• Krátkometrážní

Volavka (2002)

Remake VOLAVKY - THE DEPARTED som videl skôr a páčil sa mi viac (Marty je proste skvelý, dokázal s tohto vynikajúceho filmu spraviť ešte lepší - prepracovanejší). Neviem ako by som to ale vnímal keby som videl originál skôr, ale odporúčam pozrieť obidva (je jedno v akom poradí - každý má svoje vlastné kúzlo), pretože v tomto žánri sú tieto dva filmy absolútna špička.

Osudová sázka (1998)

Neobvyklý film. Skvelý film. Must See film. 100%

Zbraň (1990)

Sú dobré SCI-FI Post-apo béčka a sú zlé SCI-FI Post-apo béčka. Toto je to najhoršie SCI-FI Post-apo béčko aké som zatiaľ videl! 1* za vizuál, ktorý sa mne celkom páčil. Všetko ostatné presne vystihuje komentár užívateľa heethen.

I Love You Phillip Morris (2009)

Keď som v Traileri videl ako sa bozkávajú moji dvaja obľúbený herci, tak som si povedal že si to radšej ani nepozriem. Ale premohol som sa a ono to nie je až také moc "teplé" ako sa na prví pohľad zdá. Áno, príbeh sa točí okolo dvoch gayov, ale podaný je humorne a s nadhľadom, takže nás normálne orientovaných neznechucuje (aspoň mne to tak prišlo). Humornosť je na úrovni: "niekedy sa zasmejem, niekedy nie, ale na popukanie to určite nie je".

Cesta do fantazie (2001)

Je fantastické sledovať takéto fantasy príbehy plné rozmanitých stvorení (páčili sa mi hlavne "sadze" - malé chlpaté guličky, ktoré hádžu uhlie do kotla). Plné hodnotenie si zatiaľ nechávam v zálohe pre vyššie umiestnené animáky v TOP 200 (ktoré som ešte nevidel), ale CESTA DO FANTÁZIE k nemu ďaleko nemala.

Zkouška pilota Pirxe (1978)

Nevadí mi, že v každej sekunde je cítiť že je to natočené za komunizmu. Nevadia mi ani tie otrasné efekty (to sa ani nedá nazvať efektmi), čo mi ale vadí je že ako náhle sa príbeh ako tak rozbehne tak aj skončí, a to zničí celý dojem z inak veľmi zaujímavého námetu. Chcelo by to poriadny REMAKE!

Podivní (2010)

Rutinérske, nenapínavé, ale aj tak celkom zaujímavé. Viac krvi a gore? Nie? No tak čo už, nevadí - možno nabudúce.

Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (1972) (seriál)

Neviem koľko som mal rokov, keď to vysielali (bolo to už dosť dávno), ale jedno viem isto s týmto seriálom sa začalo moje nadšenie pre žáner SCI-FI a vesmír. Niektoré svety (planéty) ktoré navštívi Aladár sú nezabudnuteľné...

Život Davida Galea (2003)

Dobre natočené s dobrými hercami. Zdá sa mi že som už niečo podobné videl?! (Zase vyšetrujú novinári kriminálny prípad... ach a mňa to už nudí...)

Ondine (2009)

Uznávam, že scenáristicky to mohlo byť aj o čosi lepšie, ale to krásne prostredie a Colin + Alicja tento nedostatok vyvažujú. Veľmi dobre sa na to pozerá.