Protiúder (2010) (seriál)

Americký patos doprovázen tou nejlepší akční stránkou za poslední 3 roky. Percival servíruje akční nášup od úvodního pilota do prozatím závěrečné série. Až na hlavní terminátory si nemůže být nikdo jist svým životem. Napětí, akce,krásné ženy a skvěle provrtaný příběh nenechá jednoho diváka klidným. Pro mě po "24" další kultovní trhák, který si jistě za pár let pustím rád znovu.

30 minut po půlnoci (2012)

Asi bych si představoval méně komorní zpracování tak velkého a kinematografií dosud neprobádaného tématu jako je dopadnutí Usámi Bin Ládina... Kdyby měl celý film stejné tempo jako jeho druhá polovina, byl by divácky atraktivnější než tomu bylo ve skutečnosti. K. Bigelow však dala přednost vyjádření zdlouhavého byrokratického procesu uvnitř CIA, a tak se první polovina stala příliš únavnou předehrou k tomu, aby se divák mohl dostatečně soustředit na samotný akt. I přesto toto drama stojí za shlédnutí. Zásluhu na tom mají zejména charisma J. Chastain a jedno z největších témat světového terorismu, které dodávají snímku ten správný šmrnc.

Zatímco spíš (2011)

Po mírně pozérském ale o to více atmosférickém REC a velmi vizuálně zajímavém ale o to méně atmosférickém REC 2 jsem si nemyslel, že Balagueró natočí komedii. Možná to bude tím, že z tvůrčí dvojice vypadl(o) Paco Plaza. Každopádně Zatímco spíš je hodně zajímavý film. Má specifický rukopis, přesný, a přitom ne příliš od děje odvádějící pozornost, vizuál, dějově staví na absurdních situacích, které rozbíjí vážnou tvář filmu a do určité míry diváka nechávají sympatizovat se záporákem. Balagueró tak potvrzuje, že REC nebyla pouze sázka na šťastnou kartu a opravdu umí.

Zásahová jednotka č. 7 (2012)

Z nuly hrdinou, z hrdiny nula. Typičtější příběh jsem snad čekat nemohl. Jsem fanoušek těchto motherfucker aktivit, ale třeba takový The Sweeney byl přeci jen o třídu lepší. Ne-li o dvě.

Méďa (2012)

Kdyby Méďa nebyl plyšák, tak z filmu zbude jen naprosto nudné fádní béčko. Jenže to, že je Méďa plyšák, přeci z filmu neudělá trhák! Koukat se na to dá, ale s rezervou. Veselé na tom všem je jen to, že plyšová hračka mluví sprostě, hulí a souloží s ženskými. Ale to je trošku málo, protože většina děje je předvídatelná a únosců, kteří měli spadeno na Méďu, mi vzhledem k jejich roli, bylo vlastně líto.

Oddělen (2011)

Tyhle rádoby psychologické filmy o lidské trosce jsou opravdu jen pro vybrané spektrum lidí. Já osobně soucítím s lidmi, kteří mají osobnost založenou na skutečnostech a podobnostech v příběhu, ale pro běžného a citově neorientovaného diváka je to spíše "uklidňující film", kterým chce zakončit pracovně strávený víkend, protože Brody se dobře poslouchá, jeho herecký výkon je docela přesvědčivý a s tématem o sociálním vyloučení se setkáváme teď a denně. Příběh hloubku má, ale nechtějte po mně, abych se v něm pitval, na to jsem moc rád, že žiju, jak žiju. Chápu, že myšlenka odrazu naší současné doby je více než zřejmá, ale Tony Kaye tímto přístupem bohužel nic nezmění. Nadprůměrný snímek, který prozatím nemám s čím porovnávat. Třeba později hodnocení stáhnu.

Skyfall (2012)

Filmem Casino Roayle tvůrci nadobro zlikvidovali tradici známého Bonda. Craig zahájil zbrusu nově započatou sérii s novým image a nový Bond nám ukázal svou temnou minulost, prázdnou duši a drsnou tvář. James postupně rostl dva předešlé filmy a nyní je ve filmu Skyfall najednou starý a na pokraji výslužby... Triumfální režisér Mendes nyní z Bondovky udělal nežádané rodinné drama, které mělo pomoci s bojem proti omezenému rozpočtu. Šetřené peníze jsou na filmu značně vidět! Ve filmu chybí klasické akce a honičky patřičných bondovských kvalit.

96 hodin: Odplata (2012)

Tady už Megaton přestřelil. Co bylo v jedničce naprosto kůl, tady jen v tichosti vyšumí někam do ovzduší. Ani Liam už není nekompromisní drsňák, jeho dcera se snaží dostat na kobylku spidermanovi a celé to dojebává Bryanova žena Lenor. Senilní tatík už si prostě nedokáže poradit s bandou tupců, aniž by u toho neschytal pár ran - jak tragikomické. Chápu, že dvojka nebyla mířená pro radost diváků, spíše však pro tučný honorář tvůrců. Béčko ze všech nejbéčkovitější.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Ať se inferno sebevíc snaží, prequelu prostě nestačí. Luke Goss se snaží hrát na pravého hrdinu svými hrdinskými řečmi, přitom mu ještě teče mléko po bradě. Ukončení (doufám !) celé série inferno jako jednohubka pro nenáročné postačí.

The Collection (2012)

Oproti předchozímu dílu zaznamenávám downgrade a celkové zjednodušení - atmosféra a napětí mizivé, málo nápadité, gore ucházející. Kdo upřednostňuje horory s atmosférou, ruce pryč, kdo rád hektolitry krve, za jedno shlédnutí nic nedá.