, nádherne perverzné... proste 100%.

Květina a had (2004)

Moje prvé stretnutie so subžánrom pinku filmov nazývaným roman poruno. Čakal som nejaký slabší odvar násilia, kopec vykecávania a romantické hlúposti, ale dostal som niečo úplne iné. Násilie je tu rovnako tvrdé a explicitné ako v každom pinku eiga, dokonca niektoré scény aj mne vyrazili dych. No celá tá surovosť je ako keby zakrytá pekným príbehom, romantikou a akousi umeleckosťou filmu. Herecké výkony sú na úrovni a na herečkách sa oči len tak pásli. Násilné scény sú dovedené k dokonalosti, aj keď neponúkajú nič nové.

Okasu! (1976)

Pre mňa rozhodne jeden z tých slabších pinku filmov od Hasabeho. Pinku je to len zo začiatku, potom sa to mení na akúsi zvláštnu drámu plnú obyčajného sexu, samozrejme ako to pri pinku býva bez genitálií. Ale začiatok je fakt dobrý, herečka je nádherná a ako sme u Hasabeho zvyknutý kamera a hudba sú tiež excelentné, takže hodnotím za 70%.