• Thriller

Apateu (2006)

Jedná sa síce o dosť nadpriemerný duchársky horor z Ázie, ale má jednu veľkú chybu. Neuveriteľne pomalý rozbeh, pri ktorom človek až zaspáva. Potom je to však výborné! Dobrá atmosféra, skvelé postavy, tajomnosť a hlavne prekvapivá pointa, ktorá zahrňuje aj prvky silnej drámy a človek príde až do plaču. Takže 70% je podľa mňa ideálnych.

Tears of Kali (2004)

Wtf? Ako môže byť tento film tak podhodnotený? Veď spája všetko, čo len v horore nájdeme. Tajomnosť, záhadnosť, mrazivú atmosféru, okultizmus, ale aj nechutnosť a kopu krvi. K tomu zaujímavý príbeh a vynikajúce herecké výkony. Každý si v tomto filme nájde to, čo ho na hororoch baví. Film je zložený z troch kapitol, ktoré by teoreticky dobre fungovali aj samé, ale sú spojené jedným príbehom, ktorý je postupne po častiach vyrozprávaný retrospektívne. Určte si to 50-60% nezaslúži, film ma bavil celých 106 minút (po dopozeraní som predpokladal, že má asi 80 min) a tak musím hodnotiť za plný!

00:05'01 (2008)

Zaujímavý kraťas, na ktorého obsah si musí urobiť názor každý sám a tak isto domyslieť si aj koniec. Poďakovanie patrí Kuskovi, že niečo také našiel. Vidieť môžete aj vy: http://www.openfilm.com/videos/zero_five_one

Dark Night of the Scarecrow (1981) (TV film)

Mňa osobne tento film zase až tak neočaril. Má určte príjemnú atmosféru dediny a buranských hororov a exploiťákov 70. a 80. rokov, ale oveľa viac tam toho nebolo. Film začína ako exploiťák a vyvinie sa v nadprirodzený revange horor. Zaujímave to je, ale tá druhá časť je o hodne slabšia. Podľa mňa sa dalo spraviť oveľa viac strašidelných scén so strašiakmi, popracovať na konci, ale aj na jednotlivých vraždách.

Living Death (2006)

Film začína veľmi príjemnou exploitation scénou. Potom sa mení na akúsi thriller / drámu, ktorého celý dej viete už po 20tich minútach a čakáte len na to kto "vyhrá". Ale aj táto thrillerová časť je dobrá. Vôbec nenudí, sympatický herci, dobré výkony, občas nejaký nevtieravý vtip, síce viac-menej obohratý príbeh, ale ako som povedal nenudí. Poslednú pol hodinu začne tuhé exploitation, posilnené skvelými hereckými výkonmi a dobrým záporákom. Film má dobre technicky spracované gore efekty, aj keď čiastočne idú mimo kameru. Je tu zopár nelogickostí, alebo skôr nereálností, ale to sa dá ľahko odpustiť. Nepáčil sa mi len koniec (a teda tá osoba, ktorý prežila), ale za to nemôžem dať hviezdičku dole.

Msta přichází z močálu (1982)

V podstate sa jedná o veľmi príjemný Béčkový scifi horor. Herecké výkony nie sú nič moc, celý film stojí prakticky na dobrých maskách (až na tú poslednú) a celkom zaujímavom príbehu. No človek ako ja dokáže na filme oceniť aj krásne prostredie močiara a peknú prírodu.

Para vs Votrelec (2010)

Tak toto bola riadna lolkovina. Ak to bolo myslené zo srandy tak jednoznačne z 5*, no ak vážne, tak Odpad!. Radšej dávam medzi, veď na tie tri minúty to pobavilo.

Kaidan šin mimibukuro: gekidžóban (2004)

Tento režisér natáčal aj Grudge: Old Lady in White, The (2009), čo sa mi veľmi páčilo tak som si pozrel túto zbierku ôsmich duchárskych príbehov. Kvalita je kolísavá, primerné hodnotenie mi vychádza 3,625*, ale v kľude môžem dať 4*, lebo film ako celok sa mi páčil, možno preto, že s takýmito filmami som sa ešte veľmi nestretol. A teraz jednotlivé diely: The Night Watchman 3,5*, Wisps of Smoke 2*, Gloves 3,5*, The Weight 4*, Full-lenght Mirror 4,5*, Line of Sight 5*, The Promise 4,5*, Hisao 2*.

Džuon: Široi ródžo (2009)

Nechápem, čo je také zlé na tomto diely. Mňa náhodou dosť bavil. Síce to už nie je to, čo Ju-On býval vo svojich začiatkoch, ale ide si to vlastnou cestou. Prvé scény sú vynikajúce! Skvelé hudobné podfarbenie, tajomnosť a niečo čoho sa človek môžeš aj zľaknúť. Ďalšie časti filmu sú na trochu nižšej úrovni, ale to vykompenzuje koniec, ktorý dá všetky príbehy do kopy a vytvorí celkom solídnu pointu. Jediné, čo môžem vytknúť sú slabšie herecké výkony a občas zlá hudba. Celá séria: Ju-on (2000), Ju-on 2 (2000), Ju-on: The Grudge (2003), Ju-on: The Grudge 2 (2003), Grudge: Old Lady in White, The (2009), The Grudge: Girl in Black (2009).