• Thriller

Jack Brooks: Zrůdobijec (2007)

Tak takto ma vyzerať poriadna hororová komédia! Zo začiatku musí trochu navnadiť, nepoužívať trápny humor, ale niečo netradičné a účinné. Potom prídu na scénu monštrá, ktoré sú fakt vydarené. Vraždia rýchlo, krvavo, prekvapivo a hlavne originálne humorne. Dosť krvi, dobré herecké výkony a milý koniec. Bohužiaľ nemôžem hodnotiť za plný, lebo točenie hororových komédií stále považujem za mrhanie potenciálu a peňazí.

Krvavá jízda (2009)

Prvých 50 minút pokus o paranoidný thriller, ktorý nevyšiel a neuveriteľne nudil. Potom trochu exploitationu zmiešaného s ďalšou nudou a je koniec, našťastie. Jeden z mála kladov filmu je pekná herečka, no a trochu gore (fakt len trochu). Ináč je to veľká nuda, bez myšlienky, atmosféry, alebo kúska napätia.

Kotori tachi no inai hanazono (1992)

Film je z veľkej časti čiernobiely a to mu fakt sluší. Farebné časti tak dobre neladia, z časti aj preto, že krv je akási fialová, či ružová, proste nie dobrej farby. Vo filme je kopec brutálnych, úchylných a zvrátených výjavov, o ktorých si musíte spraviť vlastný názor, či ide o skutočnosť, alebo je to len vplyv drogy. Ale je to na 20 minút veľmi dobrý film, ktorý ani chvíľku nenudí, dokonca mi pripomenul trochu Tetsou.

Guzoo: Kami ni misuterareshi mono (1986)

Veľmi pekný japonský splatter, ktorý za tých 40 minút fakt uspokojí, aj keď akčných scén tam toľko zase nie je. monštrum je "roztomilé", s obrovskou hubou a miliónom slizkých chápadielok. Celé je aj po technickej stránke dobré zvládnuté. Gore je tiež super, kopec krvi, črevá odhryznutá hlava... Škoda konca, mohlo byť viac krvi :)

Suiyō puremia: sekai saikyō J horā SP Nihon no kowai yoru (2004) (TV film)

Nerozumiem tak vysokému hodnoteniu... Herecké výkony boli podľa mňa absolútne nulové, príbehy nič moc a efekty tiež veľmi neohúrili, skôr sa človek pousmial. Ale je tam snaha a pre (japonské) poviedkové filmy mám akúsi slabosť, takže hodnotím trochu viac ako si zaslúži.

Temnota (2002)

Pre mňa je Balagueró proste boh! Aj keď som doposiaľ (05.05.2010) videl všetko okrem RECov, ktorého asi najviac preslávili. V tomto filme dokázal spraviť z obyčajného nudného príbehu o dome kde straší, niečo geniálne. Prvá polhodinka je len predstavovanie a potom to začína na plnej čiare. Vynikajúca atmosféra, tajomný príbeh, postupné odhaľovanie, nejaké zvraty a nakoniec slastné vyvrcholenie. Veľmi sa mi páčilo, ako ku niektorým nudným scénam pridával "odvecové" obrazy (napr. dialóg a sekundový prestrih na potkany v klietke), ktoré si viac menej ani nevšimnete, ale sú to práve tie, ktoré z tých nudných scén spravia niečo zaujímavé. O hereckých výkonoch a hudbe sa nebudem ani zmieňovať, proste ŠPANIELSKO!

Krvavý tábor (1982)

Zo začiatku to vyzeralo na celkom solídny exploiťák v pracovnom tábore, no potom sa to akosi posralo. Pridávania komediálnych prvkov, rôznych srandičiek a blbostí sa mi vôbec nepáčilo. Gore aj herecké výkony obstáli veľmi dobre, k tomu vraždy sú celkom vynaliezavé a občas prekvapia, no dej je niekedy trochu nudný. Škoda, že si tvorcovia vybrali smerovanie komédie, keď z toho mohol byť tak super exploiťák

Fuck Me (2000)

Nechápem ako so sa tak dlho dokázal pozerať na malé francúzke vtáky a rozťahané francúzke pizdy, ale prežil som to a dopozeral. Niečo sa mi tam aj páčilo, napríklad drogy, alebo masaker v reštaurácii. Ináč je to bohapustá sračka.

Bezejmenní (1999)

Španiely zase raz dokázali, že vedia ako na poriadne horory. Aj keď toto je viac menej krimi s tuhou atmosférou, ale nevadí. Dej je fakt vynikajúci, stále nové poznatky, zvraty, Čiže nudiť sa určite nie je šanca. Aj samotná zápletka je super, síce možno nie tak originálna, ale spracovaná vynikajúco. K tomu samozrejme super hudba, vynikajúce hercké výkony a sympatické postavy. Samozrejme netreba zabudnúť na koniec, ktorý nezaostáva za celým filmom a fakt prekvapí. Vynikajúci film!

Krvavé žně (2002)

Taký milý hlúpy slasher z Južnej Afriky (WTF?). Herci sú síce otrasný, zvuky a hudba tiež, ale má to svoju atmosféru. Vždy mám rád prostredie na farmách, takže aj toto mi celkom sadlo. Škoda, že film to toľko nudí vykecávaním, združovaním a inými hlúposťami. Vraždy sú fakt dobré, aj keď gore efekty s kamerou lacno spravené, no celkovo to je efektné. Aj vrah, teda strašiak, alebo sami uvidíte čo to bolo, je spravený pekne a keď zametá kosou ide z neho strach. :) K tomu celkom slušná pointa a ešte záver, ktorý sľubuje pokračovanie. No uvidíme.