Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Po asi tisícátém shlédnutí, tentokrát po několika letech a v kině ve 3D, prostě musím zdvihnout ze čtyř na plnej počet. Kultovní a epická záležitost ve všech směrech. [v rámci série 80%]

Dracula (1992)

Tak nevím co si o tom mám myslet. Ulítlej a divnej film, nebo stylově vymakanej a umělecky dokonalej kult pana Coppoli? Nevim, ale řekl bych, že tak od každýho trochu. Osobně mi přišel záživnější Dracula (1979) s Frankem Langellou, protože to o NĚČEM bylo. Tady v podstatě fakt nevim. Ale budu to brát z tý druhý půlky a i vzhledem k výbornejm hercům ty 4* dam. "Chci, abys mi do večera sehnal sadu pitevních nožů." .. "Vy chcete.. pitvat Lucy?" .. "Ne, pitvat ne.. chci jí jen uříznout hlavu a vyjmout srdce."

Román pro muže (2010)

Černá komedie jak se patří, a hlavně "hezky česky". Donutil je výbornej a ono vlastně celý to herecký obsazení nemá chybu. Já se dobře bavil.

Proroctví z temnot (2002)

I když jsem to chvilkama moc nechápal - ale tak to zřejmě mělo být - protože ve filmu ona záhada objasněna není, tak je to hodně nadprůměrná podívaná se skvělým Gerem a zajímavým námětem. Takovýhle mysteri filmy já fakt můžu.

Neuvěřitelná cesta 2: Ztraceni v San Francisku (1996)

Je to sice jako přes kopírák, ale zábavná a pěkná podívaná to pořád je, ačkoli ne tak velkolepá jako v jedničce. A pokud těm třem divák fandí tak pohádkovej konec potěší stejně, jako v předchozím díle.

Insomnie (2002)

Výborná detektivka, která se díky netradiční zápletce zvrhne v dost poutavý drama, kde divák vůbec netuší, co přijde. Pod taktovkou Chrise Nolana a se skvělým Al Pacinem a Robinem Williamsem, kteří se skvěle doplňují a sekunduje jim při tom Hilary Swank. Uvažování o 4* se ke konci rozhoupalo až k plný palbě.

Po životě (2009)

Nahá Christina Ricci a brutálně dokonalej Liam Neeson, k tomu slušná zápletka a výsledkem je horůrek se solidní atmosférou nenudící ani vteřinu.

Sindibádova dobrodružství (1996) (seriál)

Tak tohle je úžasná nostalgie. Sindibád byl borec a spolu s Herculem asi nejoblíbenější seriál mýho mládí.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Myslím, že název mluví úplně za vše. Jako malej jsem to miloval a i po letech můžu říct, že je to pořád výborná, vtipná a v neposlední řadě i dojemná podívaná. Velký plus za hudbu a za to, že tohle vůbec někdo dokázal realizovat a natočit.

Apocalypto (2006)

Jeden z nejlepších dobrodružnejch filmů, co jsem v poslední době viděl. Dnešní digitálně přeplácaný "velkofilmy" nemaj ani polovinu z toho, co tenhle film. Epičnost, napětí, souboje, příroda, Mayský dialekt, krev a detailní zpracování naprosto všeho, se skvělým příběhem a výpravou, kamerou a pod vynikající režií Mela Gibsona. To všechno dělá z tohohle filmu už teď docela solidní kult. Jako třešničku na závěr si nechám úžasný herce, protože většinu hlavních rolí obsadili lidé, kteří nikdy ve filmu nehráli a výkony jsou fakt výborný - hlavní hrdina byl borec a hlavní záporák "otrokář" byl dost hustej. Takhle si představuju dobrodružně historickej film, natočenej v týhle době. Doufám, že se brzo dočkáme dalšího megahustýho filmu od Mela, kterej tady jenom potvrdil, že režírovat fakt umí.