Základní instinkt 2 (2006)

Určitě nejsem sám, komu v tomto filmu chyběl Michael Douglas. Ale vzhledem k tomu, že jednička ve mně nenavodila ten dojem kultu, přistupuji v hodnocení jako k jednomu z dalších filmů, který přišel na řadu.

Základní instinkt (1992)

Relativně dlouhý snímek s detektivní zápletkou, jehož typickým rysem je, že se po jeho zhlédnutí s jistotou nedá říct "ten a ten je vrah." Cokoliv se ve filmu odehraje je téměř vždy některou z následujících scén ještě více zamotáno a ... "přeberte si to". Zkrátka Základní instinkt stojí za to vidět.

Propast (1989)

Cameronova Propast je dalším úchvatným snímkem, který si diváka získá, ať chce nebo nechce! Výtky by se samozřejmě našly (hlavně rychlý konec), ale když se na mě při sledování vrhne takováhle atmosféra, tak se jí nebráním. Z poslední věty je zřejmé, jakou verzi jsem viděl ;-).

Lolita (1962)

Vzhledem k délce filmu a autorovi jsem čekal, že to bude náročný film. Film je postaven takto: Po zápletce, v níž dojde k jakési rozepři, se vracíme do minulosti s klasickou otázkou "co k tomu vedlo?". Začátek opravdu nepředesílá, že půjde o kdovíjak záživnou podívanou, jenže po této úvodní zápletce se rozběhne velice pěkný příběh a dál už se film dá sledovat se zájmem a s napětím...

Ro(c)k podvraťáků (2006)

Děj je sice jeden velký nesmysl, ale některé scény jsou opravdu k popukání, takže pokud zrovna nemáte co dělat, tak vám Podvraťáci zaručeně zvednou náladu!

Vymítač ďábla (1973)

Naprosto VÝJIMEČNÝ FILM. Svůj žánr (resp. žánry) splňuje, po filmařské stránce není co vytknout, film je působivý, strašidelný, ale hlavně SDĚLNÝ (to co říká, řekne divákovi v té nejjasnější formě). Atmosféra je tak pohlcující, že téměř není možné při jeho sledování přemýšlet nad režií či střihem.

Vražda na objednávku (1954)

Velmi poutavé krimi. Nebudu tento film opěvovat, ale musím říct, že je skutečně zaujímavý (pro fanoušky detektivek možná klenot). S remakem nebudu srovnávat, páč jsem ho viděl dřív a zatím jsem nepřišel atmosféře Hitchcockových filmů na chuť.

Leon (1994)

Po filmařské stránce snad ani není co vytknout. Už v úvodu filmu je zřejmé, že jde o velmi zdařilý kousek. Role jejím představitelům opravdu sedí. Jean Reno jako mafiánský "čistič", který zachrání Mathildu před důstojníkem Stansfieldem, jehož jako extrémně zápornou a dechberoucí postavu perfektně zvládl Gary Oldman. Když se vrátím k té filmařské stránce, tak asi nejvíc z filmu čiší zdařilý scénář (příběh se zajímavě vyvíjí a jednotlivé události do sebe krásně zapadají).

Štěňata (1957)

Pěkný film, jehož děj je od současnosti hodně vzdálen, takže spíš než o příběhu se pokusím přiblížit dojmy z jeho zhlédnutí (podíval jsem se na něj proto, že se na něm podílel Miloš Forman). Začátek působí tak nějak obyčejně, nic moc v něm neupoutá, ale druhá polovina filmu je značně poutavější a místy i napínavá (mám na mysli tu část filmu, kdy ženich schovává svou ženu v bytě svých rodičů). Tam postavy diváka vtáhnou do děje. Komediální prvky jsem ve Štěňatech nepostřeh´. Rozhodoval jsem se mezi 3* a 4* - tu čtvrtou hvězdičku dávám za to, že film není vhodný pro zaplácnutí nudného odpoledne, ale opravdu má co říct.