Řidič slečny Daisy (1989)

Komorní pomalu plynoucí příběh nevrlé židovky se snahou nepřipustit si stáří a s jemným poukázáním i na černošskou problematiku té doby a na role služebnictva. Hans Zimmera ukázal již v této době svůj um a ke komornímu příběhu vybral naprosto padnoucí nedramatický druh hudby, který koresponduje s tématem a stylem filmu. Mísí se v něm jak převzaté věci (zde naprosto překvapí použití arie z Rusalky) tak i původní motivy. Morgan Freeman zde podává vynikající výkon a spolu s Jessicou Tandy vlastně vytváří veškeré zajímavé situace. Jejich zestárnutí je pak vytvořeno opravdu precizně, jednak po herecké stránce a druhak díky maskérům. 80%

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Dobrý casting, hudba, která sedne a kvalitní herecké výkony jsou hlavními pilíři této pohádky. Z režie Stracha je patrná zručnost a jeho rukopis je celkem rozpoznatelný. Trochu diskutabilní je modernější pojetí, kdy se do starého prostředí mísí moderní prvky, ale nevadilo mi to. Bavil jsem se jak dějem, tak i občasnými vtípky. 70%

Trosečník (2000)

Výborný výkon Toma Hankse dělá z tohoto filmu vyjímečnou záležitost. Hudebního doprovodu zde moc není, ale když v pár scénách je, tak se poměrně hodí a nebyl špatný. S Wilsonem to byl parádní nápad. Jediné, co mi nedává smysl a co jsem nepochopil, je to, proč neotevřel ten jeden balíček a proč právě zrovna ten... 85%

Honza málem králem (1977)

Vtipné, netupé a pěkně pohádkové. Valerie Kaplanová je skvělá, opravdu z ní jde hrůza. 70%

Skřítek (2005)

Děsná blbost. Příběhově je to o ničem, nudil jsem se u toho. Nezazní zde jediné slovo, je to zrychlené a stále dokola zde z zní jedny a ty samé motivy z jedné písně Mig 21. Ani jednou jsem se nezasmál, ani jednou to ve mně nevzbudilo žádnou emoci. Postava skřítka dotahuje dojem z této věci k "dokonalosti". 20%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nejdříve jsem si myslel při sledování tohoto filmu, že se jedná o naprosto reálnou nemoc - syndrom předčasného stárnutí. Pak když ale začal mládnout ve stáří, tak jsem byl trošku rozčarován a stále nevím co si o tom úplně myslet. No holt Fincher, no. Ale asi vím, co tím chtěl autor říct a co ukázat.. Chtěl poukázat na to, jak je vlastně brzké mládí a stáří podobné a že zde není příliš velký kontrast. Alespoň tak to na mě působilo. Nemyslím, že primárním účelem bylo realisticky se zabývat tím jak by to vypadalo, kdyby člověk místo stárnutí mládnul. Už jen pro ten fakt, že tu byl ten rozpor v tom, že byl pro všechny exot a odlišný, protože všichni ostatní normálně stárnuli. Jinak herecky je to velmi dobré, hlavně Brad Pitt a jeho proměny v čase byly dobře hrané a vizuálně udělané. 79%

Arn (2007)

Mně se to líbilo. Poutavé téma křížových výprav a neotřelé téma bojů severských klanů. Technicky i vizuálně je to dobré a nenudil jsem se ani chvilku. 75%

Reservation Road (2007)

Pokus o nápaditý scénář, který ale není příliš realistický a uvěřitelný. Zkrátka, zápletka působí zajímavě, ale jasně pouze filmově, protože pravděpodobnost, že si otec najme jako právníka zrovna viníka nehody je natolik nízká, že to reálně nepůsobí ani trochu. 60%

Mafiáni (1990)

Zde se neubráním srovnání s Kmotrem a tohle pro mě bohužel vyznívá jako jednoznačně horší. Je to možná způsobeno tím, že je to založené na skutečných událostech. Nebylo to pro mě tak napínavé a nemělo to takový spád, spíš jakási životní výpověď. Soundtrack se postupně trochu vyvíjí, ale celkově v porovnání s Kmotrem taky slabota. Herecky mě nikdo moc nezaujal, De Niro je upozaděn a postava Joe Pesciho se zas chová naprosto iracionálně jako magor. 78%

Nevinnost (2011)

Stylem to trochu působí jako některé nezávislé zahraniční filmy. Příběh je vyprávěn dobře, ale občas, hlavně na konci, působí přehnaná snaha všechno vysvětlit nepatřičně. Herecké výkony jsou na dobré úrovni a příjemně mě překvapila i hudba. 70%