Skyfall (2012)

Já bych řekl, že tohle je opět příklad filmu, kde forma zvítězila nad obsahem. Ano spousta scén je efektně natočena, dívá se na to dobře, akce je dostatek a scéna s metrem, které spadne z vyššího patra podzemí je opravdu strhující a excelentní. Problémem je trochu nedostatek emocí přenášených na diváka a hlavně obsah, příběh, který není opravdu nic zvláštního. Hudba byla dobrá až trochu na některé výjimky, mně se zejména líbí titulní píseň. Celkově to pro mě byla lepší podívaná než Quantum of Solace, o Casino Royale ani nemluvě. 75%

Letec (2004)

Zajímavý příběh, skvělá hudba, pro kterou já mám slabost a velkolepá výprava, ale jinak to působí trochu chladně. 80%

Surfařka (2011)

Pořádně silný příběh, dobře ztvárněný, s dobrou hudbou. Klobouk dolu před digitálním ztvárněním amputované ruky. Další plus je, že zde, alespoň v některých momentech určitě, surfovaly přímo herci. Z filmu jsem měl opravdu dobrý pocit, působil emotivně a předal i nějaká ta poselství. Skvělé je, že opravdu hodně toho je přímo podle reálií, bez přívlastků. Také se na filmu podílela samotná Bethany Hamilton. Docela mě překvapil Kevin Sorbo, že byl poměrně snesitelný a dalo se na něj bez pochybností koukat. 88%

Řetězová reakce (1996)

Překombinované, chaotické a trochu tempo postrádající. Přesto se jedná o thriller s některými zajímavými nápady. 52%

Indočína (1992)

Nádherně zpracovaný film popisující dění ve francouzské kolonii Indočíně/Vietnamu a o jeho osamostatnění. Výprava je skvělá a autentické prostředí také, hlavně scenérie s Vietnamskou zátokou Ha Long jsou parádní. 85%

Takoví normální zabijáci (1994)

Nehorázná blbost. Tarantinův rukopis je trochu cítit, ale působí to jako bezmyšlenkovitá jatka, navíc ještě ve strašně chaotickém podání a je úplně jedno jestli to má snad být nějaká satira na média. Nic sofistikovaného v tom nespatřuji. 30%

Jaguár (1996)

Trocha těch komediálních prvků, kvalitní herci, francouzský šarm a lehkost, dobrodružnost, hezké záběry Amazonie a poukázání na jiné hodnoty, než jaké jsou ve "vyspělé" civilizaci a na světě je velmi příjemný francouzský film, ze kterého jsem měl opravdu dobrý pocit. 79%

Pohřešovaný (2012) (seriál)

Seriál to není bůhvíjak originální nebo objevný, podobnost s filmem 96 hodin je zjevná, ale je napínavý, dobře obsazený a bez zjevných blbostí. Je na něm znát rozpočet, jednak z obsazení a hlavně také z lokací, ve kterých se natáčelo a které byly v určité míře autentické. Kladem je také to, že osoby v daných zemích, mluví, kde to je příhodné, daným jazykem. Voříškové angličtina je dost špatná, ale vzhledem k tomu, že hraje Rusku, tak je to OK. Rozhodně se nejedná o žádné béčko, jak jsem se tady dočetl z komentářů, to prostě není možné už z definice béčkového filmu, jakožto díla s nízkým rozpočtem. Ten poslední záběr série teda docela podělali, to se tam dostat nemělo, kravina. 70%

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Dost hrozné. Parodie na béčkový horor se zombíky a krvák. Párkrát jsem se upřímně zasmál, ale poté už to sklouzávalo k nesmyslům a byla to fakt hovadina na entou. Ztráta času. 30%

Amadeus (1984)

Snažil jsem se, jak se dalo, leč film mě prostě nudil a usínal jsem u něho. Nepochybuji o správnosti rozhodnutí ilustrovat ve snímku hlavně souboj geniality s průměrností, ale vystačit si jen s tím na téměř tři hodiny, to snad ne. Bylo to ukrutně dlouhé. Maska starého Salieriho mi přišla dost špatná. 60%