Sin City - město hříchu (2005) odpad!

Za prvé: Otřesný výtvor, ve kterém není nic, co by se dalo srovnat s filmem. Za druhé: Nesmyslná snůška nechutností a ještě nesmyslnějších scén. Za třetí: Z 90% černobílý film...hmm...jako efekt dobrý nápad, ale ona by i jedna barva zaručila stejný filmový zážitek. A celé je to provázeno podivně se kombinujícími nesmyslnými monology a dialogy.

Holky to chtěj taky 2 (2004)

Prázdnota, prázdnota, prázdnota, ........ Dva předchozí díly buď pobavily nebo vyvedly z míry, ale tohle je nuda, nuda a nuda.

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002)

No, co dodat...? Ač jsem se u *právě těch scén zde propíraných kritikou* docela zasmál, tak musím uznat, že tohle je film poněkud zvláštního rázu...

Holky to chtěj taky (2001)

Poněkud zvláštní druh komedie, ale některé humorné scény se povedly. A nechybí ani pár vtipných hlášek. Celkový verdikt: ujde to. 60%

Účastníci zájezdu (2006)

Účastníci zájezdu mě docela zaujali... Je to teda oddychovka až do morku kostí, ale příjemně se na to kouká (i když je to v podstatě - jako Román pro ženy - film o ničem).

Román pro ženy (2004)

Dojem po zhlédnutí v kině: zase nic převratnýho. Já nevím, jaké měl tento film poslání, ale ať bylo jakékoli, tak se mi vyhnulo.

Obecná škola (1991)

Nádherně napsaný příběh, výborní herci, příjemná atmosféra - na to vše divák narazí při sledování Obecné školy. Pamatuju si, že jsem se na tento film rád koukal i jako malý, když jsem o poválečném dění v Československu ze školy nic nevěděl - toť pro dokreslení zmiňované atmosféry... Když si to teď pustím, nacházím tam další zajímavosti... Jako příklad bych uvedl scénu na konci filmu (školní vystoupení), kdy učitel Hnízdo drží za límec v jedné ruce žáka v uniformě spojeneckého vojáka a v druhé ruce žáka v uniformě ruského vojáka. Film je doprovázen příjemnou hudbou a samozřejmě nechybí HUMOR... "Je-li ruka nastřelena, tak v žádném případě!"

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Hledám slova, hledám slova, hledám slova, ... >> K ohodnocení T2 by se hodil nespočet přívlastků, které však neřeknou po patnácti letech od vzniku filmu nic nového... Takže radši pár slov k dojmům a ději: Tempo filmu bezpochyby navazuje na vynikající jedničku, která však měla (ne)výhodu v tom, že na začátku nebylo tak zřejmé, o co běží. Dvojka je dějově více rozvleklá. K ději samotnému: Nevím, jestli by se ve skutečnosti člověk podílel na likvidaci vlastní dlouholeté práce tak jako vědec Dyson. Nicméně tato postava je - jako všechny ostatní - výborně ztvárněna. Ani přes vážnou tématiku nechybí trocha nadsázky - třeba na začátku, jak si policista baterkou nechápavě prohlíží vypálenou díru v plotě :-) T2 proslul také hláškami, ale hlavně NEUVĚŘITELNOU GRADACÍ PŘÍBĚHU! Když Cyberdyne vyletí do vzduchu, řekli byste, že už jde o rozuzlení... Ale kdepak! Ještě honička s T-1000 v helikoptéře, potažmo v kamionu s dusíkem. Ani to není vše. Ještě závěrečné souboje v ocelárně, kde za potu tváře všech aktérů tato strhující show už (opravdu) končí... Nato, co se ve dvojce všechno odehraje, má ze všech tří dílů nejoptimističtější konec. A jak se celý film vyvíjí ... mmm ... každý moment něco znamená a přesto je vše podáno maximálně srozumitelně.

Vesničko má středisková (1985)

Zde se musím přidat k tvrzení "klasika českého filmu". Sice není na prvním místě v mém TOP žebříčku českých filmů, ale zaslouží si obrovské uznání: Jako komedie nemá chybu - výborné dialogy, komické situace - k tomu skutečně není co dodat; z filmu čiší taková atmosféra, že se na něj budete moct dívat znovu a znovu... Zaujala mě třeba scéna, kdy kamera zabírá model lodi, který sestavuje R. Hrušínský nejml., v pozadí se ozývají hlasy s válečného dramatu běžícího v televizi a do toho slyšíme diskusi předsedy Kaliny a spol. Podtrženo sečteno: Vesnička středisková má MYŠLENKU, PROPRACOVANÝ PŘÍBĚH, HUMOR a mnoho dalšího...

Mumie se vrací (2001)

V podstatě totéž co jednička, ale nikoli horší!