• Pohádka

Láska hlohového stromu (2010)

Tak s tímto filmem to bylo krásné poetické odpoledne. Naivita hlavní hrdinky byla vážně roztomilá a ten konec...no ten mě vážně dostal. Rada těm co nemájí rádi podobné filmy: Radši se koukněte na něco s Brucem W. nebo se Štefanem (Segalem), abyste tu pak nemuseli dávat odpad apod.

Okusama wa džošikósei (2005) (seriál)

Teda nevím na které anime koukal uživatel Flipper, ale mám pocit, že mluví o něčem jiném. Já jsem sledovala příběh sedmnáctileté Asami, která je vdaná za svého učitele Kyosuke, ale nikdo to neví. Jejich utajovaný vztah samozřejmě vede ke spoustě trapných situací. Pro mě by mohl mít seriál polovinu epizod, protože se děj docela opakuje, jen tam jsou drobné obměny. Celkově mě seriál moc nenadchnul, protože jeho zápletka byla trochu postavená na hlavu a dalo se předvídat, k čemu dojde v poslední epizodě.

Warriors (1979)

Nic oskarového, ale já to žrala od začátku až do konce. Vlastně jsem se přistihla, že jim držím palce, aby se dostali zpátky na Big Coney v co největším počtu. Co na tom, že vlastně celou dobu zdrhají; já kdybych byla neozbrojená, tak jsem podělaná až za ušima a nejspíš by mě dostali už za prvním rohem. A jako bonus bylo na co koukat. Nebo ne?

Zegapain (2006) (seriál)

Tak po vizuální stránce je seriál pěkně udělaný a příběh je i občas napínavý, ale když jsem se zamyslela nad některými fakty, tak jsem se trochu ztrácela. Asi by mi někdo musel vysvětlit, proč někteří se "zrodí" znovu (Sogoru Kyo) a někteří zase zemřou navždy (Arque). Dále mě udivovalo proč jim někdy QL dojde po krátké bitvě a jindy ho mají neomezeně. Asi bych o tom neměla moc přemýšlet, protože z toho akorát bolí hlava...

It Happened to Jane (1959)

Film, který nikoho neurazí, ale zároveň ani nenadchne. Příběh má klasickou kostru: pohledná vdova s dvěma dětmi bojuje proti nespravedlnosti slizkého, bohatého podnikatele. V jejím boji jí pomáhá dlouholetý přítel, který je do ní od dětství tajně zamilovaný. Pro kapku milostné rošády se objevuje další muž, který má o hlavní hrdinku zájem. Závěr má samozřejmě idealistický "happy end", kdy jsou všichni šťastni a padouch je napraven. Během scény zasedání občanů jsem měla trochu dojem, že starosta Aaron Caldwell byl inspirací pro vytvoření postavy Taylora Doose (Gilmorova děvčata).

Život je krásný (1946)

Nebudu si lhát do kapsy. Takhle dojatá jsem už dlouho u filmu nebyla. I slzička ukápla. Prostě krása.

Motýlek (1973)

Motýlek je prostě klasika. Jen jsem si trochu posteskla, že taková vězení neexistují v naší milované vlasti. Myslím, že by si spousta zlodějíčků a podobné chamradě, kteří chodí do vězení jako do hotelu, předem rozmyslela spáchat nějaký zločin.

Bílá stuha (2009)

Pro mě příliš dlouhý film bez výrazné atmosféry, trochu to postrádalo jistou dávku tajemna. Téma filmu je sice zajímavé, ale myslím, že by to šlo natočit lépe. Po celý film mi připadalo, že to, co tam ti smradi dělají, je odsouváno na druhou kolej. Hlavně se tam nimrají v psychologii dospělých postav a v jejich vztazích (kdo koho nesnáší, kdo je větší úchyl). Na konci filmu mě napadla jenom jediná otázka: A to je jako všechno?! Ale možná jsem to jenom nepochopila...

Anna ze Zelených vršků (1985) (TV film)

Tuhle knížku jsem jako malá milovala a proto mě ve filmu bavily hlavně části, které se drží předlohy. Tvůrci přidali pár scén pro větší podíl romantiky, ale mě chvílemi připadaly trochu mimo, prostě neShirleyovské.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Tak tenhle muzikál je vážně dekadentní. K dokonalosti chybí akorát půlnoční promítání. S chutí bych se převlékla do uhozeného kostýmu a nechala se zkropit vodou z vodních pistolek, rýží apod. Komu se takový muzikál nelíbí, ať si jde pustit Evitu a neotravuje.