Bourneův odkaz (2012)

Bourne bez Bourna? What the fuck? Kde je Matt Damon? OK, už předem jsem věděl, že tu Matt Damon není, dokázal bych se přes to přenést. Proč se ale divák dozvídá, kdo je vlastně hlavní postava až snad po půl hodině filmu a ještě ani tak to není úplně jasné? Co to je proboha za debilně napsaný příběh. Trojka končí s Bournem ve vodě, jak se nehýbe a pak se pohne a jdou titulky. Čtyřka začíná opět s hlavní postavou ve vodě, ale není to Matt Damon a tak si člověk půlku filmu říká: Je to Bourne akorát ho hraje někdo jiný, protože na Damona nezbyly peníze nebo je to jiná postava? Vůbec potom ani nedojde k vysvětlení, co je vlastně s Bournem. Akce po většinu filmu příliš není, až tak posledních max. 20 minut je dobrých. 60%

Trhák (1980)

Tohle jsem dvojici Svěrák Smoljak nějak nezblajnul. Ano je tady spoustu gagů, hlášek a povedených situací, nápad udělat parodii na estrádu a televizní zábavu normalizační doby je dobrý, ale průšvih je, že to až v přílišném množství samo sklouzává k tomuto typu zábavy. Holt těchto estrádních prvků je tam až příliš a to je věc, která to poměrně dost sráží a činí nudnou v mnoha pasážích. 55%

Rozpuštěný a vypuštěný (1984)

Já prostě Svěráka a Smoljaka můžu. Vtipná krimi-komedie se skvělými hláškami plná situačního humoru, s nadsázkou obsahující i životní moudra. Navíc je tu i velmi dobrá melodie. 85%

Temný rytíř povstal (2012)

Pro mě je toto zklamání. Jediné co si zachovalo úroveň je hudební doprovod, který je velmi dobrý. Záporák je divný, je zde dost podivných umělých zvratů, z nichž některé (možná jen jeden) jsem nepochopil a celé je to takové rozvleklé, alespoň první hodinu. Potom je tam zase zběsile nahuštěná akce, ale to nestačí. Je to dost dlouhé, což by nevadilo, kdyby to bylo naplněno smysluplnou kvalitou, ale já jsem chvílemi měl co dělat, abych neusnul, což mohlo být způsobeno i pokročilou hodinou. Pohled na zlomeného Batmana jak se stále snaží a snaží a ono to furt nejde, opravdu moc zábavný nebyl. Viděl jsem to v kině v Anglii bez titulků, takže je možné, že ke špatnému hodnocení přispívá i trochu moje znalost angličtiny (některé dialogy jsem nepochytil, zvláště ty s mužem s maskou). Zatím pro mě 60%. // update: Dal jsem tomu šanci ještě s titulky a musím mírně zvednout hodnocení, ale pravdou je, že pachuť z nadměrné rozvleklosti zůstává... 67%

Královna (2006)

Zajímavě zpracované britské drama se zajímavým vhledem do zákulisí královské rodiny proložené záběry z reálu. Pro mě atraktivnější a poutavější než mladší Králova řeč. 80%

Hráči se smrtí (1990)

Výborný film s hodně originálním námětem. Scénář je též velmi dobrý, hlavně první půlka, druhá půlka má slabší momenty. Atmosféra se zde dá krájet, k čemuž pomáhá i hudební doprovod Howarda. Dobré je i herecké obsazení. 85%

Všechno nejlepší! (2006)

Jako televizní film docela dobré, ale pokud bych tohle měl brát jako kino film, tak by to bylo o dost horší. Zápletka docela dobrá s promyšleným zvratem, ale jinak je to scénáristicky poměrně slabé. Preiss velmi dobrý, Hlaváčová a vůbec to jak je napsané vše odehrávající se kolem ní je dost špatné. 57%

Ďábel nosí Pradu (2006)

Inspekce do světa módy a módního časopisu. Film je dobře herecky obsazen a táhne jej výborný výkon Meryl Streep. Jinak zde není nic, co by nějak extra nadchlo třeba ze scénáristického či režijního pohledu. 67%

Wanted (2008)

Napínavá akční zábava pro masy, nic víc. Efektně natočeno a digitálně zpracováno. Měl jsem z počátku trochu problém s tou komiksovostí a z toho vyplývajícími neuvěřitelnostmi, ale budiž, dokázal jsem to zkousnout. Je to ku prospěchu akčním scénám s využitím digitálních efektů. Musím dodat, že komiks neznám. Angelinu nemusim, ale tady mi ani nevadila. Hudební doprovod je výborný. 76%

Quantum of Solace (2008)

Pro mě lehce menší nuda než Casino Royale. A to hlavně díky kratší stopáži, takže zde nejsou prakticky žádná hluchá místa. Akce je poměrně dost, scény jsou efektně natočeny, ale ta úvodní honička byla už díky zběsilému střihu ultra nepřehledná. Jinak to nic extra zapamatováníhodného není. 71%