Navždy svoji (2013) (seriál)

Něco mezi dokumentem a reality show. Kladem je výběr dost rozdílných dvojic, což zajistilo celkem rozmanitou podívanou. 60%

Kriminál (1989)

Vězeňské drama s poměrně dobře napsaným příběhem, dobře pasující hudbou a s namakaným Stallonem v hlavní roli. 78%

Rozsudek smrti (2007)

Líbil se mi herecký výkon Kevina Bacona a ta postupná změna v chování hlavního hrdiny vlivem toho, co prožil. Zábavný přímočarý příběh s napětím a akcí. 77%

Vetřelec (1979)

Velmi originální sci-fi horor s parádní atmosférou, kterou, kromě skvěle vytvořeného prostředí a kvalitních efektů, vytváří velice povedená dramatická hudba. Hold si zaslouží výtvarná stránka H. R. Gigera za vychytaný návrh podoby prostředí a modelů vetřelce. Druhý díl v podání Camerona pak již jen čerpá z práce odvedené ostatními na tomto díle, při čemž v jeho podání je to akčnější, ale v prvním díle je přece jen lepší atmosféra. 85%

Lidice (2011)

Lidice splnily svůj účel. Zobrazují historicky pravdivě události vyhlazení Lidic z pohledu lidí, což je chválihodné. Zpracování je dobré, i když některým věcem nebyla věnována pozornost nebo nebyli provedeny optimálně - scéna s atentátem na Heydricha. Hudba je dobrá, Michal Hrůza poměrně překvapil. 78%

Spiknutí (1997)

Pro mě trochu nerealisticky působící scénář přitažený za vlasy. 70%

Babel (2006)

Inarittův rukopis je poznat velice snadno. Je zde použit stejný způsob vyprávění příběhu a skladba scén nelineární v čase a přeskakující i v rámci lokací. Opět je příběh hodně civilní a film působí až artovým dojmem. Zajímavý, působivý guláš, pro mě však slabší než 21 gramů. 80%

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Poměrně dlouho trvalo tomuhle seriálu, než se mi opravdu dostal pod kůži, tak 4-5 dílů. Do této chvíle jsem to stále viděl tak na 3 hvězdy. Druhá polovina první série už pro mě byla "jednohubka". Dobré herecké výkony zde, na seriálovou kategorii, předvádí Kevin Bacon a James Purefoy. Co se mi nelíbilo, byl úplný závěr první série. Přišlo mi, že tam už to s množstvím zemřelých postav přehnali. 79%

Tělo bez duše (1996)

To prolínání, jak si Rousek libuje v nožích a pitvání těla na sále, s tím, jak prodává těla ve filmech, bylo velmi působivé a syrové.

Gothika (2003)

Pro mě hodně nadprůměrný horor s délkou tak akorát a výborným obsazením. Příběh má v rámci žánru hlavu a patu a není to tak pitomé, jak většina hororů. Atmosféra je pěkně vystavěná a já se tak dobře bavil s příjemným mrazením v zádech. 79%