Muž z Acapulca (1973)

Jako parodie OK, párkrát jsem se usmál, ale že bych se nějak třeskutě bavil po celou stopáž, to se říct nedá. Jacqueline byla fakt kost. 60%

Silent Hill (2006)

Ze začátku OK. S přibývajícím časem čím dál větší ptákovina. 45%

Stormbreaker (2006)

Škoda, že film tak trochu neví, jestli být seriózní nebo komediální, a tak je chvíli tak a chvíli onak, což není úplně to pravé ořechové. Je to škoda, protože některé pasáže, zejména ze začátku, jsou natočeny opravdu efektně a je to pěkná akční podívaná. 63%

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Nevydržel jsem a musel to vypnout po 20 minutách. Byla to děsná nuda a fakt jsem v tom neviděl smysl.

Sherlock Holmes (2009)

Efektní zpracování Holmese, ale počítačové animace je někdy příliš. Charaktery hlavních postav nemají příliš společného s předlohou. Zimmerova hudba neurazí, ale ani mně zde nijak zvlášť nezaujala. 66%

Hra o trůny (2011) (seriál)

Drsný seriál bez servítek. Skvělé herecké výkony (škoda, že Sean Bean tam nevydržel dlouho), hudba a velkolepá středověko-fantasy výprava. Ze začátku, tak první 2 díly mě to ještě moc nebralo - mnoho postav a nebyl jsem vtažen do děje, ale poté jsem to již hltal a byl zvědavý, co bude dál. Díly rozhodně nenudí, i přes svojí hodinovou délku. Opravdu unikátní seriál. 90%

Výměna (2008)

Výborná výprava se stylizací alá 30. léta v Los Angeles, s prostředím se zkorumpovanou policií, která jde zločincům na ruku a neštítí se používat všemožných prostředků k zajištění dobrého obrazu policie na veřejnosti. Film se nesnaží být přehnaně bombastický, ale atmosféra je nenásilně vystavěná a udržovaná po dobu stopáže. Příběh je podán a vyprávěn naprosto uvěřitelně a realisticky. Hudba je spíše nenápadná, ale přesto vhodně dokreslující děj v momentech, kdy je třeba. Jedna z mála rolí, kde se mi Angelina líbila. 85%

Policajti z centra (2012) (seriál)

Tohle je teda síla. Asi 20% kriminálka a 80% vztahově-životní plky alá Ordinace v růžové zahradě. Takhle tedy opravdu ne. 20%

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

České Se7en. Záměr dobrý, provedení značně pokulhává. Alespoň, ze to je jen TV film. 40%

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Pro mě je to lehce lepší a zábavnější snímek než Scorseseho Mafiáni, který je na podobné téma. Námět příběhu s agentem operujícím uvnitř mafiánské organizace podle reálného příběhu je velmi zajímavý. Pojetí, ve kterém se prolínají dva pohledy - chod organizace s jejími pravidly a zvyklostmi a mise zvláštního agenta s tím, jak ho mění prostředí, jak se ztotožňuje s mafiány, cítí zodpovědnost a jaký to má dopad na jeho rodinný život - se mi líbilo a dohromady to skvěle fungovalo. Zajímavé z mého pohledu byly malé střípky filmu věnované psychologii postavy Joea se záběry např. na jeho tvář v konkrétním vypjatém momentě. Tuto postavu nejen v těchto momentech skvěle zahrál Johnny Depp. Hudba je dobrá a hodící se, i když nijak extra nezaujme. 84%