Smrtící úder (2008)

Herecké výkony ucházející od Rourkea a Gordon-Levitta, ujde i Diane Lane. Obsahově je to ale poměrně slabé a nudící na to, že to netrvá ani 90 minut. 55%

Jako vejce vejci (1996)

Zajímavý námět a těžká práce pro Michael Keatona. Ten se ale s touhle výzvou popasoval opravdu dobře a ukazuje, že je opravdu herecky zdatný, protože přece jen hrát postavu a ještě její další 3 klony s tím, že každý má zdůrazněnu trochu jinou vlastnost a je typický jiným chováním je kumšt a Keaton to zde zvládl dobře. Navíc je to i docela vtipné. Trošičku mě iritovala Andie MacDowell (její mimořečové vyjadřovací prostředky mi nejsou sympatické), ale nic zas tak dramatického, co by se nedalo překousnout. 67%

MR 73 (2008)

Toto je pro mě film dvou tváří. Je to pekně ponurá krimi, ale třeba do Se7en má pro mě hodně daleko a to hlavně z následujících důvodů. První scénou to začíná hodně slibně. Potom se to ale začne komplikovat - 2 různí vrahové a tím pádem 2 linie vražd v různých časových pásmech, flashbacky atd. Nevím jestli mi nějaké věci unikly, ale první půlka byla pro mě dost zmatená a nechápal jsem některé souvislosti a provázanosti - kdo, co, s kým, jak... No druhá půlka pak již není tak komplikovaná, člověk si domyslí některé věci a už si může naplno užít atmosféru. Herecký výkon zejména aktéra v hlavní roli je velmi dobrý. Během sledování jsem přemýšlel o hodnocení za 3*, ale ke konci to již bylo dostatečně dobré, takže za 4*. 70%

Zloději paměti (2004)

Film se rozjíždí dobře, atmosféra je pěkně dramatická, vypadá to na dobrý thriller s příměsí psychologie. Bohužel poté se to začne klonit ke scifi a tím to absolutně ztrácí kouzlo. Tento scénář je prostě nelogický a plete příliš nekonzistentně dva nesourodé žánry do sebe. Působí to na mě dojmem jako kdyby psal autor scénář, dostal se do slepé uličky, nevěděl už kudykam a tak začal vymýšlet a roubovat na to něco, co do této roviny vůbec nepasuje. Jinak co se týče hereckých výkonů, tak Julianne Moore hraje příjemně. 68%

Den pro mou lásku (1976)

Tak tohle mě nějak nedostalo. Ano motiv je silný, ale jen toto rozhodně nestačí. Že by to bylo nějak extra dobře natočeno a zrežírováno, to se říct nedá. Do té jeden a půl hodiny se alespoň pro mě trochu vkrádala nuda... 60%

Hlídač č. 47 (2008)

Nedávno jsem koukal na předchozí Renčův film Na vlastní nebezpečí, což byla dost hrůza. Tak jsem byl zvědav jak dopadne tento. Na český film opravdu dobrá vizuální stránka, to mě překvapilo. Atmosféra je také dobrá, úplně z obrazovky dýchá mrazivo. Co se týče hereckých výkonů, tak chválit se určitě dá zejména Karel Roden, ale i Vladimír Dlouhý. S dalšími herci je to již horší. Co se týče příběhu a námětu není to alespoň v první polovině nic extra. I tak to ale ve výsledku ještě stačí na 4*, i když trochu s odřenýma ušima. 68%

Bony a klid (1987)

Film je zajímavým nahlédnutím do doby Tuzexu, veksláků a bonů. Prezentuje se dobrým námětem, navíc opravdu podle skutečnosti, dobře napsaným scénářem a vydařenými hereckými výkony. Bohužel to, co sráží zážitek z filmu, a to hodně výrazně, je velice necitlivý střih a to jak obrazu v několika momentech, tak hlavně hudby. Projevuje se to v náhlých ustřiženích hudby uprostřed písničky, resp. v občasném podivném náhlém střihu obrazu. Další dosti amatérsky vyhlížející věcí ve zpracování jsou asi dvě písničky od Frankie goes to Hollywood, které se neustále do zblbnutí dokola opakují. Nebýt těchto nedostatků ve zpracování mohlo to být výrazně lepší. 65%

Dvě tváře lásky (1996)

Ano, trochu klišoidní a předvídatelný "romanťák", ale pěkný. Občas vtipný, pěkná atmosféra, hudba a i herecké výkony hlavních dvou představitelů. 78%

Plyšový medvídek (1994)

Námět zdál se být zajímavý. Bohužel vyvinula se z toho docela velká nuda. 1 hvězda za pěkné tělo Francescy Dellera. 30%

Na vlastní nebezpečí (2007)

Úplně na začátku se to tváří jako nějaký napínavý thriller díky temnému melodickému podkresu. Ale pak jsou to takový "Účastníci zájezdu" křížení s "Rafťáky" přenesení do prostředí ciziny tvářící se naprosto vážně. Lámaná pseudo česko-slovensko-ruština, která je užívaná "srbskými domorodci" ale působí opravdu idiotsky a tragikomicky. Jediným kladem je občas nějaká scéna na řece efektně zabrána s pěknou přírodou, ale to je tak všechno. Jinak je to opravdu tragedie tři čtvrtiny filmu takřka o ničem, bez smysluplného děje. 20%