• Thriller

Za sklem (1986)

Skôr sa jedná o dosť drsnú drámu s perfektnou hororovou atmosférou, a možno by sa dalo povedať, aj, že je tu trochu exploitationu. Mňa osobne tento snímok veľmi prekvapil svojím bezprostredným a rýchlo plynúcim dejom. Samozrejme keďže sa jedna o španielsko sú tu perfektné herecké výkon a k tomu sú postavy sympatické.

The Last House on Dead End Street (1977)

Zo začiatku som to chcel fakt vypnúť. Polhodinu sa absolútne nič nedialo, vykecávačky a a plánovačky. Potom so si uvedomil, že toto je film z roku 1977, takže nemôže len tak začať najväčšou úchylnosťou pod slnkom. Nakoniec sa mi čakať oplatilo. Po polhodine sa film začne fakt majstrovsky rozbiehať, ide jedna úchylnosť za druhou. Krutostí je tu fakt dosť a celé to vrcholí scénou na posteli, ktorá už bola v mnohých podobných (japonských) filmoch, no v tomto (hlavne vďaka kamere) vyzerá o dosť realistickejšie.

Halloween III (1982)

Prečo sa tento film volá Halloween 3? No ja osobne tomu vôbec nechápem, keďže s perfektnou jednotkou a dvojkou nemá vôbec nič spoločné. Ale ak ignorujeme, trápne dialógy, blbý príbeh, ktorého pointu viete už po 10toch minútach, nesympatické postavy, tak je to celkom dobrý film. Čo ma hlavne prekvapilo je, že gore, ktorého tu nebolo príliš veľa je celkom dobre urobený aj keď nelogicky (chlapík kľačí a v pohode mu otrhnú hlavu, bez toho aby sa postavil). Ak si chcete nakukať sériu Halloween, ktorá sa týka Michela, tak sa na tento film vykašlite.

Noční můry chorého mozku (1981)

Veľmi dobrý horor, ktorý môžeme zaradiť ku portrétu sériového vraha, ale aj k slasheru. Dej je síce zo začiatku ťažkopádny, ale kompenzujú nám to veľmi dobre zvládnuté gore scény. Ide tu vlastne chlapíka, ktorého postia zo psychiatrie (prečo tam bol sa prakticky dozviete len na konci), no to, že ho pustili bol iba omyl v počítači, takže tento psychoš začína zabíjať. Obťažuje jednu rodinku, okolo ktorej sa to celé točí, až dôjde k zabíjaniu. Občas počas filmu vidíme krátke prestrihy do jeho minulosti, ktoré síce trochu prezrádzajú, ale všetko sa dozvieme až na konci, ktorý je fakt vrcholne spravený. Výber herca, ale aj celá atmosféra snímku pripomína iné portréty sériových vrahov ako napríklad Angst (1983), alebo Henry: Portrait of a Serial Killer (1986).

Rubber's Lover (1996)

Vidno, že je film značne inšpirovaný Tetsuom, na ktorý sa v mnohých veciach aj podobá, ale bohužiaľ nedosahuje jeho kvality. Zlé je hlavne to vykecávanie, ktorého je tu zo začiatku dosť a v Tetsuovi prakticky nebolo. Nie je tu ani taký dobrý hudobný (zvukový) doprovod a ani výjavy nie sú tak choré a uletené ako v Tetsuovi...aspoň väčšina. Možno je to aj tým, že je tu dosť veľa hercov a celé to tvorí zvláštny príbeh. Samozrejme kultovú stroboskopovú scénu už ani spomínať nebudem. Ale aj tak, film má vysokú kvalitu, super čiernobiele spracovanie a ja som sa zo stopáže 90 minút nudil minimálne.

Letní šrámy (2007)

Celý film síce dýcha dosť amatérskym spracovaním, ale vôbec to nie je zlé. Herecké výkony, na to, že išlo o deti od 13 do 16 rokov sú myslím si celkom v pohode. Príbeh filmu nie je nijako zaujímavý, chlapci s babou sa bavia v lese a na motorke zrazia nejakého týpka, ktorý sa s nimi najskôr zabáva potom mu nejako preskočí. Je to jeden z tých novších exploiťákov, v ktorom veľa gore efektov nenájdeme (dokopy asi dva), ale na psychiku to celkom pôsobí. Páčilo sa mi, že postavy sa nesprávali nelogicky.

Tokugawa onna keibacuši (1968)

Prvý príbeh: 5* Dobrý príbeh, incest v stredovekom japonsku musel byť vážne ťažký hriech. Druhý príbeh: 4* Príbeh pre mňa nezaujímavý, ani mučenie nebolo nič moc, ale za to mníšky boli nádherné. Tretí príbeh: 5* Najlepší zo všetkých. Super príbeh, veľmi rýchly rozjazd a obrovská kopa mučenia. Celý film oplýva excelentným technickým spracovaním, aj čo sa týka kamery a hudby, ale hlavne aj gore efekty sú na vysokej úrovni. Na to, že to bolo natočené roku 1968, tak je to fakt veľmi odvážny a nadčasový snímok.

Gojókiba (1972)

Aj vám sa niekedy stáva, že od filmu čakáte niečo celkom iné akom dostanete? No mne iba občas... Tento počin som dostal ako odporúčanie od Flipnica, ako japonský krutý exploiťák. Exploiťáku tu fakt nebolo veľa na stopáž 90tich minút. Nevadí dočkal som sa celkom niečoho iného. Veľmi dobrá bojový, kriminálny, akčný thriller. Hlavná postava Hnazo tu bojoval so samurajským mečom (hádam je to správne), ktorý mi učaroval od Tarantínových snímkov Kill Bill: Vol. 1 a Kill Bill: Vol. 2. Potom je tu ku každej scéne perfektná hudbička, dotvárajúca atmošku. Vo Väčšine takýchto snímkov dobrý herecký výkon, podáva iba hlavná postava, no tu každá postava, čo sa zjaví podá perfektný výkon.Odporúčam každému. Je jedno, či má rád exploitation, martial art, alebo drsnejšie kriminálky. Teším sa na ďalšie diely.

Temné lesy (2003)

Zopár nesympatických postáv (nóri), chata v lese, opustený stan a samotný les. Človek by ani neveril koľko atmosféry sa dá vybúchať z týchto pár veci. Skoro celý snímok je fakt len atmosferický a len na konci sa dočkáme trošky akcie. Ale to nevadí, atmosféra funguje absolútne skvele a hustne priamo úmerne s vyostrujúcimi sa vsťahmi medzi postavami. Nemôžem hodnotiť za plný, lebo film miestami nudil vykecávaním, ale aj tak je to excelentný snímok, ktorý si môžu pozrieť aj ľudia, ktorý nie sú zrovna v horore doma.