• Krátkometrážní

Po životě (2009)

< Prečo umierame? – Aby sme učinili život dôležitým > Táto veta, herectvo Liama Neesona a krásna Christina Ricci ma zaujali. Zvyšok (príbeh) je ...hmm... bez napätia, aj keď trailer sľuboval opak.

Vesmírní trakeři (1996)

< Uletená vesmírna paródia (komédia) > Chválim hlavne vizuálne efekty (vysoký rozpočet to asi nemalo, ale aj tak to vypadá dobre). Inak niet čo moc napísať, neberte to veľmi vážne a možno sa aj trochu zabavíte...

Repo Men (2010)

< Nápadité, krvavé SCI-FI > No konečne! ... som si povedal pri krvavých a brutálnych (niekedy až úsmevne bizarných) scénach. UNRATED verzia je teda niečo. Toľko sekania, bodania a operovania (detailne zobrazené) v jednom filme? Všetko toto je pritom podané veľmi naturalisticky a bez žiadnych uhnutí kamery. Pridajte si k tomu zaujímavý nápad (ale trochu pritiahnutý za vlasi) o exekútoroch, ktorí vymáhajú (vyoperovavaju) umelé orgány ľuďom ktorí ich nevedia splácať (žeby malé poukázanie na dnešnú dobu? – čo nevieš splatiť ti bude odobraté...) a dostanete REPO MEN. Na záver však musím priznať, že keby to mám celé brať čo i len trochu vážne a hlbšie sa nad tým zamyslieť, tak ma napadá len jedno: totálne nereálna a nelogická blbina.

Ať vejde ten pravý (2008)

< Film ktorý je dobrým príkladom rozdielov medzi dnešnou európskou a americkou kinematografiou > Zvláštny, veľmi zvláštny film – spôsobom akým je natočený. Nejde o klasický horor (lakačku), ale o príbeh „zo života“ s pridaním krvavých upírskych scén. Z hercov treba vyzdvihnúť výkon mladej Liny Leandersson, decko ktoré sa nehrá na dospelého (ako je tomu v hollywoodskych filmoch), ale hrá prirodzene a pekelne presvedčivo. P.S. LAT DEN RATTE KOMMA IN má veľmi pomalé tempo, no v tomto prípade to ani trochu nevadí.

Revizoři (2003)

Dobrý nápad, dobrá atmosféra, dobré postavy, dobrá zábava. K tomu aby som slovo dobré nahradil slovom vynikajúce (a teda pridal poslednú hviezdu), to má veľmi blízko. Nimród vo svojej celovečernej prvotine predviedol svoju kreativitu. Podzemný svet Budapeštianskeho metra vyobrazuje veľmi zvláštne, pútavo a humorne. Proste dobrá práca.

Leaves of Grass (2009)

Sú tu niektoré scény ktoré sú smiešne – ale ja som sa nesmial. Potom sú tu scény ktoré sú dramatické – ale nezaujali ma. Ale sledovať Edwarda Nortona v tejto dvojroli je zážitok, ktorý zatieni všetko čo sa nepodarilo. Klobúčik dole Edward!

Paříž, Texas (1984)

Krááásnnýýý roooózťahaný príbeh ktorý sa nikam neponáhľa...

Souboj Titánů (2010)

Zážitok pre oči - vizuálna stránka na jedničku, ale čo mal znamenať ten strih tých súbojov prosím vás? Inak, mne to neprišlo až také zlé (myslím celkový dojem), ako niektorí hovoria a píšu .

Dopisy mrtvého (1986)

Najlepšie vystihuje tento film jeden monológ z neho: „Ľudstvo bol tragický druh. Odsúdený možno už od začiatku. Náš zhubný a krásny osud bol vždy odhryznúť si viac než sme schopní prehltnúť, byť lepší, než príroda zamýšľala. Našli sme v sebe miesto pre súciť, aj keď bol v konflikte zo zákonom prežitia. Vždy sme cítili rešpekt sami k sebe, aj keď nám bol vždy pošľapávaný. Majstrovské stvorenia, chápajúce svoju zbytočnosť a krehkosť. Našli sme v sebe schopnosť milovať. Oh Bože, bolo to tak ťažké! Neúprosný čas zapôsobil, že naše telá, myšlienky a zmysly upadali. Ale človek naďalej miloval. A láska vytvorila umenie, umenie, ktoré odráža našu neúprosnú túžbu po dokonalosti, našu nesmiernu beznádej a náš nekonečný zdesený plač, skučanie zničene mysliacich stvorení v studenej a apatickej vesmírnej púšti. V tejto miestnosti, mnoho nenávistných slov bolo vyslovených proti ľudstvu, opovržlivých a pohŕdavých. Ale nechcem ho zatratiť. Toto chcem povedať: Miloval som ľudstvo. Milujem ho ešte viacej teraz, keď už neexistuje. Milujem ho pre svoj tragický osud. A chcem vám povedať, kolegovia, chcem povedať, že vás milujem“.

Paranormal Activity (2007)

Sledovať sám v izbe v noci PARANORMAL ACTIVITY má svoj účinok aj na skúsených hororových divákov. Vidieť to v desiatich rokoch (aj za svetla) tak to asi ani nedopozerám. Viem si ale predstaviť v tomto príbehu oveľa hororovejšie situácie (a aj som si ich počas filmu predstavoval a to mi trochu zdvíhalo adrenalín) ale tie neprišli a preto je to len priemerná duchárina (zlý démon).