Šílení (2005)

Švankmajer je opravdu šílenec a tenhle film je pořádně šílený. Je to taková adaptace na Poeovy povídky, ale hodně provokativně udělaná, poukazující na některé šílené motivy světa s taktéž podivně přimýchanými modernějšími věcmi, které tam tak nějak nesedí, jako třeba vedle kočáru autobus, pistol atd. Prokládané je to klasickými Švankmajerovými podivnými animacemi. Je to kýčovité a je to křečovité včetně hudby. Opravdu těžko se to hodnotí, člověk neví, co si o tom myslet. 65%

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Když jsem hledal nějaký nový seriál, který začnu sledovat, říkal jsem si, že sitcom asi nebude nic pro mě. Usuzoval jsem tak z občasného nepravidelného zahlédnutí seriálu Přátelé v TV, který mi absolutně nepřišel vtipný ani zajímavý a navíc mě vždy v sitcomech iritoval ten umělý smích na pozadí. Nicméně přesto jsem dal šanci tomuto seriálu kvůli svému vysokému hodnocení zde, abych tedy viděl, co na tom všichni mají. A světe div se po pár prvních dílech mě to chytlo a opravdu jsem se u toho smál. Nyní můžu hodnotit po zhlédnutí již všech čtyř dosavadních sérií. Jsou zde slabší díly to bezpochyby, ale i výborné hlášky, vtipné dialogy a nekteré naprosto odzbrojující skupinové scénky, kdy např. hrají kolektivně něco na Wii apod. Skupina nerdů, či geeků je výborná věc a kdo se trochu pohybuje v oblastech jako oni, ať už je to tady fyzika, počítače, hry, filmy, speciálně Star Trek, komiksy apod., tak se opravdu pobaví. Postavy jsou dobře napsané, zvláště Sheldon je šílený a dohromady to funguje výborně. Jen tak dál... 90%

Tobruk (2008)

Tak tohle mě tedy opravdu nenadchlo. Na český film to opravdu nevypadá, jsou z něj cítit docela vynaložené peníze - prostředí, zbraně, výbuchy, efekty atd., přesto je však až podivně prázdný a strohý. Absolutní absence dramatičnosti, prázdné dialogy, pražádný děj, rozkouskovanost, plytkost to absolutně sráží. Je to vlastně o ničem a nepomáhá tomu ani pár jakýchsi pokusů o odbočky se zaměrením se na pocitovost, ani divně useknutý konec s vyzněním do ztracena. Žádné prokreslení postav, žádná možnost se ztotožnit, nic... 20%

Eragon (2006)

Je to tak trochu možná parafráze na Pána prstenů, ale mně se to líbilo. Líbilo se mi to příběhově, vůbec se mi nezdálo, že by to nedrželo pohromadě a bylo to napínavé. Herecky moc nikdo nevyniká, Malkovich se tam jen mihne a tak snad stojí za řeč jen Irons a Carlyle. Pro mě i tak poměrně povedené fantasy. 70%

Leon (1994)

Velmi zajímavý snímek s dobrým hereckým obsazením a výborným ztvárněním hlavní postavy Jeanem Reno. Netradiční je zde rozhodně příběh, který dává dohromady nájemného zabijáka a malou holčičku na celkem akčním dramatickém pozadí. Je emotivní, citlivý a se zajímavým poutavým koncem. Hlavně postava Leona je velmi dobře napsaná a jeho charakter je dobře prokreslen. Skvělý scénář, režie, kamera. Povedená je i hudba. 85%

Kořist (2007)

Hrozná blbost. Je to volovina plná nelogičností v ději, přehrávaných hysterických hereckých výkonů bez špetky scénáristické invence. 20%

Partička (2011) (pořad)

Improvizační show tu určitě chyběla. I když to působilo občas dost rozpačitě až trapně, hlavně zezačátku, není to vcelku zas až tak špatné hlavně díky Ondrovi Sokolovi a Igoru Chmelovi. Zejména Sokol působí hodně pohotově 70%

Dobrý ročník (2006)

Opravdu moc příjemný a milý film s komorním příběhem ze života dávající do konfrontace uspěchaný londýnský život neúprosného burzovního investora a život v malebné francouzské vesnici. Velkým kladem je autentické francouzské prostředí a přítomnost francouzských herců. Pěkně natočené, kvalitní francouzská hudba k tomu a dobře hrající oblíbenec Scotta Crowe navrch. Opomenout bych neměl ani krásnou Marion Cotillard. Takovýto typ filmu a žánr bych od Ridleyho Scotta nečekal, ale dopadlo to nadmíru dobře. 85%

Jednoduchý plán (1998)

Herecky to bylo dobře zahrané od Paxtona a Thorntona. Film má i zajímavý námět a rozuzlení. Ovšem mně to přišlo v prostředku děsně utahané a nezáživné po značnou část stopáže. Takže pro mě určitě nevyrovnaný scénář. Na můj vkus tam začlo být až moc vražd a přestalo to pro mě být uvěřitelné. 65%

Rousek (2010) (studentský film)

Prvních pár minut to působilo až mrazivě realisticky, až jsem si říkal jestli to je vůbec hraný. Poté se již začali projevat některé neduhy jako přílišně shaky handy cam (a vůbec je ta kamera amatérsky působící) a trochu podivný scénář. 40%