88 minut (2007)

Al Pacino je v pohodě, námět je vcelku taky zajímavý, provedení je pak ale již trochu slabší. 70%

Americká krása (1999)

Film rozvíjející motiv krize středního věku, touhy dokázat si, že ještě nepatří do starého železa a potřeby dohnat dosud nestihnuté, opustit stereotyp, sbalit mladou holku, pořídit si fáro atd. Takovým druhým motivem, který je zde rozehrán je hledání krásy v životě v obyčejných všedních věcech kolem. Film je to zajímavý, trochu ironický, výkon Kevina Spaceyho docela dobrý, ale celkově pro mě nic tak úchvatného ani herecky, ani scénaristicky, ani celkově film jako takový. 78%

Z pekla (2001)

Ponurá tísnivá atmosféra ulic Londýna 19. století je perfektně syrově vykreslena. Johnny Depp jako vždy skvělý. Příběh je zajímavý a výlety hlavního představitele do opiových předtuch tvoří zajímavou část děje. Nicméně chvílemi mi to přišlo až moc fantaskní a některé tyto prudce střihové pasáže trošku narušují konzistenci atmosféry. 80%

Bravados (1958)

Netradiční western vynikající neotřelým scénářem, pointou vyhýbající se zajetým westernovým kolejím, co se příběhu týče. 77%

Holičství (2002)

Mně se to docela líbilo, jasně že to není nějaký vrcholný počin kinematografie s parádní kamerou a scénařem. Mně to ale sedlo počínaje dobrou "negerskou" atmosférou, prostředím, hudbou a v neposlední řadě postavou Eddieho, kterého dobře hraje Cedric the Entertainer. Je zde řada fórků docela povedených ať už konverzačních, situačních nebo vůbec principiálních. Namátkou třeba "bělošskej niga", neustálé vláčení ukradeného bankomatu apod. Zdaleka si nemyslím, že by tenhle film mohli docenit jen diváci v USA. 75%

Černí baroni (1992)

Skvělá dobová satira s přehršlí výborných českých herců, kde nejlepší výkony podává Donutil a Landovský, ale i další jsou skvělí. Přehršel vtipných parodujících situací a hlášek zaručuje, že se člověk rozhodně nenudí a jen se nechává bavit. 84%

Sicilský klan (1969)

Mafiánský film ze staré školy, na kterém mě zaujala docela dobrá "midi" hudba jakožto doprovod a scéna útěku z vězeňského transportu. Herecké výkony také neurazí. 75%

Bublina (2005)

Nezávislý trochu vztahový, trochu psychologický filmek obsazený neherci, který nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. 55%

Přítel vrahem (2004)

Velice pruměrné krimi. I přes docela dobrý minizvrat se to zdá nejprve v průběhu celkem dobře odhadnutelné všechno, ale pak tomu nasadí korunu totálně zmršený, překombinovaný závěr. 50%