Equilibrium (2002)

Naprosto nechápu hodnocení některých uživatelů např. Matty. Jasně že se sci-fi filmy, obecně filmy, akční scény, jakékoliv příběhy v určitých aspektech setkávají, tomu se žádný tvůrce nemůže ubránit (všechno tady už totiž bylo). Pokud se ale film v něčem liší od ostatních, nebo už stokrát přehranou myšlenku/nápad ukáže jinak/originálně, nenazvu ho kopií. A pokud někdo považuje Eq za kopii Matrixu (to že někdo považuje Eq za kopii 1984, vůbec nebudu dále rozvádět, to už je hodně mimo...), tak dle mého názoru je kopií lepší. Atmosféra tohoto filmu je mnohem tísnivější a vzbuzovala ve mně mnohem silnější emoce než tomu bylo u Matrixu. To že si lidi aplikují drogu sami a souhlasí s tím (nebo souhlasili na začátku, páč pak už jim to bylo jedno:) je naprosto pochopitelné (je snad mezi vámi někdo kdo by odmítal scan na letišti, silniční kontrolu, práci tajných služeb, ...?). No a jestli Gun Kata není originální soubojový systém, tak jsem asi nikdy neviděl žádnej akční film... Pár nelogičností se taky objevilo (což se nevyhne snad žádnýmu filmu), v několika obrazech šel poznat nedostatek rozpočtu, mohly bejt lepší (ale rozhodně to nepokazilo celý můj dojem z filmu). 9/10

Trosečník (2000)

Jeden z mých velice oblíbených snímků. Klidně se na něj můžu podívat několikrát do roka a nenudím se, jak zde někteří uvádějí. Je pravda, že z tohoto námětu mohlo být vyždímáno víc a nakonci je to až moc ubrečené (i když scéna kde se mně chtělo opravdu brečet je ztráta Wilsona:) Není to sice Zemeckisova topka, ale stydět se určitě nemusí..:) 8/10

Let číslo 93 (2006)

Od začátku víš jak to dopadne, od začátku víš že nemají šanci, od začátku chceš aby to dopadlo jinak, od začátku jim chceš alespoň nějakou šanci dát... Film si na nic nehraje, reakce pasažérů jsou opravdové i teroristi jsou zde ukázáni jako opravdový lidi (pochybnosti, strach). Je to spíš dokumentární náhled než film, na konci si uvědomíš že jsi právě viděl ty lidi opravdu umřít.... 10/10

Demolition Man (1993)

Vedle nájemných vrahů je tohle můj nejoblíbenější film se Slájem. Jasně viděl jsem ho už dvacetkrát (jelikož min 1x do roka běží na Nově:), ale vždycky se na něj těším a na konci je mi líto, že není o dvě hodiny delší... 10/10

Zbytečná krutost (1984)

Jo, moc jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen (což je vždy ta lepší varianta). Příběh je jednoduchý, postav je málo, je to 25 let starý... ale stále to funguje, někdy jsem byl až překvapen, jak moc to funguje. Pohřeb zaživa, zhasínání světla, probourávání zdi - to jsou panečku scény:) A všechno provází skvělý hudební podkres (který ale nepřehluší zvuk cikád:)) Moc se mi to líbilo, nicméně v některých pasážích to mohlo být kratší (ale co já vím jakej byl trend střihu v roce 84? to jsem si chcal do plenek a čuměl na krtka) V době vzniku to musel být nejnapínavější film všech dob. 9/10

Noc v Roxbury (1998)

Nejlepší z crazy komedií ever. S blbým a blbějším tohle řadím na špici žánru. Film je samozřejmě tupej, ale záměrně... obsahuje neuvěřitelné množství kultovních hlášek, skvěý hudební podkres (no dá se říct že film je spíše skvělý vizuální podkres hudby:)), není zde špatného hereckého výkonu (to by ani nešlo:) Šaháš mi na zadek? 10/10

Transformers (2007)

Takový propadák jsem opravdu nečekal. Předpokládal jsem že "žádnou zápletku" z animáku (kterej jsem ovšem jako dítě měl rád) nahradí skvělá mezigalaktická řežba gigarobotů, kde lidi budou jen kosmetický doplněk (aby se vědělo, že je to na zemi:)). Roboti jsou krásní, i se občas poperou ale ta vata mezi tím mi málem vypálila díru do hlavy. Zábavnější podívanou mám v akvárku. Pro mě je tohle odpad, ale roboti byli fakt moc dobří(2body) a hudba taky šla (1bod) 3/10

Crash (2004)

Nejsilnější příběh, který jsem za posledního půl roku viděl. Opět klenot, který se mi dlouho vyhýbal:) Příběh je koncipován jako prolnutí několika zdánlivě na sobě nezávislých příběhů "obyčejných" obyvatelů L.A.. Tohle standardní prolnutí jsme už viděli stokrát, někdy je to horší, někdy lepší, řekl bych že Crash mezi nimi vyčnívá. Funguje to velice. Každá postava je krátce, ale velice dobře představena. Už na začátku si je buď oblíbíte, nebo je od začátku nenávidíte. Celý film panuje atmosféra typu "teď se něco stane, něco se strašně posere", a vy se modlíte aby se to nestalo. Jednotlivá rozuzlení jsou vyhnána do až do neuvětelných extrémů (ve scéně kdy peršan "zastřelí" holčičku toho zámečníka jsem myslel že umřu), ale většinou si oddechnete. Opravdu se to posere ve chvíli, kdy to vůbec nečekáte, kdy si říkáte, že to dopadlo docela dobře a najednou BUM - geniální. jedinou slabší stránkou filmu jsou "pasáže" Sandry Bullock, vůbec tam nemusely být, nechápu proč je v titulkách jako první:)) Celkově je to super, moc to na mně zapůsobilo, dávám plnej počet. 10/10

Já, legenda (2007)

Pro mě je tohle nejlepší postapokalyptycký, zombijácký film, který jsem za poslední dobu viděl. Po přečtení prewiew a prvních recenzí jsem si řekl, že tohle vidět nemusím, ...byla to chyba. Film se ke mně dostal náhodně asi před čtvrt rokem, a tak jsem si ho teda pustil (nic jinýho jsem doma neměl:). Když jsem se po skončení probral, zjistil jsem, že čumím do černý obrazovky, v hlavě mi zní redemption song, a v duchu si přehrávám nejsilnější momenty filmu. Už hodně dlouho na mě něco takhle nezapůsobilo. O Smithovi jsem si myslel, že je průměrnej komik, maximálně že umí při střelbě efektně držet gun. Tohle jsem od něj nečekal, polepšil si u mě o 650%. Pohled na mrtvej Manhattan je úchvatný. Atmosféra filmu je přesně taková, jakou bych ve vylidněným světě očekával. První 2/3 filmu jsou nejlepší, klidně bych tuhle část natáhl. Jediný co celkovej dojem filmu kazí jsou zombíci, na tak dobrej film jsou docela odfláknutí (řvoucí hlavní zombík je snad totožný s řvoucí, roztavující se Tx z Terminátora3 - nic moc:) Nicméně ani tohle nepodrylo můj celkovej dojem z filmu. Doporučuju všem co považují zombícký filmy po barevným rymejku noci oživlých mrtvol víceméně za sračky. 10/10 nemůžu jinak:))