Lovci myšlenek (2004)

10 malých černoušků akorát v jiném podání, jinak jde v podstatě o totéž. I tak jsem se ale u filmu bavil a byl napnutý do poslední chvíle, i když při pozorném sledování filmu je "záporňáka" možné identifikovat již od prvních minut. Svižně natočený thriller, který natočil, dnes už"odpadlík" Harlin. Herecké výkony jsou celkem slušné, takže osobně doporučuji.

Rocky IV (1985)

Rockyho IV si Stallone režíroval sám a osobně jej považuji za nejlepší díl celé série.Jasně, jedná se o agitku jako hrom. MY báječní Američané, ONI zlí hoši z Ruska. I tak mi ale tento fakt v tomto filmu nevadil. Děj je otřepaný. Apollo je během souboje s Ivanem Dragem zabit a Rocky trénuje jako blázen, aby to v závěrečném zápase Dragovi nandal. Jak to celé dopadne je jasné. Ovšem, co se musí vyzdvihnout, je herecký "výkon" Lundgrena. Napadá mě paralela s prvním Terminátorem. Lundgren, svalovitý obr si sice vystačí s jedním výrazem, ale to stačí, aby z něho šel mráz po zádech a věříte mu, že je neporazitelný stroj. K vrcholům filmu, kromě závěrečného zápasu řadím ještě tréninky Lundgrena v posilovně a Stallona v přírodě. Nezapomenutelný zážitek. Nemůžu proto hodnotit jinak...

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Vedle Shreka 3 jednoznačně největší zklamání, co se týká zeleného zlobra. Chaotická zmatlanina, kdy jednu minutu se všichni radují, v následující se rozhádají, aby se po zhruba stejné době zase spolu vesele bavili?? Rozšafnější snímek jsem už dlouho neviděl. Pro milovníky Shreka- s odstupem času možná uznám, že jsem snímek ohodnotil nepřiměřeně a jednu až dvě hvězdičky ještě sundám:). PS:Oslík se změnil v ono užvaněné a otravné zvíře, tentokrát v negativním slova smyslu.

Kamarád do deště (1988)

Tofi, Vaculík, Soukup a kriminální komedie. Vražedná kombinace, co na svoji dobu vyšla. Kultovní film, pomník doby. A v dnešní době duo Kotek-Mádl nesahá Tofimu-Vaculíkovi ani po kolena. A to myslím v uvěřitelnosti a upřímnosti.

Planeta bouří (1962)

Někdo namítne, že na dobu vzniku to ujde. Ne a nezapomenu na hlášku na DVD obale, že se film může triky rovnat GENIÁLNÍM filmům Karla Zemana. To je vtip? Triky jsou inspirované "Cestou do pravěku", ale jsou tak mizerné a nechtěně komické, že nestojí za řeč. Stejně jako celý film, je to jen ztráta času.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Už zde byla řečena paralela, kdy X-Men byly srovnáváni s Terminatorem (resp.: výměna režiséra a odlišný přístup k dané látce u třetího dílu). Ratner je zdatný režisér v tom smyslu, jak si poradil s akčními sekvencemi. Ovšem fakt, že nerozvíjí psychologii postav a hlavně, jak nechává jen tak ledabyle umírat hrdiny, ke kterým si diváci během let utvořili vztah, je trestuhodný. Ratner natočil kvalitní popcornovou zábavu, nad kterou budete ale občas nevěřícně kroutit hlavou. Nemá smysl se zabývat, jak by to dopadlo, kdyby 3.díl natočil Singer. To jsou jen dohady. Ovšem narozdíll od Ratnera by předchozí režisér zvolil alespoň delší stopáž filmu. I přes výše uvedené názory jsem si film užíval do poslední minuty(stejně jako výše uvedeného T) a hodnotím tudíž stejně...

Rudý písek (2009)

Rudý písek, hm. Totálně komerční horor, kzterý upadne v zapomění. Děj se odehrává v Afghánistánu, už to ve mě zbuzovalo obavy. Film nemá dostatek napětí, prostě ničeho. Tady nemá smysl erudovaně vysvětlovat nedostatky tohoto paskvilu. Je to hnus.

Dveře do ticha (1991)

Na poměry Fulciho netradiční mysteriózní záležitost, zajímavě natočená. Ovšem se zásadní hrubou chybou, kdy pointa je jasná vpodstatě už od prvních minut filmu. Velká škoda, jinak by mé hodnocení bylo daleko vyšší a nebál bych se tento film srovnávat s tvorbou Shyamalana. Škoda.

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Toxický mstitel 4 nemá (skoro) chybu. To, co se před vámi odehrává na plátně často působí jako ryzí improvizace a nejspíš i je... Ovšem řada vtípků a narážek s kulometnou salvou, co pochopí jen zarytí cynikové, je úchvatná. 97% lidí tenhle film odpíská, ostatní budou spokojeně mlaskat. Hned vedle prvního dílu jednoznačně nejlepší film série. A jeden z nejlepších, co vyšel pod záštitou firmy Řitka Video.

Kickboxer (1989)

Tento film se k nám dostal krátce po revoluci, nezapomenu na tu kopii, dabovanou jedním hlasem. Příběh typu "brácha pomstí bráchu" a Jean Claude na vrcholu svých fyzických sil. Většina zápasů je, z dnešního pohledu, natočena dosti naivně a ten závěrečný kor. I přesto ale stojí za to tento film skouknout a brát ho jako pomík doby.