Za ji wang ming dui (1979)

Nikterak objevná story o přátelství, pomstě a sebeobětování - která ovšem i přes svou naprosto nekomplikovanou přímočarost prostě "píše" (zvlášť pokud jste na tyhle příběhy o přátelství, pomstě a sebeobětování zatížení). Lu Feng, Chiang Sheng a Kuo Chui se náramně vyřádili - svoje zkušenosti z čínské opery v tomhle filmu zúročili opravdu do mrtě.

Slunce, seno a pár facek (1989)

První dvě "slunce sena" se IMHO Troškovi náramně povedla. Dost jim asi ubližuje fakt, že je do zblbnutí opakují v televizi - no a možná je zpětně poškozuje Troškova současná tvorba, která snad až na celkem ucházející první Princeznu ze mlejna a jakž takž koukatelnou Andělskou tvář opravdu stojí vesměs za vyliž. Ale "jahody" a "pár facek" klidně zařadím do zlatého fondu české kinematografie a s klidem se pod to podepíšu. Bez ironie.

Jednoruký šermíř 2 (1971)

Působivý příběh o zradě, přátelství a pomstě s řadou dost silných momentů, kde (evidentně umělá) krev občas teče proudem. David Chiang je jako v sebelítosti se disciplinovaně utápějící ex-bojovník Lei Li odzbrojující, ovšem Ti Lung se nedává nikterak zahanbit - jeho Feng je samé mladistvé nadšení, samý ideál a po většinu času je naprosto k sežrání. Chemie mezi oběma hlavními protagonisty funguje výborně - tak výborně, že když si vzájemně hledí dlouze do očí, neřkuli když oba plánují, jak budou společně sedlačit, člověka napadá ledacos...:-) Ku Fengova trojdílná tyč vzdorující gravitaci je taky epes. A Li Ching je neuvěřitelně roztomilá. Sečteno a podtrženo, "New One-Armed Swordsman" je parádní film - dostal mě napoprvé - a dostává mě dodnes.

Obyčejný spratek (1981)

Tomuhle filmu nechybí absolutně nic. Je v tom humor, drama i dostatečná dávka parádní akce. Yuen Biao, Frankie Chan a Sammo Hung jsou skvělí, ovšem hvězdou největší je tu nade vší pochybnost Lam Ching-Ying, který naprosto exceluje coby Leung Yee Tai. Parádní "Wing Chun" tanec...:-)

Šaolin: Škola bojových umění (1974)

Pěkný doklad toho, že v jednoduchosti je krása, i když Chang Cheh má na kontě řadu mnohem lepších kousků. 7/10

Příběhy ze záhrobí (1989) (seriál)

Normálně bych dala čtyři - ale pohled na to nízké celkové hodnocení mi normálně a regulérně rve srdce... Crypt keeper a jeho děsuplné storky si bezpochyby zaslouží mnohem lepší skóre, takže plných pět a ani o hvězdu méně.

Spojení Shaolinů (1966)

Tuhle klasiku od Kinga Hu stárnutí (alespoň v mých očích) poškodilo o něco víc, než třeba starý dobrý Dragon Inn od téhož režiséra - ale pořád je to velmi příjemné pokoukání. I Come Drink With Me vděčí filmové wuxia za mnohé, a že je to jeden ze základních kamenů žánru, o tom není sporu. Člověk, který čeká kung-fu film (neřkuli něco o shaolinských mniších a odboji proti zlým copatým Mandžuům), bude nevyhnutelně zklamán - takže se nenechte zmást debilním českým distribučním názvem a kung-fu film od Come Drink With Me nečekejte. Zato na velmi solidní porci fajn old-school wuxia se těšit můžete.

Nepřemožitelný shaolin (1978)

Děj je děravější, než někteří ze shaolinských mistrů v závěru tohohle filmu, dialogy jsou prostinké a tak celkově se tu děje plno nepravděpodobných věcí, ale chemie mezi šestkou hlavních představitelů, parádní Wang Lung Wei v jedné ze svých úžasně záporáckých kreací, klasické "training sequences" a správně urputně kruté finále mně osobně dávají dohromady naprosto kouzelný film hodný opakovaných zhlédnutí - není to (aspoň pro mě) naprostá a ultimátní "Venom" klasika, ale na 4,5 to stačí bohatě.

Měšťák šlechticem (2005) (divadelní záznam)

Absolutně dokonalé, ovšem poněkud vyhraněné - takže tahle lahůdka asi nebude pro každého.

Nezdolné trio (1966)

Láska, zrada, pomsta, čest a kamarádšoft - a poměrně dost mrtvých. Já osobně si nemám nač stěžovat.