• Krátkometrážní

Ivanovo dětství (1962)

< Ruiny, hmla, močiare a malý odvážny zved Ivan > Depresívne zobrazenie obdobia 2. svetovej vojny. Z množstva pochmúrnych obrazov videných v tejto vojnovej dráme vo mne najviac zarezonoval pohľad na zapichnuté lietadlo do zemi v blízkosti močiara zahalené do čiernych mrakov vojny.

Splice (2009)

Vincenzo Natali je podľa mňa schopný režisér a táto téma je ako stvorená preňho. Kameraman si taktiež zasluhuje pochvalu. Najslabším článkom je scenár - film posiela do hajzlu. Škoda, dosť som sa na SPLICE tešil :(

Phenomena (1985)

PHENOMENA je čistá amatérčina. Nemôžem súdiť podľa predošlých Argentových filmov, pretože tento je prvý čo som od neho videl... V prvom rade je tu strašný výber hudby. Uvediem príklad: dievča uteká pred vrahom (ktorého nevidíme) a do toho začne hrať Iron Maiden!? (milujem ich hudbu, ale do hororu sa naozaj nehodí). Smejem sa nad tým a hovorím si: „Asi sa tu niečo začne diať keďže sem dali takúto energickú hudbu“ a stane sa akurát tak veľký prd. Dievča vbehne do domu chvíľu sa tam motá, potom začne vrieskať (záber na vrahov bodák) a uteká ďalej a scéna končí... dobré nie? To je horor! A ďalší príklad: opica skočí na strechu auta v ktorom sedí vrah jej majiteľa a ten sa ju chvíľu snaží striasť, ona nakoniec spadne a až vtedy začne hrať hudba! Motörhead! Hneď na to je záber ako odnášajú majiteľa do sanitky (stále hrá Motörhead). Paráda! Tu som sa už naozaj chytal za hlavu a nemohol uveriť tomu, ako sa toto niekomu môže páčiť. Nie je tu žiadny strach, napätie a ani hororová atmosféra. Je to talianska nepodarená komédia v ktorej musíme na tých pár nechutných scén (ktoré sú veľmi slabé) čakať až do úplného konca. Nudný brak! Jedna hviezdička za mladú Jennifer Connelly - na ten vek slušný výkon.

Nezvaná (2009)

Film v ktorom sú priemerné herecké výkony (aj keď Emily je na zožratie), slabé hororové scény a dve či tri vydarené lakačky. Napriek tomu sa na to celkom fajn pozerá, k čomu dopomáha aj fakt, že sa THE UNINVITED natáčalo v krásnej lokalite (Vancouver).

Batman navždy (1995)

< Herecké esá tajtrdlíkujú vo filme s debilným s cenárom?! > Stále je to ale lepšie než to čo natočil Joel o dva roky neskôr (Batman & Robin)

Batman a Robin (1997) odpad!

FUJ! Za toto sprznenie BATMANA by si „pán režisér“ zaslúžil facku! (aj keď niektoré jeho filmy sú super)

Sledování (1998)

< Minimálne náklady - maximálny výsledok > Scenáristicky dokonalé dielo! Tak takýto debut nemá každý režisér. Kam to až Nolan za tých dvanásť rokov od FOLLOWING dotiahol už všetci veľmi dobre vieme.

Den poté (1983) (TV film)

Američania neboli natoľko odvážni v zobrazení následkov jadrovej vojny ako o rok neskôr Angličania (Threads), ktorí pritvrdili oveľa viac. THE DAY AFTER je prístupnejší pre masy, ale nesie rovnaké posolstvo.

Moebius (1996)

< Toto je prvý výtvor vzniknutý v Superior School of Cinema v Buenos Aires. Má len pedagogický charakter. Mladí študenti. Skôr než si hľadať prácu, dúfajú že prejdú hlavným vchodom rovno do magického sveta natáčania krásnych filmov > Tento predslov sa uvádza na začiatku filmu. A ono to vôbec na študentský film nevyzerá - to si zasluhuje pochvalu a teda zvýšenie hodnotenia z 3* (objektívne) na 4*. Neviem aký bol rozpočet, ale to čo títo „mladí študenti“ vytvorili je veľmi zaujímavé sci-fi dielko. Atmosféra metra v ktorom sa „niečo deje“ a mysterióznosť fungujú skvele, v čom sa ale tvorcovia strácajú je poriadne vysvetlenie MOEBIUSovej teórie a dĺžka filmu (dalo sa to kľudne vtesnať aj do 50min), na ktorú by to chcelo predsa len prepracovanejší scenár.

Hollywood v koncích (2002)

Niektoré scény a situácie sú naozaj smiešne, a tie konverzácie! Woody v nich ako herec a režisér exceluje – neurotická paráda!