• Krátkometrážní

Stav milosti (1990)

Přestože gangsteři a mafie nepatří zrovna do mnou oblíbených námětů, vyčnívá tento film výrazně nad většinu ostatních takových, především jak díky nepřeplácanosti a vyváženosti děje, tak díky výborným hereckým výkonům v čele s Garym Oldmanem, který tento snímek povznáší minimálně o třídu výš, než kde by byl bez něj. Zapamatováníhodné!

Vrána (1994)

Trochu naivní, lehce romantické, správně gotické a temné, relativně neškodně melancholické, ale až příliš akční co se střelných zbraní týče - kdyby totiž neexistovaly, nemohla by existovat ani The Crow, což je škoda, protože začátek a prvních několik desítek minut budují velmi působivou mrazivou záhrobní atmosféru. Ta se bohužel zhruba od poloviny nenávratně mění v čistě vyvražďovací akční sci-fi s dojemným příběhem v pozadí, což mi zkrátka tolik nesedlo. Scéna, kdy se členové Devil´s Night vší silou snaží Erica Dravena zastřelit, ačkoli se před malou chvílí měli možnost na vlastní oči přesvědčit, že to není možné, mi opravdu přišla "už trochu moc"... Jinak je ale Vrána vcelku kompaktně působícím snímkem, má hlavu i patu a hlavně díky své dobře namíchané temné atmosféře zanechává její shlédnutí poměrně příjemný pocit na duši.

Přichází Satan! (1976)

Naprosto skvostné oldschool inferno s nezapomenutelným chlapeckým antikristem, výbornou atmosférou a skvělou a dosti schizoidní hudbou...

Dějiny násilí (2005)

Velmi povedený snímek o napraveném vrahovi, který sice příliš nepřekvapí a nenadchne, ale na druhou stranu rozhodně nezklame. Nemusejí vám zrovna doma viset plakáty Aragona z Pána prstenů, aby tohle stálo za vidění.

Duše jako kaviár (2004)

Hodně hořký šálek kávy... Bohužel - nebo spíše naštěstí - je příběh podle mého názoru vyveden až trochu moc do extrému, i když žádné sci-fi to zdaleka samozřejmě taky není... Potěšil mě Budař s Rašilovem, Tatiana Vilhemová hraje skvěle, ale jinak vcelku průměrná podívaná - 65%.

Gauneři (1992)

Já si akorát pořád nejsem jistej, kdo vlastně zastřelil toho modrýho..!? :-p

Hra s nevěrou (2005)

Není mým zvykem dívat se na filmy proto, abych na nich hledal chyby nebo abych co nejdříve přišel na jejich pointu. Možná jsem jich viděl ještě málo, možná jsem hlupák, ale upřímně řečeno mně je opravdu líto diváků, kteří jsou natolik zkušení či chytří, že ani ne po půlhodině vědí, jak film skončí. Rád vždycky dám filmu šanci k tomu, aby mne zaujal - a pokud to dokáže, nepotřebuji pak mlátit hlavou do zdi jen proto, že v sobě obsahoval nějaké to klišé nebo že nebyl první svého druhu. Nehodlám odsuzovat názor Vás, kterým se Derailed nelíbil, vždyť je Váš - stejně jako tenhle je můj: Mě tento snímek bavil od začátku až do konce.

Pýcha a předsudek (2005)

Možná nejotravnější film co jsem kdy viděl. Na to, kolik se těm umečeným kozám při pohledu na bohatýho chlapa plaší hormonů, v sobě film neskýtá vůbec žádné emoce - tedy kromě nutkání modliti se za brzký konec této ultraodpudivé nudy.