Volný pád (1993)

Souhlasím se zipperem111. Taky mi to přišlo postupně vygradované prostě až moc uměle a neuvěřitelně a o nějakém ztotožnění se tak nemůže být řeč. Oceňuji Douglase v jiné roli než je burzovní makléř, což je u něj obvyklé a již klišoidní. Jinak mi to zas až tak výborné ve všech směrech nepřišlo. 73%

Czech Made Man (2011)

Nebylo to zas tak špatné, ale nějaký velký filmový zážitek se nekoná. Budař je dobrý, myslím, že reálného hlavního hrdinu ztvárnil se vším všudy včetně jeho mluvy. Hlášek na efekt je tu dostatek a hudební doprovod není špatný. V příběhu to ale chtělo některé pasáže, třeba tu v Číně, dějově vykreslit poněkud podrobněji, protože takhle to působí zmateně a není zřejmé, co vedlo k pozdějším situacím. 65%

Saw 2 (2005)

Hodnotím stejně jako předchozí díl. Není to přespříliš zamotané jako jednička a i přesto tu je pěkný překvapivý zvrat a příběh celkem promyšlený. Opět se najde nějaký až zbytečně brutální, nechutný moment, ale není to tak hrozné jako řezání vlastní nohy zaživa. 70%

Horem pádem (2004)

Film zobrazující českou realitu takovou, jaká tu je, samozřejmě jen vybrané střípky, v tragikomedii. Vtipné pasáže obstarávala hlavně výborná dvojka Daniel s Liškou a Macháček, ale dobré byly i výkony dalších herců. Jinak Liška konečně jednou nehraje duševně zaostalého. Bavilo mě to. Bůh neni. Proto fandim. 78%

Definice lásky (2012) (TV film)

Bylo to bohužel dost o ničem, stereotypní a takové sterilní. Později se sice dala zaznamenat zajímavá myšlenka prolnutá skrz dějem o "jedné hodině", ale jinak to byla bída. 48%

Saw: Hra o přežití (2004)

Ten závěr je zde poznamenán až příliš velkou potřebou veletočů a zvratů, přestože to nakonec docela zapadá, ale už je to prostě přespříliš. Ta scéna, ke které je jasné, že to musí dojít, od chvíle, kdy se na scéně objeví pilky, je absolutně zbytečná, postrádající smysl, je to humus a je zde pouze na efekt a pro účely šokování. Ale je prostě absolutní nesmysl, že se k tomu odhodlá po uplynutí času, kdy už to nemá žádnou logiku. 70%

Falešné obvinění (2003) (TV film)

Hra na Ameriku českými herci není moc dobrá, ale úplně špatná je taková hra v prostředí české krajiny, českých stavení atd. Pak to vypadá trochu pitoreskně a uvěřit se tomu opravdu nedá ani za mák. Ale jinak myslím, že to nebylo špatné a já jsem se bavil. I herecké výkony byly dobré kromě pana Němce. 68%

Eurotrip (2004)

Docela vtipná komedie s místy ujetým a zvulgarizovaným humorem, ale já jsem se celkem bavil. Vyobrazení Evropy je tady hodně zkarikaturizované, ale je to komedie, která má být vtipná v první řadě pro Ameriku, takže mě to nepřekvapuje a ani neuráží. Spíš mě překvapuje, že to takto dopadlo i přes to, že na tom spolupracovali z velké míry Češi, ale bude to dáno hlavně režií a scénářem, na kterých se nepodíleli. 66%

Micimutr (2011)

Dobrá hudba, pěkné efekty, obzvlášť let draka z pohledu draka je efektní, ale ne příliš dobrý casting. Přestože je obsazení, co se týče jmen, nabité, tak v jednotlivých rolích to příliš dobré není, příkladem budiž např. Dyk. 65%

S čerty nejsou žerty (1984)

Velmi dobré obsazení s hereckými výkony na úrovni. Skvěle ztvárněné je zde peklo. Co bych vytknul, tak jsou to triky a efekty, které někdy působí velmi dobře, ale jindy jsou zase dost průhledné, např. u šavlovačky je poměrně jasně vidět, že je točená pomalu a poté je zrychlená. Vzhledem ke stáří se to ale dá částečně prominout. Co mi vadilo, byl zbytečný zpěv princezny, který nebyl kvalitní a navíc ubíral zbytečně na tempu. 85%