• Krátkometrážní

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Mike Newell možná není až tak špatný řemeslník, ale scénář, to je jedna zkratkovitá a nedotažená nechutnost. Film, ve kterém je nejvyhračičkovanější scéna s nástupem kruvalských.

Beowulf (2007)

Beowulf mohl zasádně ovlivnit žánr fantasy, svým námětem si to snad i mohl rozdat s prstenovou trilogií, a moc tomu nechybělo - scénář je hodně povedený, jde dravě vpřed, krev cáká, končetiny létají vzduchem, sexuální narážky se vedou neustále, jinak hudba je prostě velkolepá a film má často nádherně mystickou atmosféru - ale ta grafika je prostě špatná a zážitek kazí hodně. Nejvíc asi bezemocionální oči a pak všechny ty pohyby postav. 3,5*

Hancock (2008)

Prvních třicet minut geniální akční komedie, no potom se z toho stane velká dráma, krimi a bůhví co ještě. Ale stejnak to nějak nenudí, jen prostě zamrzí, že to nemůže pokračovat ve stejném tempu.

Tetsuo (1989)

Tak toto zrovna nebyl můj šálek kávy.

Zbytečná krutost (1984)

Vizuálně nenápadný, ale velice atmosferický a napínavý thriller. Hudba mě přemluvila k poslední hvězdě.

Taxidermia (2006)

Ne, nenudil jsem se v podstatě ani vteřinu, nevadí mi gore ani porno, ale tento film je mix, po žádné stránce dotažený a s příchutí další spousty žánrů. A k tomu ještě nanejvýš nesympatický. Holt maďaři, jiná kultura.

Jezero smrti (2008)

Velice kvalitně nasnímaný thriller s několika silnými okamžiky (oheň, ...). Nebýt trochu nelogické nebo alespoň více nevysvětlené agrese dětí bych dal maximální hodnocení. U tohoto filmu taky záleží, co už máte nasledované a taky to, jak velkou logiku ve filmech hledáte.

Příběh rytíře (2001)

Dvě hvězdy jsou herci, další dvě jsou za svěží zpracování. Samozřejmě, že je to někdy trochu blbější, nudnější, rádoby duchaplnější, ale jinak fajn zábava i na víckrát.