Stalo se (2008)

Mé hodnocení je subjektivně o hvězdičku vyšší, než by mělo být. Stále věřím, že se Shyamalan ještě možná někdy najde. Náznaky tu jsou a je jich. dost. I tak mi ale film příjde, jako kdyby ve střižně přišel tak o půl hodiny záběrů. Pořád jsem očekával finální zvrat a NĚJAKOU pointu, ona však nepřišla. Jedná se o béčkové, mysteriózní, ekologické drama. Film si pohrává se zajímavým nápadem a prvních 20 minut je parádních (+ ještě scény z domu, kam se hlavní hrdinové zatoulají). Ovšem sžít se s hlavními hrdiny je těžké, jelikož Wahlbergovi nevěříte, že je učitelem ani náhodou. Nemluvě o Deschanel (nemluvě o nelogickém chování a nechtěným komičnostem). Takže tři hvězdičky, ale ušmudlané..

Akční komando (1997) odpad!

Boha jeho!:-) Každého, kdo vydržel u filmu až do konce, hluboce obdivuji a smekám.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Ještě teď nevěřícně koukám před sebe a nevěřím tomu, co vidím.Ač předchozí dva hrané filmy nepovažuji za nejhorší, jako řada "renomovaných" kritiků, tak u "Olympijských her" s nimi sdílím stejné názory. Už dlouho jsem neviděl tak NEvtipný film s otřesným scénářem, kdy víte 10 minut dopředu, co se bude dít. Proč se ale ve filmu objevyla parodie na Star wars, tomu nerozumím. Ovšem nad čím zůstává rozum stát je závěr, něco podobného je k vidění jen ve filmech typu Epic Movie. popř.:Disaster movie. Jako plus filmu bych vyzdvihl trikové scény, ale to je trochu málo.

Růžový panter (2006)

Upřímně jsem to čekal horší. Má smysl porvnávati Martina a Sellerse? Sellers vypadal přirozeně, i když prováděl sebevětší pitomost. Martinovi to ale těžko uvěříte a těžko se s jeho postavou sžijete. Občas vyvedený forek a sem tam nápad, díky kterému jsem film dokoukal, ale jinak radím- NEBRAT!

Lukas (1998) odpad!

Lundgrena mám rád, je to prvotřídní zabiják, ovšem jsou věci, co se netolerují. A Lucas je jedna z nich. Jako nechtěná komedie, ano.. Jako pokus o film,ano. Jinak NEBRAT!

Sex ve městě (1998) (seriál)

Vždy, když jen slyším první tóny znělky. okamžitě se osypu. Ženské po třicítce a jejich "problémy", rádobyvtipné hlášky, u kterých se autor snažil, aby některé z nich se staly kultovní. Nemám nic, proti seriálům určeným pouze ženám, ale v "Sexu ve městě" mi chybí vše, co dělá kvalitní seriál kvalitním.

Hluboko v lesích (2000) odpad!

Absolutní scénáristická impotence, spolu s hereckými "výkony" posílají tuto zhovadilost na smetiště filmovýchd ějin. Příběh nemá smysl rozebírat, je to jen variace na NĚCO, co už bylo klišé před dvaceti lety. Proboha, proč se ještě dnes točí takové shity? A mohl bych pokračovat -Pach krve, Hostel...Aspoň, že tahle ubohost tady není nadhodnocená.

Requiem (2001)

Pokus o drsný thriller ve stylu "Purpurových řek", odehrávající se za zdmi kláštera. Snímek má vcelku slušnou kameru, na druhou stranu film skopává hromada nelogičností (v čele se závěrem, který má svou pointou šokovat). Hudba je pěkná, i když v sekvenci s ohnivým kruhem bych si představoval spíš nějaký black metal. Na průměrný film to ale ani zdaleka nestačí.

Past na kočky 2: Ďáblova kočka (2007)

Ač se mi první díl líbil daleko více, tak i tento druhý má něco do sebe. Jen se divím, že je tady u něj tak málo hodnocení (11.6.2009). Příběh je zajímavý a je fakt, že tvůrci jej posunuli více do současnosti a do moderny, aniž by to působilo ve výsledku trapně. Animace je stále klasicky "plochá",ale i to je důkazem, že kvalitní animák nemusí být nutně "trojrozměrný".

Ochránce (2004)

Hik, erghbleee, tak co to tu tady dneska máme. Ochránce, hm. Osobní strážce, v podání Dolpha Lundgrena, který se potácí v unylém snímku. Scénář byl napasán v notně podroušeném stavu, jinak si to ani neumím vysvětlit, akční sekvence nebudu ani komentovat a Jerry Springer jako prezident USA? Proč už na rovnou Rowan Atkinson, pak by to aspoň byla pořádná bžunda. Moc neprozradím, ale Lundgren "svými pěstmi zabráí katastrofě globálních rozměrů" za zvuku celkem slušné závěrečné skladby...