Válka světů (2005)

Vlastně mě to moc nenadchlo,technicky je film na velice dobré urovni,ale podle mě se nebude počítat mezi Spielbergovy velké pecky. Obsazení je dobré,ikdyž například Tima Robbinse,Toma Cruise nebo Morgana Freemana už sem viděl hrát přesvědčiveji.

Americké psycho (2000)

Vedle Equilibria asi nejvýznamější role Christiana Balea. Zvlášt´ jeho duely s Willemem Defoem (ve filmu jsou tři - jsou natočené tak,že v jednou detektiv v podani W.D. ví,že Patrick Bateman Paula Allena zabil,v jiném si není jistý a v dalším to neví) jsou hodně působivé. Celkově casting není odbytý, i když Justin Theroux není jako Bryce dvakrát přesvědčivý, ale ono překonat výbornou předlohu od B. E. Ellise je takřka nemožné. Osobně si myslím,že divák ocení tento film více po přečtení knihy,která má jednak dotaženější konec a samozřejmě kupu děje navíc. Ve filmu je spousta hlášek a těžko si dokážu představit v hlavní roli někoho jiného než Balea, jeho výkon by byl jistě bohatě oceněn, kdyby tento snímek nebyl tak kontroverzní. Podle záznamu z natačení nového Terminátora je Bale dnes víc Bateman než Batman.