Lovci stínů: Nástroje smrti (2016) (seriál)

Prva seria, je tak do 4. dielu velmi tazko pozeratelna, ale lepsi sa to. Kat McNamara sa fakt zlepsi, sice nikdy nedosiahne kvalit svojich hereckych kolegov, ale uz ju clovek nechce zabit. Ale dovod preco sa na serial pozriet je herecky vykon Harry Shum Jr. (Mike Chang z Glee), ktory ako Magnus Bane neskutocne vali. Potom Matthew Daddario, ktory mu skvele sekunduje, a obcas si clovek vravi, ako moc ich boli chrbat z toho, ze vlastne drzia kvalitu tohto serialu az do jeho uplneho konca. Asi najlespia seria je ta posledna, aj ked ku koncu je velmi velmi urychlena, takze si to clovek az tak neuzije. Ja najviac, ale ocenujem, ze sa nedrzali kniziek (bo by to bola nuda) a skveleho soundtracku (hlavne 3.seria). Serial je podla mna viac pre baby nez pre chalanov, ale myslim, ze ked clovek tomu da tu sancu, tak si tam nieco najde. MInimalne Emeraude Toubia ako Izzy, je fakt krasna drsnacka. Ak ako chlap mate radi fantasy a vasa draha polovicka nie, tak uz jej nemusite pustat len Buffy, ale mozete skusit aj toto. Mozno ju to nadchne.

Interstellar (2014)

Dlho som rozmýšľala ako ohodnotiť tento film, ale inak to nejde. Tie diery v scenári (príde na tajnú základňu a nakoniec ho zoberú do partie??, wtf?), ale pre mňa asi najviac nepochopené, čo vlastne bolo s tou našou planétou?? Stalo sa niečo s gravitáciou alebo len neboli potraviny (načož moje srdce vedca-biológa zaplakalo, lebo všetko sa dá riešť (GMO)). Načož potom nechápem tú rovincu čo tam tak úpenlivo riešili... Porovnávať to s Kubrikovou Oddyseou je ako porovnávať hrušky a jablká. Už len preto kto písal scénar k týmto dvom filmom. Ale ak odhliadnem od všetkých tých nezrovnalostí čo vo filme sú, je to krásné vesmírne pokoukaníčko. (aj keď občas by bolo lepšie keby tam tú hudbu zbytočne nepchali, a nechali tam len ticho a obrazy vesmíru)

Star Trek: Hluboký vesmír devět (1993) (seriál)

Nedocenení sériál, ktorý skazil český preklad a dabing. V origináli je bezkonkurenčný! Po príchode Worfa najakčnejší ST zo všetkých. Je nesmierna škoda, že väčšina prispievateľov nevidela celý seriál, ale len prvé diely (ktoré sú nudnejšie, ale ktorý seriál nemá nudné diely). DS9 ma baví viac ako Voyager. DS9 má sympatickejších hercov a vtipnejšie epizódy, a aj zaujímavejšiu celoseriálovú zápletku.

Super drbna (2007) (seriál)

Krásne to vygumuje hlavu na nové skúškové obdobie, ale koniec tretej série, a scénar môžem začať písať aj ja. Láska, sex a intrigy. Trošku plastiky, drahé handry (ktoré občas vyzerajú ako z popolnice) a hlavne voľný pristor medzi nohami. A intrigy, aj moja bábika Barbie vedeľa lepšie ntrigovať. A postavy na zabitie: Serena a Jenny. Jedna múdra ako televízor a druhá s poruchou pigmentácie...

