Ricky Gervais: SuperNature (2022) (pořad)

Co na tom, že Netflixácká mládež půlku džouků nepochopí a druhou půlku možná nekousne a vtipná jim nepřijde. Jak řekl Ricky: "Netflix už mě zaplatil, takže jebat". Přesněěě: zaplať za to Gervais, protože Ricky je Bůh! Bůh xenofóbní, šovinistickej, pedofilní, genderově rozmrdanej transkou do oteplený řiti fluida:) Vidno, že všichni Angláni ještě neklečej. Satira nemá a nesmí mít hranice, zvlášť v dnešní době, a proto pohoupejte Rickovi koule! Aneb jak říkával Bukowski: svět patří těm, co se neposerou. Pokud se mezi ně trochu počítáte, máte teď šanci, posrat se - smíchy:)

Jan Žižka (2022)

Hvězdu nad průměr přidávám za odvahu natočit Žižku "jinak", za to, že v takovym "štajlu" se tady bijáky fakt běžně netočej a nakonec i trochu na vylepšení skóre, když to zde tolik lidí poslalo do kopru. Protože -i přes mraky věcí, které se filmu určitě dají vyčíst (ale nemálo jich je i k pochvale, viz. atmoška, herci, hudba)- já se teda nenudil, ba kupodivu poměrně dobře bavil.

Na nože: Glass Onion (2022) odpad!

Cibule nebo pistole? Pistole nebo cibule? Cibule.. pistole... pistole... cibule... demence... fistule... ječící pizdule... stupidní brikule... roušky a bláboly z prdele... A to jsem se po skvělý jedničce na pokračování tolik těšil... Nesnesitelná lehkost blití!

Velký šéf (1969)

Ve vší úctě k Bébelovi a spol. - spíš než velkej šéf, VELKÁ NUDA! Krom finále samotný loupeže a dvou, tří slušnejch vtipů, vůbec nic! Dobrý komedie nevyčpějí ani po letech, tohle ten případ neni...

Smrt nás spojí (2019) (seriál)

Tak tohle joooo! Někdy Vás dost dojmou, někdy zabrnkaj na nervy, ale ještě častěji brutálně rozesmějou! Tyhle holky prostě nejde nemilovat!:)

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Slušný. Konečně po dlouhý době pohádka, kde herci opravdu hrají a nejsou za hranou trapnosti (dokonce včetně Sokola)! Celkem fajn příběh, neni to Troškovsky uřvaný, jen pro nejmenší diváky to teda asi úplně nebude - Krakonoš je dobře temnej pán a já jen čekám, kdy se začne objevovat "svazácká" kritika na jeho mužský šovinismus (viz podmínka pro Lidušku):)

Last Christmas (2019) odpad!

Prozření s velkým P!:))) Chvalte pána a prosím, moc prosím, ochraňujte v nebi George Michaela!

Jako zabít ptáčka (1962)

Nádhera a povinnost vidět! Zvlášť v dnešní, debilně politicky korektní době, kdy se knižní předloha (oceněná Pulitzerovkou!) dostává v některých kanadských a amerických státech na index školních knihoven a je vyřazena z učebních osnov! Proč? No tak teď bacha - pro údajný rasismus, jenž prý posiluje stereotyp bílého muže jakožto zachránce ubohého černocha... Děs. Díky fanatickým pokusům cenzury tak dnes tato úchvatná cesta za spravedlností získává další nečekaný rozměr!

Prázdniny v Římě (1953)

"Řím, jednoznačně Řím"! Smithka, Bradley a nejpestrobarevnější černobílá romance, která nebledne ani po 70 (!) letech! Smích, slzy a čirá KRÁSA!

Nevyzpytatelné cesty Boží (2022)

Hodně lákavý začátek a pak už jen nekonečnýýýý konstrukt. A navíc konstrukt s prostředky mizivě důvěryhodnými, často průhledný a odhadnutelný. Zbaštit celou tuhle rádobypsychologickou zbytečnost, která vykonstruuje v podstatě jen navoněný Freudovo hovno, můžou snad jen Ti, co toho na "plátně" ani v životě ještě moc neviděli... Film drží snad jen docela fajn civilní herecké výkony a celkem líbivý obraz (pokud se to dá říct o prostředí cvokárny:), která je zde btw slušnou karikaturou).