Kočár do Vídně (1966)

Tomuhle filmu výborně sedí, že je černobílý, barvou by to ztratilo to osobité kouzlo. Vizuálně je to výborné, lesy v mlžném oparu sami osobě vytvářejí dobrou atmosféru a kamera toho využívá a atmosféru ještě prohlubuje stylem, jakým je to natočeno a střihem. Film jsem viděl bohužel bez titulků a německy neumím, takže něco mi mohlo uniknout, ale zase to tak nevadí, jelikož tento film není o dialozích a je jich tam hodně málo. Herecké výkony Ivy Janžurové, ve které se postupně mění emoce dosti paradoxně a Jaromíra Hanzlíka, který hraje němce jsou skvělé. Orchestrální komorní hudební doprovod též pomáhá navodit neopakovatelnou atmosféru tohoto dramatu. 85%

Rafťáci (2006)

V tomto filmu nenaleznete nějaké skvělé herecké kreace, ani kvalita humoru není na příliš vysoké úrovni. Z herců, pokud bych musel, zmínil bych asi Oldřicha Navrátila, který má lepší chvilky, ale jinak to není příliš dobré. Je to ale vcelku zábavná oddechovka s hodně kvalitním soundtrackem (zejména ty songy se skvělým Danem Bártou). 65%

Neznámá (2006)

Film vyniká hlavně zajímavým stylem výkladu příběhu. Linie současnosti je prokládána flashbacky z minulosti hlavní hrdinky jako její vzpomínky. To umožnilo postupné odkrývání příběhu a motivů činů hlavní postavy s několika překvapivými momenty. Abych to shrnul - film je tedy zručně natočené, napsané a sestříhané poměrně syrové drama s docela dobrou doprovodnou hudbou. 80%

Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (seriál)

Obsahuje nejen některé převzaté scénky z České sody - Alles Gute a různé parodie na reklamy a pořady ČT. Napalmex je boží :-D

Serpico (1973)

Pacinův výkon je dobrý a jeho postava je vykreslena opravdu do detailu, dostává dost prostoru. I kvůli tomuto faktu došlo ale k tomu, že zbytek postav nebyl dostatečně prokreslen, popsán a rozlišen, což v mém případě vedlo párkrát až k určitým zmatkům v tom, že jsem nevěděl při znovu objevení se nějaké postavy, co je zač. Je to dobré starší drama z policejního prostředí. Pro mě je to ale mírné zklamání vzhledem ke zdejšímu hodnocení. 80%

Čas zabíjet (1996)

Film se rozjíždí trochu pomaleji, ale hlavně v druhé půlce má již silné momenty. Obsazení je více než nabušené. Kevin Spacey podává standardně dobrý výkon, Sandra Bullock je roztomilá, ještě mlaďonká a herectví v podání Jacksona také neurazí, ikdyž nepatří mezi jeho úplně nejlepší role. Objevují se zde i otec a syn Sutherlandové, kde hlavně otec zaujme ve své roli, i když má poměrně málo prostoru. Je zde rozvinuto pár zajímavých motivů či myšlenek ohledně amerického soudnictví narážejících na jeho nedokonalost, stále velkých rozdílů mezi černochy a bílými, které i přes snahu jsou stále hluboce zakořeněné. Dále zlo plodící jen další zlo a Ku Klux Klan. 79%

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Některé povídky jsou lepší, jiné horší, ale celkově je to taková dobrá oddechovka vždy se třemi povídkami na dané téma. 70%

Spalovač mrtvol (1968)

Na toto dílko jsem čekal hodně dlouho než jsem se k němu dostal, abych ho zhlédnul a byl jsem na něj hodně natěšen. Herzova až hororová atmosféra, brutálně morbidní dekadentní náznaky humoru a výkon Hrušínského, který opravdu hraje výjměčně a výborně to jsou jednoznačné silné plusy tohoto filmu. Hrušínskému zde člověk "žere" všechno, co udělá, včetně krásně zachycených detailů na jemné náznaky morbidního úsměvu. Atmosféra je, jak jsem již naznačil, moc dobrá, nicméně pár věcí tam na mě působilo trochu rušivě. Občas až zbytečně moc dynamický rychlý střih a pár trochu nepřehledných zmateností souvisejících právě se střihem. Přes to střih je na druhou stranu zajímavý s těmi náhlými prostřihy v řeči do další lokace (při čemž řeč plynule pokračuje, ale místo kde se děj odehrává je již jiné), to je rozhodně hodně zajímavé originální pojetí. Dál mi tam moc nesedělo takové umělé divné zakomponování dvojice Menšík - Myslíková. ** Je to trochu nevyvážené také vzhledem k trochu slabšímu začátku a celkově mám tak z filmu trochu rozporuplné pocity. Pro mě je to na pomezí mezi 4 a 5*. Nějakých 83%, ale přikloním se ke 4*.

Vycházející slunce (1993)

Film je ukázkou, že dva známí herci ještě film nedělají. Nevýrazný, neodsýpající, utahaný scénář a vůbec celý film není prakticky ničím zajímavý či hodný zapamatování. 65%

Pravda o Kajínkovi (2007) (TV film)

Velice zajímavé a aktuální detailní rozpytvání kauzy Kajínek od začátku až do konce včetně minulosti Kajínka před vraždami, se staršími i novějšími poznatky. Uvedení tohoto publicistického dokumentu bylo výborně načasováno těsně po premiéře filmu, takže zachytilo zvýšený zájem o případ. Kajínek je nevinen! 85%