Železná lady (2011)

Budem porovnávať neporovnateľné, ale aj tak. Na jednu stranu postavým King´s Speech a na druhú Iron Lady. A vyrháva na celej čiare. no... King´s speech. A prečo? Lebo aj keď je Lady bravúrene zahraná (a Oscar to asi len potvrdil), tak dej stojí za milú... Nechcelo sa mi to ani poriadne dopozerať. K hlavnej postave nie som schopná zaujať konštruktívne stanovistko. A hlavne, niečo podstané mi tam chýba. Snažili sa tam dostať celý jej bohatý život a všetkého sa tak jemne dotkli. Napríklad by ma zaujímalo aký majú jej deti vzťah k nej. Teraz, ale aj v minulosti. Chýbalo tam nejaké to posolstvo, ktoré bolo v Královej reči.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Čím by si chcel byť keby si mohol byť čímkoľvek vo vesmíre? Time Lord! A nedivím sa. Sú múdri, pekní a proste britskí, a hlavne ženské na nich letia. Asi najlepší film o britskom cestovaní v čase, pri ktorom som miestami až cvkla do nohavičiek od smiechu. Pre fanúšikov Doctora Who by tento film mal byť povinný.

Nebezpečná metoda (2011)

V tomto filme sa stretla hviezdna trojica. A pre mňa to bolo ďalších obdivuhodných 99 minút, ktoré rozhodne budem musieť ešte zopakovať. Nečakala som, že Keira bude až tak skvelá (možno zo mňa hovorí môj obdiv k nej) a celkovo mi koniec-koncov prišlo, že celý film bol o nej a s ňou. Fassbender tu nebol až tak výrazný ako v X-menoch, ale stále bol zaujímavý. Viggo s Vincentom boli krásnou čerešničkou na filmovej torte. Príbeh sa zdá miestami dlhý, ale keď sa človek do toho ponorí zistí, že ani nevie ako a je už koniec. A áno, sex je hybateľom sveta. :D

Nákaza (2011)

Jeden z filmov, ktoré som muselavidieť. Očakávala som od toho viac, takže ma to sklamalo. Herecky je to skvele zvládnutý film, hudba je výborná, aj keď miestami mi vadila. Kedže som bola schopná film prerušiť tak trikrát behom pozerania, tak ma moc nevtiahol. Nudné pasáže ako keby občas nemali koniec, a len občas sa zrazu začalo niečo diať. Záver filmu bol skvelý, ale trošku ma mrzí, že sa nedržali línie hľadania kde sa naša obeť nakazila a trošku viac nezašprtli do výskumu vakcíni. Tých x-línií, ktoré film nastolil robil z toho nudnú záležitosť, kde keď sa konečne začalo niečo diať, tak sa to utlo a prešli sme zas inam. Takže dobrý film, ale občas to chce trošku popohnať.

Legenda o vášni (1994)

Pri tomto filme som sa zamilovala do Brada Pitta. Už len z toho dôvodu nemôžem byť objektívna k tomuto filmu. Je to dlhý a mietami nudný film, ale stačí keď sa tam zjaví ON s jeho blond kšicou a je mi to jedno. Ale aj tak človek musí uznať tú jednoduchú krásu filmu, jeho divokosť a vášeň. A ten kto si neutrel na konci filmu slzu, tak klame.

50/50 (2011)

Už po prvom zhliadnutí traileru som vedela, že to bude niečo iné ako Bucket list alebo Third Star. Je krásne pozorovať ako sa človek vyrovnáva s rakovinou, ako sa s tým vyrovnáva vzťah dvoch ľudí, rodičia a hlavne nás prekvapia ľudia, od ktorých to najmenej čakáme. Krásne jednoduchý príbeh zo života a o živote. Joseph a Seth sú dvojka občas na zabitie a občas na pomilovanie. A páni v rokoch boli skvelá vsuvka do prostredia nemocnice a hlavne skvelá ukážka toho, že aj ľudia v tom veku sa stále vedia odviazať a milovať. Najlepších tohto ročných filmových 99 minút môjho života. A hlavné posolstvo filmu: rakovina je sviňa, ale aj z nej sa dá niečo vyťažiť. P.S: a konečne viem prečo je Blowjob blow ... job :).