Předčítač (2008)

Lyricky, pocitově, niterně zaměřený film. Formou komorní evropský, ale kvalitně citlivě natočený. Atmosféra tohoto filmu je výborná. Snoubí se zde romantická část s dramatickou. Hlavní jsou zde ale emoce. Jakoby na pozadí je pak zaobírání se otázkou viny a jiné marginální náměty. Pro Kate Winslet vděčná hlavní role, kterou ztvárnila velmi hezky. V první půlce filmu opravdu není nouze o explicitní nahotu obou představitelů v hlavních rolích, což může trochu zpočátku zarazit. Asi jediná výtka, kterou bych měl, i když není ve výsledném dojmu nikterak podstatná se týká masek Kate Winslet v pozdějších fázích filmu. Ty se mi nezdají příliš povedené pokud to srovnám například s filmem o Edith Piaf, kde hlavní protagonistka též hraje postavu od mládí do stáří. 83%

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Druhý díl Bonda, který je prakticky ve všem aspoň o trochu lepší než díl první. Lepší zpracování, lepší akční scény, více akce, lepší zápletka a příběh alespoň s mírným zvratem a kvalitnější a více přítomný hudební podkres. I bond girl Daniela Bianchi je o trochu hezčí a sympatičtější. 82%

Batman (1989)

První Batman si zaslouží uznání už jen za to, že byl první. On je to ale i velmi dobrý film. Nejlepší, co je na tomto Batmanovi, je jednoznačně záporák Jack Nicholson. Je to bezpochyby jedna z jeho naprosto nejlepších rolí, pro mě úplně nejlepší, protože mu sedí jako ulitá a jeho široký úsměv a proměna v šílenství je skvěle zahraná. Vůbec všechny scény kolem Jokera nemají chybu počínaje scénou na chirurgii se stvořením šíleného Jokera. Burton pěkně ztvárnil město s ponurou atmosférou, které je oproti novým Batmanům více fantaskní a comicsové, což se ostatně dá od Burtona očekávat. Michael Keaton je naopak bez zvláštního charisma a rozhodně nijak nenadchne. Naproti tomu dobrý výkon, pro mě až překvapivě dobrý, podala Kim Basinger. Hudební doprovod Dannyho Elfmana si také drží kvalitu. 85%

Na kus řeči (2001) (pořad)

Donutil má smysl pro humor, je dobrý vypravěč a je tak zárukou kvalitní pohodové dávky humoru.

Dr. No (1962)

První bondovka, která již zavádí některé klasické prvky všech bondovek, ale je to ještě takové nevyzrálé. Zápletka se scénářem jsou slabší, není zde moc dobré akce, chybí nějaké speciální vychytávky ve vybavení Bonda a některé prvky jako třeba "plechový drak" působí značně tragikomicky. Na druhou stranu Ursulla Andress je půvabná. Vzhledem k tomu, že se jedná o první díl, dnes již legendární nekonečné filmové série, tak volím hodnocení nepatrně vyšší než by si film zasloužil při ignorování této skutečnosti. 75%

Lepší už to nebude (1997)

Komedie, které vtiskl tvář Jack Nicholson, jehož je to v podstatě one man show. Podobných rolí má za sebou po vícero. Trochu trhlý, leč dobrý, scénář, ve kterém nechybí úsměvné scény. Film dobře plyne a nenudí. 80%

Povodeň (1998)

Původní námět zasadit "akčňák" do katastrofického prostředí je možná zajímavý, ale s provedením je to na štíru. Scénář je značně nedokonalý, obsahuje příběhové nedomyšlenosti a vůbec celkově je slabší. Ani Morgan Freeman, jako že ho mám hodně rád, to nemůže zachránit a nedostává možnost něco z kvalitního herectví předvést. Některé dialogy jsou hrozné. 55%

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Dobrý nápad spolu s vtipným provedením. Příjemná lehká komedie s pár menšími nelogičnostmi, které se ale dají v pohodě odpustit. 68%

Edith Piaf (2007)

O Edith Piaf jsem před zhlédnutím filmu nevěděl nic kromě toho, že byla z Francie a kromě té jedné její nejznámější písničky - "Non, je ne regrette rien". Z filmu jsem se pak o jejím životě a tvorbě dozvěděl mnohé. Co se mi na filmu líbilo od začátku bylo ztvárnění prostředí, ze kterého opravdu čiší Francie pár desítek let zpátky, také díky hudbě. Během filmu totiž zazní spousta pěkných šansonů Edith Piaf. Atmosféra jejího života je hodně pochmurná až drsná. Skvělý byl z hereckých výkonů hlavně výkon Marion Cotillard hrající Edith Piaf, protože to jak ji zahrála včetně gest a držení těla od mladického vzhledu a chování až po naprosto sešlý stav, na který se dostávala s postupem času, je skvělé a obdivuhodné. Skoky v čase, které se během vyprávění děje stávají docela často, jak dopředu, tak i dozadu, asi filmu trochu uškodili, ale překvapivě já jsem se v tom zas až tak neztrácel jako v jiných filmech využívajících podobného chování při plynutí děje. 85%

Severní blata (2006)

O čem to vlastně bylo, co to bylo? Krimi film? Moc ne. Mysteriozní? Ani trochu. Film o dedičný chorobě na Islandu??? Jo a to je tak všechno. Pár trochu zajímavých záběru z Islandu a asi to nejlepší - na začátku a na konci vokální sbor, jinak opravdu děsná nuda s nezajímavě podaným příběhem. 50%