• Krátkometrážní

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

3 minutky jakžtakž stoupající napětí a na konci lekačka založená hlavně na zesíleném zvuku. Docela příjemný, nenudící kraťas (zní to vtipně, jenže už i některé 2 minutové shorty dokážou nudit!).

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Nápad s brutálně se likvidujícími zvířátky je fakt dobrý, ale tvůrci nemají až tolik nápadů a hlavně mě na dvd hrozně srala pauza mezi každou krátkou povídkou a hudba pořád dokola. Takže udělat delší povídky, přizvat si na to mě a jsme někde úplně jinde. :)

Princezna ze mlejna (1994)

Myslím, že není dobré, když pohádky sledují a hodnotí dospělí diváci, kteří nedokážou pochopit, že je to určené dětem a dětem se to líbí. Na tuto pohádku vzpomínám fakt v dobrém a myslím, že je silně podhodnocená, už jenom kvůli tomu, že je to Troška a zároveň taky dodám, že Troška mi nepřijde nijak hrozný ani s ostaními filmy.

Z pekla štěstí (1999)

Viz. můj komentář k Princezně ze mlejna. Zábavná pohádka.

Hranice smrti (2007)

Prvních dvacet minut je naprosto otřesných. Divák se sbližuje s bezcharakterními nesympatickými postavami v nepokojích zmítané Paříži (?) a je to tak blbě nasnímané, že jsem absolutně nevěděl o co jde. Je ale pravda, že si mě HRANICE SMRTI postupně docela získávala. Kamera se uklidňovala, dalo by se říci že atmosféra houstla, objevili se nějaké solidní postavy a docela 'příjemné' vraždy. Výsledný dojem je za tři hvězdičky, ale když si vzpomenu na začátek, dávám pěkných 40%.

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Eli Roth překvapivě nadělil nejlepší grind-houseovský trailer. Ty buranské scény tu fungují dobře a jsou s jasným nadhledem, Eli si s tím určitě vyhrál a na těch několika minutách naštěstí nestíhá předvést svoje zápory - což je snad všechno. Stejnak by mě zajímalo, proč se o něho Tarantino tak zajímá.

Muž se železnou maskou (1998)

Kostra děje má užasný potenciál, hudba je famózní a obsazení hvězdné - bohužel ve výsledku samoúčelně. Scénář mohl být lepší, ale film zakopává do hnoje hlavně televizní režisér. Průměrná až špatná kamera, otřesné dialogy, nekomplexnost, jediné zvládnuté postavy jsou D'Artagnan a dalo by se říct že i bratrská dvojce. Ústřední trojce je vlastně jen na přicmrndávání a přestože jsou na plátně většinu času, působí jako vedlejší postavy. Spousta scének hraničí až se sebeparodií a film často vyvolává rozpačité úsměvy. Jak z filmového hlediska, tak z historického. 2,5*

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Ano, několik hlášek je nezapomenutelných a opravdu vtipných, no spíš scének. Ale jinak je to fakt spíš buranské a nevtipné. A taky trochu zbytečně dlouhé.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Toto je pro fanoušky J. K. Rowlingové velice dobrý filmový díl, protože děj není příliš osekaný ani změněný a stále je to velice dobře zpracované. Pro nečtenáře Harryho Pottera asi největší utrpení.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Cuaron rozebírá každou scénku dopodrobna, plynule, téměř bez střihu je spojuje a dělá tak VĚZNĚ Z AZKABANU nejkomplexnějším Potterem. Stejně tak jeho hrad a okolí se mi neuvěřitelně líbí. A kamera, to nejsou samoúčelné nálety a průlety či kroužení, toto je kamera dobrého dramatu. Jako čtenář a fanoušek knih nějakou dějovou prázdnotu necítím a i kdyby, režisér podává jednu perličku za druhou v podobě kouzelnického autobusu, mozkomorů, bertíkových fazolek, neviditelného pláště, duchů a všelisjakých kouzel. Velice citlivě. Bohužel kostrbatého scénáře se asi nevyhneme v žádném z filmů o mladém čarodějnickém učni, štve mě parádně nastíněný, ale velice stručný famfrpál, no režisér to spolehlivě přebijí. Jediný Potterovský film, kde hrajou roli vztahy mezi postavami a jsem mu zato nesmírně vděčný. Odměňuji se pěti hvězdičkami. Cuaron to natočil od srdce, škoda že nezůstal.