Motýlek (1973)

Skvělé herecké výkony McQueena a Hoffmana. Musím říct, že jsem Hoffmana ani nepoznal s těma brejlema, jen jsem si říkal, že mi někoho připomíná. :) Je to poměrně zajímavý příběh, atmosféra beznaděje a touhy po svobodě je dobrá, pozdější prostředí džungle je poutavé, ale úplně mi nesedlo to vyprávění příběhu, resp. jeho podání. Na jednu stranu to na mě působilo docela dost rozvláčně a natahovaně a na druhou stranu tam zase byly určité skoky v příběhu, kde by stálo za to, aby bylo ještě něco osvětlujícího mezi tím. 78%

Vrchní, prchni! (1980)

Dvojice S+S, dobrý výběr herců a hlavně výborný scénář Zdeňka Svěráka a skvělý nápaditý a civilní humor se spoustou vtípků a hlášek dělá tento film nestárnoucí českou klasikou. Titulní píseň Jaroslava Uhlíře se také velmi dobře hodí k filmu, i když je trochu škoda, že je tu jen jedna melodie. Přece jenom s přibývající dobou se jedna a tatáž melodie opakovaná stále dokola oposlouchá. 87%

Znásilnění (1988)

Film, který jednoznačně táhne výborný uvěřitelný a nepřehrávaný herecký výkon Jodie Foster. Zbytek už není tak famózní a poutavý, ale i tak to baví. 70%

Cela smrti (1996)

Myslím, že námět je poměrně zajímavý a mě to bavilo, nenudil jsem se, i když scénář podle zřejmě kvalitní předlohy šel asi udělat trochu lépe. Hackman hraje tradičně dobře. 65%

Pocit viny (2007)

Ach jo. Tak dobře to vypadalo a takhle to pohřbít naprosto nepochopitelným závěrem. Skvěle natočené - zajímavé úhly a pohledy kamery, zpomalené záběry, velmi dobrá a dobře doplňující hudba Jamese Hornera a i dobře a zajímavě vykládaný příběh ve dvou rovinách v mladí a dospělosti hlavní postavy. Ani jsem se v tom neztrácel a hezky jsem se v tom orientoval, ovšem v závěru se začaly kupit podivnosti a nakonec se mi celý kladný dojem z filmu a jeho chápání rozpadlo, jak domeček z karet v naprostém nepochopení, co tím chtěl "básník" říci. Tak či tak jsem schopen se aspoň z části oprostit od závěru, který nechápu a hodnotit to, jakým způsobem na mě film působil po většinu doby. I když mít to závěr v souladu se zbytkem filmu mohlo být hodnocení rozhodně vyšší. 77%

Přežila jsem Picassa (1996)

Musím říct, že mě to moc nebavilo. Díval jsem se hlavně kvůli Hopkinsovi a ten zahrál opravdu dobře. Celkem dobrá je i postava Francoise, ale pomalé a unylé vyprávění příběhu, který navíc není moc zajímavý u mě zrovna velké nadšení nevzbudilo. Docela jsem se nudil. 50%

Žít po svém (2005)

Celkem dobrý snímek hrající si s psychologií postav a lidskostí. Neobsahuje žádnou extra srdceryvnou či nosnou scénu, ale drží si tak nějak svou laťku po celou dobu a příjemně plyne. Je postaven na kvalitních výkonech Morgana Freemana a Roberta Redforda, ani Jennifer Lopez tu nějak nevadí a neruší. Hudba nějak nevyniká, ale také není jako podkres špatná. 70%

Pitva mimozemšťana: Pravdivý příběh (2006) (TV film)

Pěkně zpracovaný dokument neopomínající jak fakta pro, tak i proti pravosti nahrávky. Jestli však skutečně byla nějaká původní pravá nahrávka, jak je v závěru naznačeno, to už se asi nikdy nedozvíme. Ovšem za předpokladu, že by byla, tak proč by jí Santilli nedal k dispozici k prozkoumání, kór když tvrdí, že nějaké fragmenty se z ní podařilo zrekonstruovat. 75%

Gambler (1996)

Dobré výkony Jacksona, Paltrow, poměrně dobrá hudba. Trochu pomalejší tempo mi zde zas až tak nevadilo, možná i díky poměrně zajímavému příběhu a prostředí. 70%

Kletba bratří Grimmů (2005)

Vizuálně je to pěkná podívaná a z této stránky by to i navodilo dobrou atmosféru nebýt podivného scénáře a příběhu jehož děj je podivnou směsicí pohádek a tvoří poměrně nezajímavý guláš. Našince potěší přítomnost Hanáka a Táborského vedle takových hvězd jakými jsou Damon a Ledger, ale nesourodý příběh a přilišná žánrová rozeklanost (Dobrodružný / Fantasy / Horor / Komedie) to trochu zabíjí. 60%