Válka světů (2005)

Film mě dáseříct zklamal. Vizuálně a technicky to bylo krásné (o tom jsem také nepochyboval, že to tak bude), ale od příběhu jsem fakt očekával mnohem víc. Pro sci-fi úplně zbytečný příběh otce řešící své rodinné problémy v době apokalypsy. Stejně tak to mohl být příběh z druhé světové, nebo z Bosny (nebo odkudkoli, kde jde o život). Knihu jsem nečetl, takže nevím zda-li je to stejné, ale filmový příběh mě neoslovil. O nelogičnosti chování postav se rozepisovat nebudu, jelikož by to bylo dlooouhý (i když musím zmínit - zanechání dcerky za akátem, který ji dozajista ochrání před smrtícími paprsky...) Ovšem co mě uplně dostalo byl konec. Jestli to takhle bylo i v knížce, tak bych se asi řádně rozlítil, že jsem četl uplně zbytečnej příběh, kterej neměl souvislost s konečným rozuzlením. I přes všechna mínus se mi některé pasáže líbily velice (hlavně ty bez rodinných pout:) a dávám 6/10

Narozen 4. července (1989)

Hodně surový film. Opět platí poučka, že Cruise hraje buď ve sračce, nebo v hodně dobrým filmu. Tento řadím do té druhé skupiny:) 9/10

Magnolia (1999)

Od začátku do konce brilantní, jednotlivé příběhy do sebe zapadnou v pravou chvíli. Film přinutí člověka přemýšlet a to mám rád. Jakože Cruise mi je v normálním životě nesympatický, až nepříjemný, herec je to brilantní a tady to ukázal na plný koule. Není nad procházku ve vlahém podvečerním dešti... žab:)) 9/10

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Moc hezký:) Protože jsem si nejdřív přečet všechny komentáře, tak jsem byl napnutej už na začátku. Čím blíž byl konec tím mi srdce bušilo rychleji a rychleji, a pak... jsem dostal neuvěřitelnej záchvat smíchu, směju se ještě teď:)) 10/10

Bathory (2008)

Když jsem po premiéře přišel na stránky CSFD a viděl ohlasy na tento film, přišlo mi že jsem asi byl na něčem jiným než ostatní. Byl jsem po drahně dlouhé době nadšen ze slovenskočeského filmu. Velice snadno jsem přehlédl některé uváděné nedostatky filmu (např. zmiňovaný komparz - nic jiného než třeba Brave Hearth:)), a od začátku do konce jsem si to užíval. Highlitem filmu byly výkony hlavních postav (Friel, Roden, Regan...), dokonce i Vondráčková se předvedla. Zpočátku jsem byl skeptický k postavám mnichů a jejich hračkám, ale během filmu jsem svůj postoj přehodnotil a dávám za ně body do plusu:) A Vašut a Podhůrským zase nebyli tak exponovaní, abych si na ně musel utvořit (třeba negativní) názor. Celkově to funguje a rád se na to podívám několikrát. 9/10

Teletubbies (1997) (seriál)

Připadá mi že jen několik lidí, kteří tohle hodnotili, pochopilo že se jedná o pořad pro děti:))

Big Lebowski (1998)

Nejlepší výkon Johna Goodmana, Buscemi standardně nejlepší postava, Dude je mazák. Tento majstrštyk je v mých Top10. 10/10