Scary Movie 4 (2006)

Je škoda, že Zuckerovi nápady dochází a zábava začíná pomalu váznout. Připomíná to situaci, kdy tlustí lidé na oslavě kámošových narozenin začnou hrát svlíkací flašku. Pořád si ještě můžete přijít na svý, ale lidi se přesto začínají rozcházet. --- Série Scary movie mi prvním a třetím dílem přirostla silně k srdíčku a pořád jsem se ještě nevzdal naděje, že se může jednat o návrat Žhavých výstřelů, byť trochu rozpačitě řešenej. Smířil jsem se s tím, že úspěch Bláznivé střely už oživit nepůjde, ale na chystaný pátý díl se přesto těším. --- Teď z jinýho soudku - tohle píšu v práci, mám přestávku a jeden magor tu při mytí oken vypadl ven. Tak se běžím podívat, jak to dopadlo.

Scary Movie 3 (2003)

Dějová linie parodující kruh je místy až zbytečně přehnaná a fekální, oproti zpackané dvojce se však dá mluvit o komediálním nadprůměru jak noha. Srovnání se Žhavými výstřely se nabízí jako jedno z prvních a myslím si, že je docela trefný. Skvělá zábava,ale chápu, že někteří lidi prostě žánru nepřijdou na chuť. To máte to samý jako se suši.

Pamela & Tommy Lee: Porno bez cenzury (1998)

Bože můj, já se nestačím divit. Co to tady dělá?... ale počkat, teď už vím, co kluci v přívěsu promítali Boratovi! --- Neviděl jsem, tudíž nehodnotím. Ale přiznám se, že umělý koziska fakt nemusím.

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

V Americe obecně platí, že mluvit o sexu s rodiči a jim podobným do jednadvaceti nepřichází v úvahu. Ze sexu se tím pádem stává záležitost skoro vojenská a nadržená mládež si na svou velkou noc většinou počká o nějakej ten pátek dýl než my, šťastní Evropané. Když už se klukům za velkou louží konečně poštěstí nějakou kočenu ukecat, většinou končí v lese, u jezera nebo na zadním sedadle auta. Nikoho se tehdy nebojí víc než rodičů. Výsledkem je to, že do té doby spolu mladí nemluví skoro o ničem jiným a nic jinýho je taky skoro nezajímá. Nejsem si jistej, že je to nejšťastnější kombinace, obzvlášť poté, co jsem viděl Prcičky dva. V tomhle jsme Američany porazili jak nechcete.

Dožeň, co se dá! (1999)

S obsazením Adamovy holky bych si taky hlavu příliš nelámal, zahrát náročnou fešandu by totiž zvládla i leckterá moje spolužačka. Ale komu svěřit role otce a syna, to už chtělo cit a jsem rád, že to dobře dopadlo. Oba jelimani jsou tak dokonale zmatení a totálně mimo, že to na plátně funguje skvěle a komedii to staví na vyšší úroveň.

Haló, tady Indie (2010) (seriál)

Haló, tady Olomouc! Líbí se nám to, ale do pravidelného sledování to nezařadíme. A hlavní bělošský hrdina by to neměl tolik přehánět s pudrem, stačí na něj fouknout a tvář se mu zavlní.

Vymítač ďábla (1973)

Osobně doufám, že jako pochybovačnýho katolíka mě podobný běsy nechají na pokoji, a uznávám, že v sedmdesátkách musel být Vymítač pecka, při které lidi v kinech kolabovali. Podobně jako později u revolučního Vetřelce, to je tak první srovnání, který se mi vybaví. Ten si ale podle mě svou tvář dokázal udržet navzdory času obstojně, zatímco Vymítač ďábla už si s lety začíná píchat botox. Díval jsem se na to s bráchou a u sedů-lehů Regan jsme se dokonce smáli. --- Mám k tomu filmu úctu, ale je to podobný jako se starou elektronikou - funguje to pořád, ale přestává to stačit, až ji nakonec založíš na půdu a koupíš si něco od Jobse, aby se to porouchalo za dva roky.

Mr. Bean - Veselé Vánoce, pane Beane (1992) (epizoda)

Už vím, kde se inspirovali Přátelé, když si Monica na hlavu narazila krocana. --- Groteska s krásným hudebním doprovodem - zvlášť během svátků povinnost pro beanovské fanoušky.

Dnes budeme ticho (2010) (amatérský film)

K amatérským počinům přistupuji odjakživa obezřetně, protože je velmi moderní si myslet, že pokud je něco černobílé, ztichlé a natočil to za jedno odpoledne středoškolák, dá se to považovat za velké umění. Tady jsem ale se svou skepsí pohořel - příběh některými prvky šokuje a uvádí mysl do chodu, zpracován je velmi vkusně a přes pár možná nejasných myšlenek zůstává velmi lidský. Podobných úkazů si moc vážím.

Monty Pythonův smysl života (1983)

V rámci satiry a zábavy se pořád jedná o slušný nadstandard, Svatý Grál byl ale přece jen co do gagů vyváženější. Tady nad některými sekvencemi rozpačitě kroutím hlavou, u jiných se řehtám. Vyloženě protivná mi je scéna, při které Britové odrážejí útok Zuulů. Tady už mi humor připadá britský a suchý až moc. Zato má nejoblíbenější scéna je bezkonkurenčně Zázrak zrození. Nemůžu si pomoct, ale kdybych se dal na medicínu, vsadím boty, že ze mě bude stejný primář, jako je zde. --- Prostředek filmu se mi líbí moc, prolog s pojišťovnou bych ale vypustil. Chápu, že to hoši mysleli dobře, ale... ne.