• Thriller

Kde jsem doma (2020)

V té bezútěšnosti bludného kruhu jsem viděl The Enemy. Nicméně zde se více propracovává zvláštní parazitická linie muže vstupujícího do rodiny jiného muže, aby ho nahradil. Proč? Znuděnost a frustrace bezproblémovosti bytí. Pálení žáhy z dobrého bydla.

Vymahač (2016)

Psychologická studie vývoje osobnosti, která má vždy všechny trumfy v rukávu až do momentu, kdy špinavou hru začne hrát jedna s obětí. "Obětí". Morální otázka, kdo je tu vlastně oběť, zdali dlužník, nebo věřitel. Zdali vymahač nebo vdova. Morální pocit viny létá jak pingpongový míček sem a tam. Chabenskij tu opět předvádí dokonalý herecký výkon. Úžasné dílo srovnatelné s Locke.

Kde je moje tělo? (2019)

Lyrická stránka děje je na počátku hodně chaotická, což mě málem donutilo vypnout snímek, po 20 minutách začíná náběh na rozuzlení života protagonisty v ústrety jeho lásce. No a jak to dopadne? Kdo ví.

Spacewalker (2017)

Bez tak zbytečného patosu, který je více u filmů za velkou louží, lze natočit snímek o pionýrech kosmonautiky. První muž ve vesmíru, pan Leonov. Děj pojednává o tom, že tam nahoře se prostě pokazí všechno, co vůbec jde.

Kukačka (2002)

Tak tento komorní snímek natočený na u jezera kdesi ve Finsku o třech hlavních postavách, kde každý si mluví svou řečí. Rusky. Finsky. Laponsky. Spojuje je jenom život, život jako takový. Krása tkví občas v absolutní jednoduchosti. U filmu jsem se z plných sil zasmál a i se mi dostal pod kůži. Podmanivý romantický snímek. Pšolti. :)

Tak už konečně chcípni, táto (2018)

Tak tohle je konečně film, co lze označit za epický nářez. Příběhová linie drží náboj, scény jsou nábojem samy o sobě a herecké obsazení je skvostné. Absolutně komorní filmek odehrávající se prakticky ve dvou místnostech s nutnou dávkou krvavé veselice. Připomíná mi to film Bůh masakru, ale dynamičtější a Tarantinovitější.

Manifest (2018) (seriál)

Tak to byly herecké výkony a la seriál z devadesátek. Předminulého století ale. Ha ha. No logika věci, epika, atmosféra, vše bylo tak mocně špatné, že nevím, co se stalo za havárii režisérům, ale chtělo by to místo točení filmů o leteckém zmizení a údělu osudu jít nakupovat třeba. A koupit lepidlo třeba. A přilepit se ke zdi. Třeba.

Vyproštění (2020)

Propracovaná řežba. Uznávám. Nicméně příběh o celoživotním žoldákovi, co upřednostní záchranu chalpce před žoldem, protože je to tak prostě správné s riskuje tím životy druhých a bere životy jiným je tak absurdně americké, pro mě nestravitelně nesmyslné, vzhledem k tomu, že to byla jediná zápletka. Tak to film posouvá do sekce béčkových akčních filmů.

Mauglí - příběh džungle (2018)

Zřejmě nejsem moc na pohádky. Co dodat. Opakovaný příběh, co nepřináší nic moc nového a nevtahuje do děje emocemi.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Je to o logistice kokainu. Jak putuje kokain napříč světem od výrobce až po spotřebitele. Jaké hry vysokých elit stojí za takovou dodávkou. Jakou hodnotu má takový náklad ve světě peněz a lidských životů. Místy utahaný, ale za to realne zobrazený příběh. Parádní podívaná.