• Krátkometrážní

Cesta z města (2000)

Ze začátku mi tento film svým pojetím a "stylem humoru" velmi vadil, postupně se to ale začalo zlepšovat, přičemž posledních zhruba dvacet pět minut to zachraňuje. Celkově mám však smíšené pocity; Tomáš Hanák mě taktéž moc nevzal...

Bojovník (1997)

Působivé drama o tom, do jak velkých sraček je život schopen člověka dostat, když není uchopen úplně z té správné strany... Rozhodnutí a čin Johnnyho Deppa jsem já osobně však nepochopil; přišlo mi to spíše zbabělé nežli ušlechtilé - a to bez jakéhokoli ohledu na jakoukoli víru. Je mi ale jasné, že tohle je věc názoru a pravdou je, že Johnny tady moc navybranou neměl, a tak moje nepochopení vskutku nemělo vliv na celkový dojem z filmu, který je jinak velmi dobře koncipován. Pro mě film jednoznačně na čtyři hvězdičky.

Na Hromnice o den více (1993)

Zhruba od poloviny mě to začalo nudit a čím víc mě to nudilo, tím víc mi bylo jasné, že ani konec nebude nijak překvapující. Jako celek film nepůsobí špatně, ale při hlubším zamyšlení zjistíte, že není ani vtipný, ani příliš romantický, ani ničím zvláštní, přestože zápletka je poměrně povedená. Trochu mi to připomínalo Mrazíka - "Prostě teď půjdu a budu konat dobré skutky. A potom se dobrem tím na člověka proměním."... A tak se Bill Murray, který mimochodem nepředvádí bůhví jak vynikající výkon, jednoho rána "nečekaně" dočká vytouženého zítřka. Andie MacDowell se mi nelíbí a bobr za volantem komedii nedělá.. Je to veselé, ale jinak nic moc.

Forrest Gump (1994)

I don´t know if we each have a destiny or if we´re just floating around accidentally, like on a breeze... But I think maybe it´s both. Maybe both´s happening at the same time... Napodruhé se mi to líbilo víc...

Ztraceno v překladu (2003)

Ještě nikdy nebyl film o samotě, mizérii a frustraci tak krásný, příjemný a uvěřitelný jako je tento. Bill Murray a Scarlett Johansson jsou zde perfektní a celkově film nemá chybu.

Saw 2 (2005)

Jednoznačně horší než jednička, nicméně pořád hodně dobrý. Sice nesnáším americký filmy pojednávající o tom, jak otec zachraňuje syna, nicméně tady se to kupodivu dalo přežít. Co mi naopak vadilo, bylo chování hromotluka dealera, který se místo toho, aby řekl jak to je a rychle všichni vypadli, nesmyslně snaží ostatní povraždit - to si vážně nemyslím, že by dealeři byli takový gumy. Jinak mě ale film potěšil. Kamera byla správně ujetá, konec dostatečně překvapující a z herců bych jasně vyzdvihnul Tobina Bella, díky kterému Saw II obsahuje i povedený herecký výkon, ačkoli nebylo moc co hrát.

Čtyři pokoje (1995)

První povídka byla otřesná, druhá o malinko lepší, třetí neměla chybu a poslední mě nijak nezaujala. Stručně řečeno - až na jednu povídku, která je výborná, dost velká nuda.

Jádro (2003)

Jeden z mnoha a nic novýho... Apokalypsa na obzoru, tak žádnou paniku a honem rychle sestavte tým, ať nás může všechny zachránit, aniž bychom o tom věděli. Nyní se bude jezdit v tekutém železe. Dojemné. Ať žijí Američané, naši zachránci..! Ne že by mě tento film při jeho sledování štval, ale když se nad tím teď zpětně zamyslím, nechápu, proč jsem se na něj díval - kdybych si byl býval jenom přečetl zdejší popis, měl bych naprosto stejný zážitek.