Peklo (2003)

Ač "Peklo" evidentně vykrádá "Vykoupení z věznice Shawshank", tak se zatím jedná o nejlepší film Jean Clauda ve 21.století. Co si budeme nalhávat, bitky připomínají spíš rvačky v hospodě. Choreografie soubojů je dosti slabá a na Van Dammovi je vidět, že už je za zenitem. Nu což, na druhou stranu je nutno přiznat, že se začíná stávat lepším hercem. Uvidíme,co bude dál...

JCVD (2008)

JCVD. Na rovinu přiznávám, že ač některé z posledních filmů Jean Claude mi nepřipadali úplně tupé (Peklo, Až do smrti.), tak teprv s filmem JCVD, jako kdyby pověstný Fénix vstal z popela. Uvidíme, jak na tom bude nový Univerzální voják. JCVD je natočený jako pseudodokument, kdy se Van Damme nebojí sebereflexe. Děj filmu je nám předkládán i z více úhlů pohledu, což jej činí atraktivním a vzrušujícím. I když má film své mouchy (zbytečně natahovaný rozhovor v taxi), tak na druhou stranu obsahuje řadu narážek na starší filmy Van Damma, které pobaví i toho, kdo zná slavného "kopáče"jen z doslechu. A šestiminutový monolog ústředního hrdiny před kamerou? Ten je nejlepší si vychutnat o samotě.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Extravagantní Rob Zombie. Dům tisíce mrtvol poznáte, že natočil tento šílenec již podle některých kostýmů (a hlavně závěrečné příšery). I tak je ale poznat, že Rob natočil tento film pro radost, je vidět, že má rád "staré" horory, jen je přenáší do nového hávu. Děj-skupinka teenagerů je mučena partou šílenců v zapadlém městečku. Jasně, bylo to tu milionkrát. Až na to, že režisér umí pracovat s atmosférou, učiní jí tak dusnou a tíživě nesnesitelnou, až se tají dech. Doslova se vyžívá v psychickém teroru. Kapitolou samou pro sebe je kapitán Spaulding (tímto zdravím Filmag!) a jeho cynické hlášky. Film je to slušný a je vidět, že Zombie je i šikovný "rejža", i když v tomto snímku se teprve nadechoval k tomu, co mělo následovat.

Saw 3 (2006)

Boha jeho, kam až tohle povede?? I když v Saw IV se kvalita filmu zvedla, tak tento hybrid nemá s původním Saw společného lautr nic. Film založený jen na pastech a brutalitě. Obdobným směrem se řítí i Final Destination.

Highlander 3 (1995)

Pouhá kopie prvního Highlandera. Snaha zapomenout a navázat na první díl zrovna moc nevyšla. Skalním příznivcům doporučuji skouknout a poté na tento díl zapomenout. Ostatním nedoporučuji raději vůbec. Ano, občas jsou zde náznaky ČEHOSI, co není dotaženo do patřičných důsledků.

Highlander (1986)

Suverénně jeden z nejlepších fantasy filmů všech dob, jež netrpí nedostakem nápadů a HLAVNĚ ani originality. Tu zmiňuji úmyslně, jelikož v dnešní době, pro kterou jsou typické "kopírky" Pána prstenů, může sloužit tato klasika s minimálním rozpočtem, jako vzor. Geniální po všech stránkách, hvězdně obsazené- Connery, Lambert. Jen škoda, že vznikla další, úplně zbytečná pokračování.

Tango a Cash (1989)

Tango a Cash. Úvod filmu je sice vykradený z Police Story, ale komu na tom záleží? Stallone a Russel hrají ve filmu, co nemá prostě chybu. Svěží akční komedie. která netrpí nedostatkem nápadů, a ať si kdo chce co chce říká, je už dnes kultem.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Po skouknutí třetího dílu se můj názor na sérii Underworld nezměnil. Děj ubíhá vcelku slušně, i když akce je na úrovni béčkového filmu. Je poznat, že Tatopoulos se nechal při natáčení bitev ovlivnit Jacksonovým "Pánem prstenů". Pochopitelně použité triky ani zdaleka nesrážejí do kolen a je vidět, že na ně asi moc peněz nezbylo. Herecké výkony bych,stejně jako u předchozích dílů raději nekomentoval. Vzpouru Lycanů bych doporučil skouknout doma, vklidu, s pivem v ruce a stejně jako v případě "dvojky" jej poté odložit a už se k filmu nevrátit.

Underworld: Evolution (2006)

Nemůžu si pomoct, ale i když se v případě Underworld:Evolution jedná v podstatě o "béčko" a navazuje na otřesný předchozí díl, tak se mi film zamlouvá daleko více. Je svižnější, i když scénáristicky stále nedotažený (eufemisticky řečeno). A dovolím si ještě rýpnutí-závěr filmu je svým vyzněním minimálně podobný jiné"dvojce"a to Terminátorovi.Průměrný film na jedno skouknutí během odpoledne, kdy jej pak založíte a....už se k němu nevrátíte.

Underworld (2003)

Upachtěná směs Matrixu, Bladea a Romea a Julie. Horor, který se chce za každou cenu zalíbit všem a současně nikoho neurazit. Film by potřeboval alespoň o 20 minut zkrátit, protože se chvílemi neskutečně vleče. Herecké výkony radši ani rozebírat nebudu... Filmu se nedá upřít, že je moderně natočený, ale to je asi tak vše. Celkové hodnocení, které zde získal nad 60% mi přijde proto úplně mimo.