• Pohádka

Tudorovci (2007) (seriál)

Ať si říká, kdo chce, co chce, Tudorovci jsou jedním z nejlepších seriálů poslední doby. Sice jsou v seriálu některé historické nepřesnosti, ale více méně se drží historické kostry. Církev, intriky na dvoře i v politice, milenky atd., no prostě 16. století, jak má být. Už se těším na Borgie a to zejména na J. Ironse...

Hairspray (2007)

Americká retro pohádka, která nikoho neurazí. Jen mě trochu vadilo, jak si hlavní hrdinka hrála na Martina Luthera Kinga. Ale převlečený Travolta byl super.

Une vieille maitresse (2007)

Film, kde se hodně kecá, ale za necelé dvě hodiny se takřka nic neděje. Místy to byla taková nuda, že jsem přestávala sledovat, o čem se vlastně mluví. Možná jsem to nepochopila, le ten jejich vztah mě přišel trošku schizofrenní. S tímhle filmem už asi nikdy nebudu ztrácet čas.

Maléna (2000)

Jejím největším zločinem je její krása a proto po ní muži touží a ženy jí nenávidí. Docela ve mně zatrnulo, když jí ty semetryky lynčovaly. Atmosféra celého filmu mě naprosto dostala.

P.S. Miluji Tě (2007)

Konečně zase jeden romantický film, který není jen nablblým americkým polotovarem.

Vzhůru do oblak (2009)

Některé melancholické pasáže mě trochu rušily, ale přesto dám 5*. "Veverka!"

Exmanželka za odměnu (2010)

Průměrná romantická komedie se stupidními zdlouhavými dialogy. Chvílemi mě to dost nudilo, takže už to nemusím vidět znovu.

Spartakus (2010) (seriál)

Tak tenhle seriál byl pro mě velikým zklamáním, a to jsem od něj zase tolik nečekala. Amerika z něj přímo kape, dal by se přirovnat k duševnímu průjmu. Počítačově dodělávané vyhřezávající vnitřnosti, herecké výkony podprůměrné a příběh by bez neustálého intrikaření nebyl o ničem. Erotické scény mě nijak nepohoršují, ale jejich četnost mě spíše nudila. Navíc nechápu proč scénáristé použili některá latinská slova, když se ani neobtěžovali zjistit jejich správné skloňování (asi se v USA učí latina jinak). První série mi úplně stačila a další díly už rozhodně vidět nemusím.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Terry je prostě Terry. Komu se nelíbí pojetí filmu, tak by si měl uvědomit, že pod názvem imaginárium se asi sotva může skrývat něco rádoby oduševnělého. Pro mě to byl skvělý dvouhodinový únik z reality.

Glee (2009) (seriál)

Po první sezóně dávám 4*. Některé díly byly super (hlavně ty, kde perlí Sue Sylvester), ale pár dílů mě moc nebavilo. Každopádně oceňuji oprášení některých starých songů. Uvidíme co nám tvůrci nachystají příští sezónu.