Riverdale (2017) (seriál)

První série je za mě 4/5, velice dobře zpracované detective drama, spojené s trochou teen drama, nakonec tahle show je na CW. Kdyby to takhle skončilo, Riverdale by byl určitě serial, který bych rád pár lidem doporučil, ale chamtivost je silná věc a tak jsme dostali další řadu, tentokrát dokonce s 22 epizodama. Abych to zkrátil, následující serie vypadají jako kdyby se spisovatelé flákali po barech celí rok a pak si týden před deadlinem vzpoměli že by měli mít script na 22 epizod. Normálně by takové tvrzení byla hrubá nadsázka, ale v případě Riverdalu si nejsem jistý jak blízko je to k pravdě.

Mandalorian (2019) (seriál)

Mandalorian je celkově jako show výborně natočený a po konci Hry o Trůny technicky rozhodně to nejlepší co se dalo minulí rok sledovat. Stejně tak se mi podobně jako tomu bylo u Rogue One líbí příběh z tohoto vesmíru, který se celí netočí pouze kolem "force sensitive" lidí. Přesto jsem po úvodním hypu šel do sledování bez významných očekávání a tak jsem byl velice mile překvapen po shlédnutí prvních dvou dílů. Bohužel i suprové interakce mezi "baby Yodou" a "Mandalorianem" po chvíli omrzí pokud seriál nenabízí nic jiného a přesně to se stalo. Co jsem si mohl v prvních 3 dílech odůvodnit jako dobrý setup pro větší příbeh už v 4tém a 5tém z 8mi dílů nebylo dále přehlídnutelné, k tomu přidám ještě že právě tyto dvě epizody jsou brané jako černé ovce seria a tak jsem se rozhodnul předčasně ukončit sledování tohoto seriálu. Je možné že Mandaloriana někdy dokoukám, jelikož je to technicky fakt výborná show, která si zaslouží to neskutečné množství 4 a 5ti hvězd, ale já osobně nemůžu s čistým svědomím dát seriálu, který jsem nezvládnul dokoukat víc jak 3 hvězdy.

Mob Psycho 100 - Season 2 (2019) (série)

Obrovské zlepšení oproti první sezóně, kde se děj prvních pár dílů naprosto vlekl a až na pár světlích momentů byl naprosto irelevantní. Ať už jde o začátek, který se točil okolo Mobovy psyché a jeho nových vztahů ve škole tak o zajímavý vztah Moba a Reigena. Vše bylo zakončeno top tier anime střetem. Jediné co tuto sezónu pro mě shodilo byl trochu moc rychlí rozpat a opětovná náprava vztahu mezi hlavní dvojicí serie, které si zasloužilo alespoň epizodu navíc. A také až příliš klišé anime zakončení, kdy se všichni záporáci otočí na stranu dobra. 8/10

Mob Psycho 100 (2016) (seriál)

Většina komentářů zde srovnává Mob Psycho 100 s One Punch Manem a tomuto srovnání se opravdu nedá vyhnout. Děj se točí okolo znuděného overpowered protagonisty a jeho efektem na velkou řadu suporting charakterů i záporáků. Narozdíl od naprosté dokonalosti jež je OPM season 1, Mob začíná velice pomalu a zaměřuje se na malicherné problémy, které vyvstávají z faktu že hlavní postava je o 10 let mladší než zmiňovaný Saitama a že více jak polovina děje se odehrává v prostředí střední školy. Postavy se povětšinou chovají velice dětinsky a nepomáhá ani fakt že narozdíl od OPM a rozmanitých sil Class-S hrdinů v této serii berou všechny postavi svou sílu ze stejného zdroje a tak až na jeden zajímaví boj proti Pyromanovi jde ve většině bojů o prosté přetlačování sil. 5/10

Šokugeki no Sóma (2015) (seriál)

Podle reviewerů nejlepší fighting anime i když se v něm nikdy nebojuje. Tento koncept je podrobně a velmi dobře prozkoumán například ve sport anime Haikyuu. Bohužel po prvních pár epizodách Food Wars stále dokola opakují tu samou po páte již nudnou formuli. Seriál nezachraňuje ani naprosto zbytečný a přehnaný fan service z food orgasmů ani poměrně nudný děj.

Cesta času (2016)

Terrence v tomto dokumentu dává člověku docela dost pro zamyšlenou, bohužel ve formě která na většinu diváků v temném kině působí více jako ukolébavka než jako film.

Legendy zítřka (2016) (seriál)

Po dobré první serii, která však stále byla ve stádiu takzvaných "growing pains" a hrozně trpěla naprosto trapným záporákem, jsem očekával že Legends of Tomorrow snad pokoří i Flashe, bohužel absence Capitána Colda a Ripa Huntera serii výrazně zasáhla. Tým pod kapitánkou Ms. Lance se uchýlil ke klasickým CW romantickým zápletkám a druhá serie tak skončila na stejném místě jako ta první.

Supergirl (2015) (seriál)

Rozhodně nejhorší ze všech superhrdinských seriálů od CW, kromě pár světlých chvil je supergirl prostě jen další v řadě seriálů pro hormony bující teenagerky s nesmyslnými romantickými zápletkami na každém rohu.

Flash (2014) (seriál)

Přesto že je Flash s velkým náskokem nejlepší ze všech CW show, stále kvalitou nedosahuje na seriály z produkce bohatších televizních kanálů. CW má naneštěstí hrozný zlozvyk sklouzávat do žánru soap opery, což hrozně snižuje kvalitu všech jejich serií.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Ve svých silných chvílích je šippuden dokonce lepší než Naruto, ale bohůže se ve spoustě částech hrozně táhne, jelikož tvůrci kvůli výdělku uměle prodlužovali délku série fillery, které jsou naprosto nezajímavé.