Frasier (1993) (seriál)

Nikdy som nevidela Cheers, ale keď na Markíze začali vysielať Frasiera tak som vedela, že to bude láska. Nedávno som si znova pozrela tento seriál a zistila som, že veľa scén mi utkvelo v pamäti, a tiež mi utkvelo aj to ako sme to cez prázdniny v noci pozerali so sestrou a strašne sa smiali nad dialógmi a komickými situáciami, ktorých je tam nespočetne. Našou najobľúbenejšiou postavou však bol pes Eddie. (mojej sestre to vydržalo až doteraz) U mňa sa to zmenilo a strašne sympatizujem s Nilesom, ktorého hral David Hyde Pierce. Presne viem aké je to byť v koži toho mladšieho súrodenca. Tento seriál je druhý po MASH-i, na ktorý sa dokážem pozerať znova a znova.

Pán času (2005) (seriál)

Na tento seriál ma upozornil otec a som mu zato nesmierne vďačná. Keďže som 100% Whomanic, tak sa na tento seriál nedokážem pozerať kriticky. Podľa mňa je dokonalý, ale verím, že veľa ľudí ho nemusí pochopiť. Seriál vznikol ako odozva k americkému Star Treku. Sú to rozdielne seriály, ale tento mám radšej, keďže aj po rokoch dokázal byť stále zaujímavý. S každou sériou stúpa aj kvalita seriálu, a aj moja fascinovanosť. Keď som videla prvú sériu bola som nadšená, ale keď obsadili Davida Tennanta ako Doctora, bolo jasné, že nikoho lepšieho vybrať nemohli. Aj keď hral Doctora v troch sériach, pre mňa to bolo málo. Jeho Doctor bol geniálny, a dosť ľudí písalo - hamletovský. Pri najnovších sériach s Mattom Smithom som sa pristihla, že je mi ľúto že už nie je (môj) Doctor, ale zároveň som si hovorila - V najlepšom treba prestať. Posledné dve série s Mattom Smithom sú absolútne iné a jeho Doctor je tak diametrálne rozdielny od toho Tennantovho, že mu človek musí fandiť. Ešte musím porovnať tvorbu za éry RTD a terajšej éry Moffata. Zas budem veľmi subjektívna, ale Maffatovu tvorbu obdivujem. Mám ju rada a je mi srdcu bližšia. Rada na záver: ak sa vám prvá séria moc nepozdáva, tak ju treba tzv. pretrpieť a počkať si na Davida. Stojí to zato. A ak sa ani potom seriál nebude páčiť, tak radšej nepozerať.

Lidice (2011)

Neuveriteľne dojemno-cynický film. Z Rodena mi behal mráz po chrbte, na Fialovú sa konečne po dlhej dobe dalo pozerať, ale aj tak najlepší bol Ondřej Novák. Na tento film by som "deti" pustila až v tom tretom ročníku na strednej škole. Dejepis som na škole nenávidela, ale keby nám niekto občas pustil takáto film, nebola by som proti. Časom si to určite pozriem ešte raz, ale už je to skoro 5. dní čo som tento film videla a stále mám z neho horkosladké pocity. Nie je pekné, to čo človek vidí, a osobne si myslím, že v skutočnosti to bolo ešte horšie ako to tu bolo zobrazené, ale stále to patrí medzi České filmy, ktoré treba vidieť.

X-Men: První třída (2011)

Z tohto výtvoru mám zmiešané pocity. Na jednej strane to bolo fakt super a viac ako prvú polovicu filmu som sedela s otvorenou pusou, ale ten koniec. Zároveň ma sklamalo, že sa scenár aspoň trošku nedržal toho čo nám bolo nastolené pôvodnou trilógiou. Ale aj tak, ten film má čosi do seba. Ak zabudneme na Marvel universe a pôvodnú trilógiu, tak táto komixovka je super. Fassbender jsi celý film zobral pre seba a McAvoy mu hral skvelé druhé husle. Sledovať mladosť a dospievanie profesora X bolo zaujímavé a pre mňa najlepšie z celého filmu. Zároveň Xavier prenáša super vtipy, ktoré pobavia. Trošku je škoda, že neukázali trošku viac z Magnetovho pobytu v Poľsku. Ale aj tento film ma presvedčil o tom, že keby som si mala vybrať s kým by som šla tak by to bol hold Magneto. Hold Ian McKellen bol uber cool a Michael Fassbender podkreslil Magnetovu auru. Profesor je tiež super postava, ale telepatia nie je až tak "užitočná". P.S. pri záverečnej scéne ma napadlo len jediné, McKellen v tom kostýme vyzerá viac cool.