Samotáři (2000)

Bez debat originální, slušný film. Že bych z něj však byl úplně vedle, to se říct nedá... Ale i tak nepostrádá zábavu (je to teda spíš tragikomedie) a zdařilé herecké výkony (hlavně Ivan Trojan a Jiří Macháček).

Jedna ruka netleská (2003)

Skvěle jsem se bavil. Na filmové scéně neobvyklé téma podpořené pozoruhodnými hereckými výkony (nejvíce zde září Ivan Trojan). Smolařská dvojice Standa a Ondřej (Macháček-Taclík) do příběhu perfektně zapadá. Chvílemi mi připadalo, že jde o parodii na krimi nebo akční filmy - mám na mysli scénu, kdy mezi Zdeňkem a Standou má dojít k předání peněz, načež se objeví Ondřej, aby vše uvedl na pravou míru...

Kult hákového kříže (1998)

Působivý film, v němž Edward Norton udržel mou pozornost od začátku do konce a Edward Furlong mu zde výborně sekunduje. Profesionálně natočené, film je prokládán scénami z minulosti a současnosti a když se na něj divák dívá se zájmem, v příběhu se neztratí.

Air Force One (1997)

Když jsem film viděl jako malý, nějaký čas jsem to pak rozdýchával - Oldmanova záporáka v tomto filmu u mě tudíž nepřekonal ani Stansfield v Leonovi, kterého jsem viděl o několik let později. Když ohodnotím tu filmařskou stránku - režie, kamera, střih, herecké výkony - musím dát 80 %.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Perfektní scénář, kamera (jestli se tomu i u animáků tak říká), více postav. Veselé a humorné momenty i hodně smutná a dojemná atmosféra. O humor se stará sehraný tým ve složení Buzz, Brambůrek, Rex, Slinky a Prasátko, ale jakmile dojde na muzeum hraček, příběh nabírá smutný nádech.

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Nejsem vyloženě fanoušek animovaných filmů, ale Příběh hraček si uznávní bezpodmínečně zaslouží. Když jsem ho viděl poprvé (už ani nepamatuju), tak jsem tu převratnou 3D animaci nevnímal, zato však ten příběh, hlášky - to je to, proč film neupadne v zapomnění ani v době, kdy budou animace daleko dokonalejší. Film má zdařilý scénář a tvůrcům se povedlo přenést do animovaného filmu propracované charaktery postav. Kromě dvou hlavních hrdinů mám na mysli třeba pana Brambůrka :-). Nebo jaké mají postavy výstižné výrazy ve tváři... prostě v případě Toy Story jde bez debat o povedenou věc.

Král komedie (1982)

Spíš než mediální satira je Král komedie prostý film o lidech.

Nekonečný příběh (1984)

U tohoto filmu stoprocentně poznáte, co znamená být vtažen do děje! Boj s Nicotou nebo hlášky typu "nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá". To, s jakou samozřejmostí tento film pojal pojmy jako strhující atmosféra nebo gradace příběhu, tam se nedá nad hodnocením dlouze přemýšlet. Nekonečný příběh je prostě paráda!!!!

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Na vysoké hodnocení příliš nepřesvědčivé, na nízké hodnocení zase velice slušné po filmařské stránce. Takže za tři.

Bota jménem Melichar (1983)

Filmy z osmdesátých let mám rád (ač tuto dobu nepamatuji), ale tento ze školního prostředí... No, je to svižný film, ale nijak zvlášť na mě nezapůsobil. Humorné scény tam určitě jsou, ale pochopitelně jsem tam nemohl narazit na nějakou hlášku či dokonce na něco kultovního.